Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Užbaigdama metus Taryba pademonstravo neišmanymą

Avatar

Paskelbta

data

Susirinkę į paskutinį metų posėdį, Tarybos politikai vėl demonstravo bandos jausmą ir neišmanymą.

Svarstymui buvo pateikta beveik 30 rajonui svarbių klausimų įvairiomis temomis, kuriuos valdančioji koalicija tarsi buldozeriu prastūmė į juos nesigilindama nei komitetuose, nei pačioje Taryboje. Tarybai vadovaujantis meras A. Čepononis dieną prieš posėdį dar spėjo pasėdėti kaltinamųjų suole Apeliaciniame teisme, kur pradėta apeliacinio proceso nagrinėjimo stadija. Politikai labai skubėjo viską greitai pabaigti – tikriausiai juos labiau traukė mažojoje salėje paruošta kava ir saldumynai nei rimtos diskusijos rajonui aktualiomis problemomis.

Posėdžio pirmininkas demonstruoja nekompetenciją

Teismas jau nuo vasaros nebetaiko kardomosios priemonės mero atžvilgiu, tačiau panašu, kad sugrįžusiam į Tarybos pirmininkaujančiojo postą A. Čepononiui su pareigomis susidoroti sekasi pakankamai sunkiai. Skaitydamas politikų rašytinius nusišalinimus, jis „atranda“ socialdemokratui A. Venckui marčią – administracijos direktorę J. Margaitienę!? Nors šis politikas net neturi sūnų ir tik salėje kilus sąmyšiui, meras pasitaiso. Vėliau iškrečia dar didesnę šunybę – skaičiuodamas nusišalinusių tarybos narių klausimus dėl biudžeto sprendimo projekto, apsiskaičiuoja ir suklaidinęs Tarybą teikia pasiūlymą balsuoti iš esmės. Beveik kiekvienas pradinukas žino, kad 8 iš 23 dalyvaujančiųjų tikrai nėra dauguma, tačiau meras net nesivargina skaičiuoti. O gal bijo, kad sprendimo projektas nebegaus palaikymo? Būtų labai juokinga, jei nebūtų graudu.

27,5 mln. eurų vertės investicijos kaip miražas

Prieš Naujuosius metus politikai nusprendė pamaloninti rajoną džiugia žinia, pranešdami apie milžiniškas investicijas. Vienas iš politikams pasiūlytų svarstytų klausimų susijęs su Radviliškio miesto kvartalo energetinio efektyvumo projektu. Kadangi pateikta projekto vertė daugiau nei 27 milijonai eurų, kurių didžioji dalis būtų vis tik iš ES fondų, tai būtų labai gaivaus oro gūsis panegiriką įsimylėjusiai valdančiajai koalicijai. Tačiau… ne tik Taryboje, bet ir komitetuose klausimų politikams nekilo. O patys sprendimo projekto rengėjai, gavę klausimų iš šalies, nesugebėjo aiškiai ir tiksliai atsakyti. Panašu, kad 27 milijonai eurų investicijų bus radviliškiečių galvose kaip ir oazės miražas dykumose pasiklydusiųjų sąmonėje. Vis tik rajonui, kuriame didelis procentas asmenų yra išlaikomi valstybės bei itin mažas verslumas, būtų labai naudinga pritraukti bet kokias investicijas.

Margaitienei priedas prie atlyginimo- 100 proc.!

Mero A. Čepononio iniciatyva didinamas priedas politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai administracijos direktorei J. Margaitienei. Tarybos sprendimu jai priedas padidinamas net dvigubai. Komitetų svarstymuose pats iniciatorius demonstravo nežinojimą, kiek konkrečiai padidės pats priedas. Viešai prieinamais duomenimis buvo paskaičiuota, kad daugiau nei 300 eurų. Rajone, kur vidutinis atlyginimas nesiekia 470 eurų, toks mero žingsnis bus tikriausiai suprastas daugiau kaip asmeninė padėka dėl plačiajai visuomenei nežinomų priežasčių, o ne kaip darbo rezultatų įvertinimas. Paklausta dėl neužpildytų etatų administracijos struktūroje, J. Margaitienė paminėjo lėšų taupymą. Vis tik tai įnešė dar daugiau sumaišties nei aiškumo, kai vadovams priedai didinami dvigubai, nors ir Seimo kontrolierius, ir teismai ne kartą nurodė, jog J. Margaitienės vadovaujama administracija netinkamai vykdo pareigas. Tiesa, reikia pažymėti, kad pati J. Margaitienė vadovavo administracijos Bendrųjų reikalų skyriui ir šio skyriaus vedėjo postas nėra užimtas jau kelerius metus.

Socialdemokratai „verčia“ E. Martynkiną

Socialdemokratų frakcijos seniūno J. Pravilonio iniciatyva pateiktas Etikos komisijos sudėties keitimo projektas. Nėra jokių tiesioginių įrodymų, kad meras A. Čepononis bando susidoroti su tais, kurie Etikos komisijoje balsavo už tai, kad meras, išvadinęs miestiečius „apsiš..kėliais“, pasielgė neetiškai. Tačiau E. Martynkinas tikrai yra tapęs galvos skausmu valdančiajai koalicijai ir jo pašalinimas iš bet kokios komisijos itin naudingas tiek merui, tiek ir kitiems, nenorintiems girdėti nepatogių klausimų. Vis tik įdomu, kodėl, kai meras teismo sprendimu buvo nušalintas dvejus metus nuo Tarybos nario pareigų vykdymo, socialdemokratų frakcija su savo seniūnu neparodė jokios iniciatyvos. Taip pat kai jų bendrapartietis K. Augulis pažeisdamas įstatymus vežiojo savo sūnų Donatą jo vestuvių metu, J. Pravilonis ir jo kiti kolegos tylėjo kaip vandens į burną prisisėmę. Gal jiems tiesiog normalu, kai politikai pareigų tinkamai neatlieka ar naudojasi tarnybiniu transportu lyg nuosavu?

Nešventiniai klausimai administracijai

„Valstiečio“ S. Zajančkausko klausimas, ar statybininkai sugebės per keturias dienas atlikti darbų už perskirstomus 130 tūkstančių eurų, atskleidė blogąją praktiką. Mero A. Čepononio teigimu, darbai didžiąja apimtimi jau yra atlikti. Toks ciniškas rajono vadovo požiūris demonstruoja, kad jam rajono Taryba tėra tik „žaliųjų mygtukų spaudinėtojų“ masė. Ypatingą konservatorių cinizmą savo koalicijos socialdemokratų kolegų atžvilgiu atskleidė E. Martynkinas. Jam paklausus, kodėl konservatorių partijos nariui E. Mončauskui užėmus Radviliškio miesto seniūno postą, šiam skirta III kategorija, o tuo tarpu socialdemokratei G. Kuraitienei, pradėjusiai vadovauti Radviliškio apylinkių seniūnijai, – ne. Nei administracijos direktorė J. Margaitienė, nei meras A. Čepononis negalėjo paaiškinti priežasčių. Tuo tarpu juos bandęs pateisinti juristas A. Matuzevičius į klausimą atsakinėjo tarsi būdamas ne šio pasaulio gyventoju. Nemažai kritikos susilaukė ir Radviliškio miesto seniūnas E. Mončauskas dėl šaltuoju metu laiku netinkamai prižiūrimų miesto gatvių ir šaligatvių.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi