Radviliškiečio, sumušusio kaimyną, elgesį stebės pareigūnai

Dėl viešosios tvarkos pažeidimo radviliškietis Ernestas Šukaitis „užsidirbo“ baudžiamąją bylą. 2021 m. rugsėjo 2 d., apie 23.30 val., Radviliškyje, J. Marcinkevičiaus gatvėje, matant liudininkams, sumušė vyresnį vyrą. Nukentėjusiajam padaryti sužalojimai – mėlynės bei nubrozdinimai rankose, nugaroje ir petyje.

Dėl pasigirdusių įžeidimų – grasinimai bei smūgiai

Ernestas Š. policijos pareigūnams savo kaltę pripažino, tačiau sakė, kad dėl girtumo ne viską atsimena. Prisiminimuose išlikę tik tai, kad savo kieme, pavėsinėje, vartojo alkoholį ir jam pasigirdo, kad netoliese esantis kaimynas kažką įžeidžiančio pasakė. Vaikinas nuėjo aiškintis ir susikivirčijo. Pasak nukentėjusiojo, jaunesnis kaimynas jam grasino: „Užmušiu, supjaustysiu, tu negyvensi“. Ernestas Š. neginčijo, kad galėjo sakyti grasinančius žodžius, daug kartų suduoti kumščiais, tačiau galimai dėl girtumo čia jo prisiminimai iš konflikto dingo.

Smurtavo žmonių akivaizdoje

24-erių radviliškiečio veiksmus Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjas traktavo kaip padarytus dėl menkavertės dingsties. Nukentėjusiajam sudavęs iš viso aštuonis smūgius, jis sukėlė savo kaimynui fizinį skausmą. Grasindamas, nukentėjusįjį jis išgąsdino, sukėlė stresą, o aplinkiniams ir aplinkai demonstravo nepagarbą. Kad Ernestas Š. elgėsi netinkamai, užfiksavo net keletas liudytojų, nukentėjusiajam padaryti sužalojimai buvo užfiksuoti apžiūros protokolu, padaryti vaizdo įrašai, kuriuose matyti, kaip kaltinamasis grasina ir smurtauja prieš nukentėjusįjį.

Skirtas laisvės apribojimas

Ernestas Š. turėjo neišnykusį teistumą, nusikalstamą veiką padarė, būdamas neblaivus. Teismo baudžiamuoju įsakymu jam paskirta 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmė. Dėl nesugebėjimo valdyti pyktį vaikinas turės 5 mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančioje programoje. Bausmės atlikimo laikotarpiu Ernestas Šukaitis bus stebimas Probacijos tarnybos pareigūnų. Prie bausmės pridėta ir anksčiau teismo skirta 13 MGL (650 Eur) bauda.

Teismo baudžiamasis įsakymas, priimtas 2022 vasario 2 d., gali būti skundžiamas – nuteistasis turi teisę per įstatymo nustatytą laikotarpį paduoti prašymą surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme, prašyti skirti kitokią bausmę.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
24
Dalinasi
Related Posts