Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškyje pasiruošta baseino atidarymui

Avatar

Paskelbta

data

Trišalės tarybos posėdyje buvo iškilmingai pranešta, kad jau pasiruošta gruodžio 27 d. 13 val. vyksiančiam naujojo plaukimo baseino – SPA atidarymui.

„Gruodžio 12 d. buvo pasirašytas baseino priėmimo aktas be pastabų, visi darbai baigti. Buvo kilę klausimų ugniagesiams, tačiau rangovas su jais išsiaiškino“,- sakė Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas.

Aplinka prie baseino  bus tvarkoma


Turbūt ne vienas radviliškietis sprendžia  galvosūkį, kur reikės pasistatyti automobilį, atvykus į baseiną. Ateityje vietos  automobiliams prie baseino atsiras: V. Kudirkos gatvėje bus  praplėsta automobilių stovėjimo aikštelė, bus iškelta šiukšlių konteinerių aikštelė šalia baseino ateityje atsiras 40 vietų automobilių stovėjimo aikštelė su įvažiavimu.

Vandens baseine jau yra


Pasak naujojo baseino direktoriaus J. Onaičio, šilto vandens baseine jau yra, visos pirtys išbandytos ir veikia, veikia ir kasos, tad atidarymo šventei  visiškai pasiruošta.

„Pradėtos formuoti ir pirminio plaukimo mokymo grupės – jau yra suformuotos 25 antrokų grupės, formuojamos neformaliojo ugdymo, sportinės grupės. Mūsų vizija – pilnai įsirengi sporto salę. Jau yra sumontuoti treniruokliai,tačiau jų dar trūksta, žadame kreiptis į taryba ir prašyti pinigų“,- sakė baseino direktorius.

Baseinui trūksta darbuotojų


Baseino direktorius pranešė ir gerą žinią darbo ieškantiems radviliškiečiams – baseinui trūksta darbuotojų. Pasak mero, baseino darbo laikas bus nuo 8 iki 22 valandos, tad patvirtintų 18 darbuotojų etatų gali ir neužtekti – per  ilgas darbo valandas neleis dirbti Darbo kodeksas, tad etatų galimai padaugės. Tik iškyla klausimas – jeigu trūksta darbuotojų, kodėl jų neieškoma Darbo biržoje, juk ten įregistruota tikrai nemažai radviliškiečių, ieškančio darbo.

Meras pasidžiaugė naujaisiais darbuotojais


Rajono meras pasidžiaugė ir naujaisiais baseino darbuotojais: „Baseino direktorius – sportininkas, laimėjęs konkursą be konkurencijos, nes vienintelis jame ir dalyvavo“.

Reikėtų paminėti, kad šio  konkurso organizavimo užkulisiuose buvo kalbama, jog galimai kitiems kandidatams, norėjusiems dalyvauti konkurse, buvo liepta nė nebandyti laimės.

Meras pasidžiaugė atsiviliojęs ir buvusį Šiaulių „Delfino“ baseino direktorių Valerijų Belovą. „Labai džiaugiuosi, kad Valerijus sutiko ateiti pas mus dirbti, jį teko ilgai įkalbinėti. Turint tokį profesionalą sportinė bazė bus labai stipri“,- sakė meras.

Buvęs Šiaulių plaukimo baseino „Delfinas“ direktorius V. Belovas pagarsėjo šalies spaudoje šių metų kovo mėnesį, kai Šiaulių miesto taryba jį atleido iš darbo dėl galimai atskleistos schemos, leidusios biudžeto pinigų srautą nukreipti į privačias kišenes. Direktorius nesutiko su kaltinimais, savo garbę ir orumą gynė teisme ir teismo buvo grąžintas į darbą. V. Belovas Radviliškio plaukimo baseine dirbs direktoriaus pavaduotoju.

Ar plaukimo užsiėmimai nesužlugdys kitų sporto šakų?

„Be abejo, labai puiku, kad vaikai bus mokomi plaukti, tačiau ar nenukentės kitos sporto šakos?“- pasidomėjo Trišalės tarybos narys G. Lipnevičius.

„Ar skirti lėšų iš formaliojo ir neformaliojo ugdymo plaukimo treniruotėms, spręs pačios mokyklos ir vaikas, ne meras. Tačiau kitų sporto šakų treneriai nukenčia ir kai vaikas pasirenka groti akordeonu, o ne sportuoti. Juk tėvai leis vaiką į tą būrelį, į kurį vaikas nori eiti“,- sakė meras.

Pasak J. Onaičio, gal daugelis vaikų iš kitų sporto būrelių ir pereis į baseiną, bet po pusės metų jiems užsiėmimai  baseine gali atsibosti, tad galima jaunųjų sportininkų „migracija“.

Kiek biudžetui kainuos baseinas?

Kaip žinia, beveik visi Lietuvoje esantys baseinai nepajėgia savarankiškai išsilaikyti ir jiems reikia dotacijų iš biudžeto. Šiais metais naujajam plaukimo baseinui skirta 29 tūkst. eurų dotacija iš biudžeto, o ateityje baseiną gali prireikti kasmet „paremti“ 100 tūkst. eurų.

„Mes, čia atstovaudami politikų pusei, manome, kad padovanojome rajono gyventojams ir visiem Lietuvos svečiams  pačia didžiausią dovaną, kad būtų visi sveiki“,- sakė vicemeras K. Augulis. „Manau, kad reikia dėkoti visiems mokesčių mokėtojams, nes iš jų pinigų, suneštų į biudžetą, pastatytas baseinas“,- vicemerui replikavo G.Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi