Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kas kaltas dėl bičių ir žuvų žūties?

Avatar

Paskelbta

data

 „Radviliškio krašto“ redakciją kreipėsi  Baisogalos seniūnijoje, Januškonių kaime gyvenanti ūkininkė Ona Švedienė ir papasakojo apie ją ištikusią nelaimę. „Esu ūkininkė, turiu nuosavą sodybą, laikau gyvulius, registruotas bitynas, yra įžuvintas prūdas. Gegužės 17-19 dienomis prie mūsų sodybos ūkininkas Rimas Bakutis purškė savo pasėlius. Darbus vykdė nuo 15 valandos prie mūsų prūdo ir bityno. Taip pat purškė ir praėjusią savaitę, stovėjo galinga technika prie mūsų su statine, iš kurios pylė trąšas į purkštuvą.. Mūsų niekas neinformavo, kad bus vykdomi purškimo darbai. Gegužės 18 dieną aš sėjau daržus, vėjas buvo į mūsų pusę, dėl sklindančio kvapo ir smarvės  negalima buvo dirbti, tas kvapas jautėsi  ir gegužės 20 dieną“,- rašo O.Švedienė.

Moteris skundėsi, kad jai dėl nemalonaus trąšų kvapo sutriko sveikata, o ūkis patyrė nuostolių. Gegužės 20 dieną ūkininkė O. Švedienė pastebėjo, kad  prūde plaukioja iškritę karpiai bei plačiakakčiai karosai, skraido  daug varnų. Moteris nedelsdama paskambino ūkininkui R. Bakučiui, purškusiam pasėlius, ir pranešė apie patirtus nuostolius. Pasak O. Švedienės, ūkininkas iš jos pasityčiojęs, pasakęs, kad pasėlius jau leidžiama purkšti, o kad vėjas nešęs chemikalus į prūdą ir bityną, tai jis nekaltas, nes „jis ne Dievas ir vėjo nereguliuoja“.

Gegužės 21 dieną  ūkininkės vyras apžiūrėjo bityną ir pastebėjo, kad iškritę visos bitės darbininkės, liko tik jaunos bitutės. Pasak ūkininkės, jai padarytas didelis nuostolis. Žuvus gerai peržiemojusioms bitėms darbininkėms, kurios nešė madų į septynis avilius, patirtas 875 eurų nuostolis. Dar nemažai patirta nuostolių išdvėsus prūde karpiams. Moteris kreipėsi į Radviliškio rajono policijos komisariatą, prašydama pradėti iki teisminį tyrimą dėl žalos atlyginimo iš ūkininko R. Bakučio, nes, pasak pareiškėjos, ūkininkai negali purkšti pasėlių chemikalais nuo bitynų 2,5 kilometro.

Pas bitininkę lankėsi inspektoriai

Gegužės 23 d. O. Švedienės ūkyje lankėsi Radviliškio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai bei Valstybinės augalininkystės tarnybos prie ŽŪM Šiaulių skyriaus darbuotojai. „Inspektorių nuomone, mano bitės šiemet nebeatsigaus ir medaus neprineš. Inspektoriai pripažino, kad padarytas nuostolis“,- sakė O. Švedienė.

Radviliškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas A.Trilikauskas „Radviliškio krašto“ redakcijai sakė, kad nuvykę į O. Švedienės sodybą rado vangias apsinuodijusias bites, prūde keletą padvėsusiu žuvų. Pasak A. Trilikausko, sunku pasakyti, kokie chemikalais buvo naudoti pasėliams purkšti – tai aiškinasi  Valstybinės augalininkystės tarnybos prie ŽŪM Šiaulių skyriaus darbuotojai.

Ūkininko komentaras

Šį įvykį „Radviliškio krašto“ redakcija paprašė pakomentuoti ūkininko R.Bakučio. „Mes pasėlių nepurškėm, tik tręšėme skystomis trąšomis lauką, nes yra sausra ir galima tręšti sausomis trąšomis. Trąšos yra pirktos iš „Agrochemos“, yra sąskaitos, jas pateikiau Valstybinės augalininkystės tarnybos pareigūnams. Atvykę pareigūnai susipažino su situacija, parašė protokolą, kaip jiems ir priklauso. Kas kaimynei padarė nuostolių, nežinau. Mes pasėlių jokiais herbicidais nepurškėme, o kas purškė nežinau“,- sakė ūkininkas.

Kas kaltas dėl apsinuodijusių bičių bei prūde padvėsusių O. Švedienės žuvų aiškinsis teisėtvarkos bei Augalininkystės tarnybos pareigūnai ir pateiks savo išvadas.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019