Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kas kaltas dėl bičių ir žuvų žūties?

Avatar

Paskelbta

data

 „Radviliškio krašto“ redakciją kreipėsi  Baisogalos seniūnijoje, Januškonių kaime gyvenanti ūkininkė Ona Švedienė ir papasakojo apie ją ištikusią nelaimę. „Esu ūkininkė, turiu nuosavą sodybą, laikau gyvulius, registruotas bitynas, yra įžuvintas prūdas. Gegužės 17-19 dienomis prie mūsų sodybos ūkininkas Rimas Bakutis purškė savo pasėlius. Darbus vykdė nuo 15 valandos prie mūsų prūdo ir bityno. Taip pat purškė ir praėjusią savaitę, stovėjo galinga technika prie mūsų su statine, iš kurios pylė trąšas į purkštuvą.. Mūsų niekas neinformavo, kad bus vykdomi purškimo darbai. Gegužės 18 dieną aš sėjau daržus, vėjas buvo į mūsų pusę, dėl sklindančio kvapo ir smarvės  negalima buvo dirbti, tas kvapas jautėsi  ir gegužės 20 dieną“,- rašo O.Švedienė.

Moteris skundėsi, kad jai dėl nemalonaus trąšų kvapo sutriko sveikata, o ūkis patyrė nuostolių. Gegužės 20 dieną ūkininkė O. Švedienė pastebėjo, kad  prūde plaukioja iškritę karpiai bei plačiakakčiai karosai, skraido  daug varnų. Moteris nedelsdama paskambino ūkininkui R. Bakučiui, purškusiam pasėlius, ir pranešė apie patirtus nuostolius. Pasak O. Švedienės, ūkininkas iš jos pasityčiojęs, pasakęs, kad pasėlius jau leidžiama purkšti, o kad vėjas nešęs chemikalus į prūdą ir bityną, tai jis nekaltas, nes „jis ne Dievas ir vėjo nereguliuoja“.

Gegužės 21 dieną  ūkininkės vyras apžiūrėjo bityną ir pastebėjo, kad iškritę visos bitės darbininkės, liko tik jaunos bitutės. Pasak ūkininkės, jai padarytas didelis nuostolis. Žuvus gerai peržiemojusioms bitėms darbininkėms, kurios nešė madų į septynis avilius, patirtas 875 eurų nuostolis. Dar nemažai patirta nuostolių išdvėsus prūde karpiams. Moteris kreipėsi į Radviliškio rajono policijos komisariatą, prašydama pradėti iki teisminį tyrimą dėl žalos atlyginimo iš ūkininko R. Bakučio, nes, pasak pareiškėjos, ūkininkai negali purkšti pasėlių chemikalais nuo bitynų 2,5 kilometro.

Pas bitininkę lankėsi inspektoriai

Gegužės 23 d. O. Švedienės ūkyje lankėsi Radviliškio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai bei Valstybinės augalininkystės tarnybos prie ŽŪM Šiaulių skyriaus darbuotojai. „Inspektorių nuomone, mano bitės šiemet nebeatsigaus ir medaus neprineš. Inspektoriai pripažino, kad padarytas nuostolis“,- sakė O. Švedienė.

Radviliškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas A.Trilikauskas „Radviliškio krašto“ redakcijai sakė, kad nuvykę į O. Švedienės sodybą rado vangias apsinuodijusias bites, prūde keletą padvėsusiu žuvų. Pasak A. Trilikausko, sunku pasakyti, kokie chemikalais buvo naudoti pasėliams purkšti – tai aiškinasi  Valstybinės augalininkystės tarnybos prie ŽŪM Šiaulių skyriaus darbuotojai.

Ūkininko komentaras

Šį įvykį „Radviliškio krašto“ redakcija paprašė pakomentuoti ūkininko R.Bakučio. „Mes pasėlių nepurškėm, tik tręšėme skystomis trąšomis lauką, nes yra sausra ir galima tręšti sausomis trąšomis. Trąšos yra pirktos iš „Agrochemos“, yra sąskaitos, jas pateikiau Valstybinės augalininkystės tarnybos pareigūnams. Atvykę pareigūnai susipažino su situacija, parašė protokolą, kaip jiems ir priklauso. Kas kaimynei padarė nuostolių, nežinau. Mes pasėlių jokiais herbicidais nepurškėme, o kas purškė nežinau“,- sakė ūkininkas.

Kas kaltas dėl apsinuodijusių bičių bei prūde padvėsusių O. Švedienės žuvų aiškinsis teisėtvarkos bei Augalininkystės tarnybos pareigūnai ir pateiks savo išvadas.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi