Kas slypi po kandidatų į merus šypsenomis?

Apie viską kritiškai

Kaip visiems šalies gyventojams jau žinoma, artėja merų ir Tarybos rinkimai. Mes kartu apžvelgsime visus kandidatus į Radviliškio rajono merus, ypač atkreipdami dėmesį į tai, kas slepiasi po kandidatų šypsenomis.

Konservatoriai bet kokia kaina nori valdyti

Pradėkime nuo ilgamečio konservatoriaus Antano Čepononio (konservatorių nuotr. nr.1), net dvidešimt metų mums kūrusio, bet taip ir nesukūrusio pirmaujančio Radviliškio rajono. Palyginus su kitais rajonais, mūsiškis velkasi „uodegoje”. Įdomi detalė – nei vienas iš jo vaikų nepanoro gyventi tėvo kurtame gėryje Radviliškio rajone, o apsigyveno sostinėje.

Beje, A. Čepononio valdymo laikotarpiu Radviliškis pagarsėjo korupcijos skandalais bei itin brangiais pirkimais. Radviliškiečiai šiuos projektus praminė „auksine trinkelizacija“. 

Šiuo metu konservatorius A. Čepononis yra Seimo narys. Kaip žinome, konservatorių valdymas pagarsėjo kosminėmis energijos kainomis, vis prastėjančiu medicinos paslaugų pasiekiamumu, siekiu dekriminalizuoti narkotikus ir visai nesenu pedofilijos  skandalu. Dėl šio skandalo konservatorių kolegai, dabar jau buvusiam Seimo nariui, K. Bartoševičiui mesti itin sunkūs kaltinimai vaikų prievartavimu bei tvirkinimu.

Bet grįžkime į mūsų Radviliškio rajoną. Praėjusiuose rinkimuose A. Čepononio kolegos buvo įkūrę nepartinį komitetą „Vardan žmogaus“, kuriam vadovavo ilgametis Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis. Bet R. Kalvaičiu ir visa komanda gyventojai nepasitikėjo. Komitetas surinko mažai balsų, negavo nei vienos vietos Taryboje. Reikia paminėti, kad dalis buvusio nepartinio komiteto „Vardan žmogaus“ narių dalyvaus dabartiniuose rinkimuose, bet jau konservatorių sąraše. Kyla klausimas, ar tikrai konservatoriai nusprendė eiti į rinkimus su trejomis partijomis?

Pirmoji konservatorių statytinė – Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatė į meres Jolanta Margaitienė (konservatorių nuotr. Nr.2)

Ši ponia garsėja kaip A. Čepononio nurodymų vykdytoja. J. Margaitienė šiuo metu rajono savivaldybėje užima administracijos direktorės pareigas. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko patikrinimą jos valdomoje savivaldybėje, savivaldybei pavaldžiose mokyklose ir darželiuose. Buvo nustatyta, kad Juridinio skyriaus vedėjas A. Matuzevičius dirbo net 14 darboviečių ir iš visų ugdymo įstaigų imdavo atlyginimą. Kyla klausimas, kaip šis darbštuolis sugebėjo taip suktis, o ypač – kieno palaiminimu jis tai darė, nors realiai paroje tiek valandų nėra. Pradėjus domėtis, paaiškėjo, kad palaiminimą įsidarbinti 14-oje įstaigų raštu suteikė pati administracijos direktorė J. Margaitienė.

Pasak STT agentų, nesimatė ir A. Matuzevičiaus darbų, nes dokumentai, ruošti teismui, buvo tiesiog kopijuoti, pakeičiant pavadinimus ir keletą detalių. Teko girdėti, kad pinigai teisininkui mokėti net iš darželinukų tėvelių suneštų pinigėlių, o kita dalis – iš darželinukų olimpiadai skirtų pinigų.

Mero V. Simelio sudarytoje darbo grupėje tokie „cirkai“ nepraslydo ir „moteris Saulė“ J. Margaitienė buvo pripažinta nusižengusia.

Šiuo metu rašoma išvada, bet kažkodėl ją apsiėmęs paruošti Tarybos narys K. Račkauskis per kelis mėnesius taip jos ir neparengė. Kas gi tai, jeigu ne vilkinimas? Turbūt laukiama, kol rinkimai praeis ir bus „šaukštai po pietų“.

Beje, STT dėl korupcijos ir vėl „nušienavo“ dar vieną konservatorių – A. Budriką, kuris atsisakė Tarybos nario mandato ir nebenori eiti į rinkimus su konservatoriais.

Antras konservatorių statytinis Justinas Pranys šiuo metu užima savivaldybės direktorės J. Margaitienės pavaduotojo pareigas (Konservatorių nuotr. Nr.3) ir dalyvaus rinkimuose su Liberalų sąjūdžio sąrašu.

Jis prieš kelis mėnesius iš konservatorių peršoko pas liberalus, kad galėtų kandidatuoti į merus jų vardu. Tiek dirbant Šeduvos seniūnu, tiek  administracijos direktorės pavaduotoju, šiam jaunam vyriškiui su darbais sunkiai sekėsi – jis tik vykdė aukštesnes pareigas užimančių konservatorių nurodymus.

Rajono žmonėms J. Pranys prisistato kaip gražus, besišypsantis. Bet ar tikrai reikia dar vienų šypsenų radviliškiečiams?

Ši partija pagarsėjusi ir tuo, kad yra teisiama dėl E. Masiulio paimtos paskolos alkoholio dėžutėje. Šiuo metu liberalai – konservatorių kolegos Seime, mūsų rajone yra nusiritę – Taryboje neturi nei vieno mandato.

Trečias konservatorių statytinis – šiuo metu Radviliškio miesto seniūno pareigas einantis Ernestas Mončauskas

Pasak jo, jis pasitraukė iš konservatorių ir į mero rinkimus eis su partija „Vardan Lietuvos“. (Konservatorių nuotr. Nr.4). S. Skverneliui išdavus „valstiečius“ bei įkūrusiam partiją „Vardan Lietuvos“, E. Mončauskas prisijungė prie jos.

Lig šiol seniūnas miesto renginiuose aiškiai buvo matomas A. Čepononio draugijoje, tačiau visiems žinoma, kad rajoną valdantys konservatoriai aukščiausius postus patiki tik saviems. Nors seniūnas E. Mončauskas pasitraukė iš konservatorių, jis ir toliau užima vieną svarbiausių – miesto seniūno – postą ir apie jo nušalinimą konservatoriai net nekalba. O nušalinti tikrai būtų už ką…

E. Mončausko žmona Lina Mončauskienė (Juozapaitytė), Paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėjo pavaduotoja, taip pat dirba savivaldybėje ir apie jos pašalinimą iš užimamų pareigų niekas nekalba.

Beje, kaip daugeliui žinoma, Lina yra A. Čepononio kolegos, konservatoriaus Vytauto Juozapaičio, dukterėčia.

Tarp kitko, pats E. Mončaukas turi ir itin spalvingą kriminalinę praeitį bei dabartį. Kreipėmės į jį raštu, norėdami, kad pats paaiškintų apie savo kriminalinę veiklą:

1.  22 metų jūs buvote nuteistas baudžiamojoje byloje už septynias vagystes. Kaip atlyginote Jūsų neteisėtais veiksmais Radviliškio miesto gyventojams padarytą žalą? Kiek jūsų kolegų dalyvavo vagystėse?

2. Radviliškio teismo rūmuose esate nuteistas už finansines machinacijas. Teisme pats prisipažinote kaltu. Kodėl teisme nenurodėte, kad turite teisinę neliečiamybę? Ar nemanote, kad tokiais savo veiksmais jūs apgavote (suklaidinote) teisėją bei prokurorą? Dėl kokios priežasties buvote išteisintas aukštesnės instancijos teisme?

3. Šiuo metu jūsų baudžiamoji byla dėl žiauraus elgesio su gyvūnais svarstoma Šiaulių apygardos teisme. Ar Šiaulių apygardos teisme priimta nutartis? Ar tiesa, kad esate iš naujo teisiamas dėl to, kad su kolegomis gyvam šernui šalinote iltį (is), dantis? Ar nemanote, kad tokie jūsų veiksmai sukėlė didelius skausmus jaunam šernui? Ar planavote šį šerniuką pjudyti (mokinti) šunimis? Ar tai, jūsų nuomone, nėra žiaurus elgesys su gyvūnais? Kiek kolegų šiuo metu kartu su jumis teisiami (apeliaciniame teisme)?

4. Kiek jūsų vadovaujamoje partijoje į rinkimus eis teistų asmenų? Kaip tai vertinate?

5. Ar jūsų partijos lyderis S. Skvernelis žino apie jūsų bei (ar) jūsų bendrapartiečių nusižengimus? Gal žinote, kaip vertina?

Nors klausimai buvo siųsti tiek seniūnijai, tiek asmeniškai E. Mončauskui, iki šios dienos ilgametis konservatorių kolega atsakymo nepateikė. Gavę atsakymus, būtinai informuosime skaitytojus. Beje, šios partijos lyderis S. Skvernelis neseniai pagarsėjo, kad jo valdymo laikotarpiu buvo perduotos į privačias rankas valstybei priklausiusios elektros tiekėjo „Ignitis“ įmonės akcijos.

Socialdemokratas keturis metus ,,atostogavo“?

Dar vienas  kandidatas į merus – socialdemokratas Kazimieras Račkauskis

Dar prieš rinkimus jis suokė, kaip dirbs, kaip stengsis, bet taip ir nepasimatė tų darbų.
Kadangi K. Račkauskis užima Kontrolės komiteto pirmininko postą, o jo kolega socialdemokratas Saulius Luščikas – Antikorupcinės komisijos pirmininko vietą, paklausėme abiejų politikų, ką jie nuveikė per ketverius metus!

Į šį klausimą abu socdemai taip ir nesugebėjo atsakyti. Per ketverius metus – nulis darbų savivaldybės veiklą kontroliuojančiuose postuose?

Nusprendėme peržiūrėti Kontrolės komiteto ir Antikorupcinės komisijos ataskaitas, viešai pateiktas savivaldybės puslapyje. Jose rašoma „aptarta tas, aptarta anas“, tačiau nebuvo priimta jokių sprendimų užkardyti nusižengimams. Nepateikta beveik jokių siūlymų merui ar Tarybai, jokių nustatytų savivaldybės vadovų nusikaltimų ar nusižengimų. Neslėpsime, tokia ataskaita nustebino, nes Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) per paskutinius metus net tris kartus bedė pirštu į korupciją savivaldybėje ir jai pavaldžiose įstaigose. Socialdemokrato K. Račkauskio partijos kolegė taip pat įtariama korupcija – kyšininkavimu.

Net turint raštišką STT patvirtintą atvejį bei pateiktus rimtus įtarimus, kur net du Tarybos nariai neteko mandato, nei viena savivaldybės kontroliuojanti institucija, vadovaujama socialdemokratų, nepradėjo tyrimo! Kyla klausimas: ar jie nesusiję su konservatoriais, nėra tos pačios „šaikos“ nariai?  Bet paliekame spręsti Jums, mūsų skaitytojai. O mes einame toliau.

Ko galima tikėtis iš „valstiečių“ kandidato?

Dar vienas kandidatas į merus – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Vytautas Krikščiūnas.

Apie jo veiklą mažai žinoma, nors šiuo metu jis užima vicemero pareigas. Tai turtingiausias Tarybos narys, užvaldęs tūkstančius Radviliškio rajono dirbamos žemės hektarų. Su konservatoriumi A. Čepononiu „valstiečiai“ yra sudarę koalicijos sutartį, dar ir šiandien jie dirba ranka rankon. O ko galima tikėtis iš „valstiečio“, parsidavusio konservatoriams?


„Darbiečių“ kandidatė – vyriausia

Kita kandidatė į merus, Zita Žvikienė, atstovauja byrančiai Darbo partijai. Ne paslaptis, kad iš vadovų pasitraukus V. Uspaskichui, dalis narių išėjo iš partijos.

Išėjusi į pensiją, 67 metų „darbietė“ nusprendė ir vėl bandyti dalyvauti. Labiausiai ji „pasižymėjo“, kai balsavo už pusės Radviliškio ligoninės akcijų perleidimą ne kartą teistam asmeniui tiek baudžiamojoje, tiek administracinėse bylose. Minėtas asmuo bandė užvaldyti pusę Radviliškio ligoninės akcijų, tokiu būdu užvaldydamas savivaldybės milijoninės vertės turtą. (Balsavimo lentelę pridedame)

Ligoninės akcijų užvaldyme dalyvavo ir „valstietis“ Kęstutis Dambrauskas. Socialdemokratas S. Luščikas, bei „valstiečiai“ V. Krikščiūnas ir J. Povilaitis taip pat nebuvo prieš akcijų perleidimą privačiam piliečiui, kuris norėjo investuoti tik šimtą eurų. (Balsavimo lentelę Nr.2 pridedame). Jei jiems būtų pavykę, tai neabejotinai būtų amžiaus afera rajono, o gal ir Lietuvos, mastu.


Lietuvos regionų partija turi „naują“ kandidatą į merus

Ir dar vienas kandidatas į merus, turbūt geriausiai žinomas Radviliškio krašte, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius

Į šiuos rinkimus jis eina su Lietuvos regionų partijos komanda, nes susivienijo su Širvintų rajono mere Živile Pinskuviene ir kitais šios partijos nariais.

G. Lipnevičius dažniausiai konservatorių ir kitų partijų narių yra „audžiamas“ už tai, kad prieš trisdešimt metų, paauglystėje, buvo teistas, kai su draugais nuo krano nupjovė kabelį.

Konkurentai jį tyčia lygina su E. Mončausku, bet seniūno sąskaitoje – ne vaikiška išdaiga ir ji ne viena, o netgi septynios vagystės su bendrininkais. Tarybos narys G. Lipnevičius šiuo metu yra tikroji opozicija rajono Taryboje. Kadangi apie visus tik kritiškai, tai eikime toliau. Pažvelkime į merą V. Simelį.

Dabartinis meras meru būti nebenori

Dabartinis rajono meras Vytautas Simelis nusprendė mero rinkimuose nedalyvauti

Jis neseniai tapo pensininku. Per dvejus meravimo metus V. Simelis Taryboje dažnai balsavo kartu su konservatoriais, o dėl mėgstamų valdiškų kelionių bei „pašventimų“ jose savivaldybės koridoriuose savivaldybės vadovas gavo „gastrolieriaus“ pravardę.

Tikimės, kad ši informacija, nors kandidatus ir pateikė ne iš geriausios pusės, Jums bus naudinga apsispręsti artėjančiuose Radviliškio rajono mero bei Tarybos rinkimuose.

Alma Matuzevičienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Aplikasi Bambu4d
Aplikasi RTP Slot
Aplikasi RTP Booster
Aplikasi Slot Demo
Aplikasi Prediksi Togel
RTP Bambu4d
RTP IDN Slot
RTP PG Soft
RTP Habanero
RTP Microgaming
RTP TopTrend Gaming
RTP GMW
RTP Nolimit City
RTP Booster
Slot Demo Bambu4d
Slot Demo PG Soft
Slot Demo Habanero
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Prediksi Togel Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Lexitoto
Lexitoto
Aplikasi Lexitoto
Aplikasi RTP Slot
Aplikasi RTP Booster
Aplikasi Slot Demo
Aplikasi Prediksi Togel
RTP Lexitoto
RTP IDN Slot
RTP PG Soft
RTP Habanero
RTP Microgaming
RTP TopTrend Gaming
RTP GMW
RTP Nolimit City
RTP Booster
Slot Demo Bambu4d
Slot Demo PG Soft
Slot Demo Habanero
Situ Togel Online
Situs Togel Amanah
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Prediksi Togel Lexitoto