Kaip pabusti be žadintuvo?

Daugelis žmonių prieš miegą įsijungia žadintuvą, kurio tikslas visiems puikiai žinomas – laiku pabusti ir nepramigti kelionės į darbą.
Neretai atrodo, kad be šios priemonės nepavyktų laiku pabusti. Bet juk kadaise nebuvo nei žadintuvų, nei tuo labiau telefonų, kurie atliktų pažadinimo veiksmą. Nejaugi šiuolaikinis žmogus nesugebėtų savavališkai „išsivaduoti“ iš sapnų karalystės?
Tačiau žadintuvas nėra vienintelis raktas iš sapnų pasaulio. Aptarsime ilgalaikį ir trumpalaikį metodą, padėsiančius pabusti be aliarmo.

Žadintuvas pasąmonėje

Žinant, kokiu laiku būtina pabusti, galima išbandyti savitaigos principą. Prieš užmigdami mintyse aiškiai kartokite, jog atsikelsite konkrečią valandą. Palaipsniui suims miegas, o ryte turėtumėte pabusti būtent tą valandą, kaip kartojote. Jei tikslas – atsikelti 7.10, tuomet reikėtų nustatyti žadintuvą tokiam laikui, o savo pasąmonę užprogramuoti 7.00 val. Tuomet bus aišku, ar eksperimentas pavyko. Skamba įdomiai ir šauniai ir tai yra įrodymas apie neribotas slapčiausių proto kertelių galimybes.

Režimo „užprogramavimas“

Pabusti be žadintuvo įmanoma ir suformavus tam tikrą discipliną. Apgalvokite, kokiu laiku dažniausiai turėsite pabusti. Susikurkite režimą ir ėjimą gultis bei kėlimąsi paverskite tikslu. Tiesa, bent pradžioje turėsite režimo laikytis ir savaitgaliais, net jei niekur nereikės skubėti. Kaip ir pirmuoju atveju, čia vėlgi vyksta programavimasis. Tai reikia daryti ne 5 ar 6, o visas 7 dienas per savaitę.  Nustatykite, kad žadintuvas kasryt skambėtų panašiu metu. Mūsų organizmų fiziologiniai procesai yra susiję su paros ritmu. Ciklas pritaikytas 24 valandoms.  Mokydamiesi pabusti tuo pat metu jūs nustatote savo paros ritmą.  

Išsiaiškinkite, kiek miego jums reikia. Skirtingų žmonių poreikiai skiriasu, tačiau dažniausiai miegama 7–9 valandas. Pakankamas poilsis – akivaizdus būdas pabusti tada, kai norite. Eikite miegoti tuo pat metu kas vakarą. Kai žinote, kada reikės keltis ir kiek miegoti vertėtų, nesunku nusistatyti, kada atsigulti. Iš pradžių šis uždavinys gali pasirodyti sunkus, bet laikui bėgant jis taps vis lengvesnis. Iš pradžių vyks vidinė kova, mat penktadienį galite norėti panaktinėti, o pirmadienį – kuo greičiau eiti į lovą. Prie to nesunkiai priprasite. Po kažkurio laiko įprotis bus susiformavęs ir žadintuvo reikės nebent „simboliškai“.

Total
0
Dalinasi
Related Posts