Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kaip pabusti be žadintuvo?

Avatar

Paskelbta

data

Daugelis žmonių prieš miegą įsijungia žadintuvą, kurio tikslas visiems puikiai žinomas – laiku pabusti ir nepramigti kelionės į darbą.
Neretai atrodo, kad be šios priemonės nepavyktų laiku pabusti. Bet juk kadaise nebuvo nei žadintuvų, nei tuo labiau telefonų, kurie atliktų pažadinimo veiksmą. Nejaugi šiuolaikinis žmogus nesugebėtų savavališkai „išsivaduoti“ iš sapnų karalystės?
Tačiau žadintuvas nėra vienintelis raktas iš sapnų pasaulio. Aptarsime ilgalaikį ir trumpalaikį metodą, padėsiančius pabusti be aliarmo.

Žadintuvas pasąmonėje

Žinant, kokiu laiku būtina pabusti, galima išbandyti savitaigos principą. Prieš užmigdami mintyse aiškiai kartokite, jog atsikelsite konkrečią valandą. Palaipsniui suims miegas, o ryte turėtumėte pabusti būtent tą valandą, kaip kartojote. Jei tikslas – atsikelti 7.10, tuomet reikėtų nustatyti žadintuvą tokiam laikui, o savo pasąmonę užprogramuoti 7.00 val. Tuomet bus aišku, ar eksperimentas pavyko. Skamba įdomiai ir šauniai ir tai yra įrodymas apie neribotas slapčiausių proto kertelių galimybes.

Režimo „užprogramavimas“

Pabusti be žadintuvo įmanoma ir suformavus tam tikrą discipliną. Apgalvokite, kokiu laiku dažniausiai turėsite pabusti. Susikurkite režimą ir ėjimą gultis bei kėlimąsi paverskite tikslu. Tiesa, bent pradžioje turėsite režimo laikytis ir savaitgaliais, net jei niekur nereikės skubėti. Kaip ir pirmuoju atveju, čia vėlgi vyksta programavimasis. Tai reikia daryti ne 5 ar 6, o visas 7 dienas per savaitę.  Nustatykite, kad žadintuvas kasryt skambėtų panašiu metu. Mūsų organizmų fiziologiniai procesai yra susiję su paros ritmu. Ciklas pritaikytas 24 valandoms.  Mokydamiesi pabusti tuo pat metu jūs nustatote savo paros ritmą.  

Išsiaiškinkite, kiek miego jums reikia. Skirtingų žmonių poreikiai skiriasu, tačiau dažniausiai miegama 7–9 valandas. Pakankamas poilsis – akivaizdus būdas pabusti tada, kai norite. Eikite miegoti tuo pat metu kas vakarą. Kai žinote, kada reikės keltis ir kiek miegoti vertėtų, nesunku nusistatyti, kada atsigulti. Iš pradžių šis uždavinys gali pasirodyti sunkus, bet laikui bėgant jis taps vis lengvesnis. Iš pradžių vyks vidinė kova, mat penktadienį galite norėti panaktinėti, o pirmadienį – kuo greičiau eiti į lovą. Prie to nesunkiai priprasite. Po kažkurio laiko įprotis bus susiformavęs ir žadintuvo reikės nebent „simboliškai“.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Suimtas nužudymu Šiauliuose įtariamas vyras

Avatar

Paskelbta

data

Šiandien  teismas trims mėnesiams sankcionavo  58 metų šiauliečio, kuris įtariamas spalio 17-osios vakare Šiauliuose nužudęs  vyrą, suėmimą.

Tą vakarą Šiauliuose į Vilniaus gatvę iškviesti medikai  kraujo klane gulinčiam 33 metų vyrui niekuo padėti nebegalėjo. Dūris į pilvą jam buvo mirtinas. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai dėl nužudymo pradėjo ikiteisminį tyrimą ir ėmė ieškoti įtariamojo. Liudytojų parodymai ir bare buvusių vaizdo stebėjimo kamerų vaizdai Šiaulių pareigūnams padėjo identifikuoti įtariamojo asmenybę. Po pusės paros paieškų įtariamasis buvo sulaikytas P. Višinskio g. Antrankiai vyrui  uždėti spalio 18-osios rytą,  jam išėjus iš kazino.

Sulaikytas 58 metų Nakvynės namų gyventojas buvo nusiteikęs agresyviai. Nepakantumą teisėsaugos pareigūnams suformavo jo paties gyvenimo būdas.  Šis vyras, galima sakyti, pusę savo gyvenimo praleido laisvės atėmimo vietose.  Nuo  21-nerių pradėjęs  teistumo biografiją, laisvėje jis praleisdavo labai mažai laiko. Už vagystes plėšimus, viešosios tvarkos pažeidimus, išžaginimą teistas šiaulietis po paskutinės bausmės už vagystę atlikimo į gimtąjį miestą grįžo šių metų kovo pabaigoje ir apsigyveno Nakvynės namuose. Rugsėjo pabaigoje jam jau buvo pradėtas  ikiteisminis tyrimas dėl naujos nusikalstamos veikos – fizinio skausmo sukėlimo šiuose pačiuose namuose gyvenusiai moteriai. Kadangi jam skirta kardomoji priemonė nebuvo susijusi su laisvės atėmimu, įtariamasis liko gyventi nuo visuomenės neizoliuotas.

Spalio 17-osios vakarą jis leido viename Vilniaus g. esančiame alaus bare, kuriame vakarojo ir 33 metų šiaulietis su draugu. Priėjęs prie jų įtariamasis paprašė žiebtuvėlio cigaretei pridegti. Kadangi 33 metų šiauliečio atsakymas netenkino, tarp vyrų kilo incidentas, kuris persikėlė į lauką ir baigėsi vieno jų mirtimi.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Egidijaus Anglickio nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šią savaitę COVID-19 tyrimai intensyviau bus vykdomi 19-oje didelės rizikos savivaldybių

Avatar

Paskelbta

data

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šią savaitę, nuo spalio 19 d. iki spalio 25 d. imtinai, Raseinių, Kelmės, Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Kauno, Šilalės, Šakių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat Elektrėnų, Druskininkų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 19 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Didelės rizikos savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Taip pat papildomai bus tiriami pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas.

Pagal atnaujintą tvarką intensyvesnis testavimas bus vykdomas tose savivaldybėse, kuriose 14 dienų suminis sergamumo COVID-19 liga rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 50, per 14 dienų nustatyta daugiau kaip 10 šios ligos atvejų ir/arba per savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis sudaro 4 proc. arba daugiau nuo visų savivaldybėje atliktų tyrimų.

Penktadienio, spalio 12 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 70,7.

Atsižvelgiant į sergamumo rodiklius skirtingose savivaldybėse, didelės rizikos savivaldybės kiekvieną savaitę nustatomos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu.

Spalio 16 d. operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA.

Praėjusią savaitę intensyvesnis testavimas buvo vykdomas šiose didelės rizikos savivaldybėse: Raseinių, Radviliškio, Kelmės, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Mažeikių, Šilalės, Kėdainių, Panevėžio rajonų, taip pat Šiaulių, Rietavo, Elektrėnų, Druskininkų, Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų savivaldybėse.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019