Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kaimynų kaimynas iš Pakiršinio

Avatar

Paskelbta

data

Elžbieta Karaliūnaitė konkursui rašo, kad Pakiršynyje gyvena rajono KAIMYNŲ KAIMYNAS“.„Buvęs Pakiršinio kultūros namų direktorius, pučiamųjų orkestro ilgametis vadovas Vaclovas Stulginskas, sugebantis restauruoti senas dūdeles, klarnetus, saksofonus ir net valtornas, šiuo metu gyvena Pakiršinyje (netoli Baisogalos). Laisvalaikį leidžia kurdamas eiles, rašydamas natas savo sukurtiems kūrinamas. Vaclovas Stulginskas išleido tris savo kūrybos eilių knygutes, kuriose surašė muzikos instrumentų aplikatūras. Vaclovas Stulginskas įkūrė savo namuose privatų muzikos instrumentų muziejų.

Vaclovas Stulginskas – technikas mechanikas, šią specialybę įgijęs Panevėžio hidromelioracijos technikume. Tačiau atsidėti vien tam darbui sutrukdė dūdos. Muzikos mokslų V. Stulginskas nėra ragavęs, bet pučiamieji instrumentai raseiniškį traukė it magnetas. Pats išmoko groti ir greitai „prisiklijuodavo” prie kitų kaimo dūdorių, kurie anuomet būdavo tokie populiarūs vestuvėse, kituose pobūviuose.

Apsistojusiam Pakiršinyje ir pradėjusiam dirbti ten buvusioje Melioracijos statybos montavimo valdyboje jis subūrė orkestrą. Taip Vaclovas tapo pučiamųjų instrumentų orkestro vadovu, vėliau Pakiršinio kultūros namų direktoriumi. Dabar- pensininkas. (Kuriantis eiles, leidžiantis knygas, puoselėjantis privatų muzikos instrumentų muziejų.) Vaclovas išleido knygelę ,,Pakiršinys“. „Tai kaimas, kuriame ilgus metus plakė Radviliškio rajono melioracijos širdis“. Šis leidinys – tai istoriniai liudijimai, kurie, jei ne Vaclovas, būtų negrįžtamai pradingę, nepalikdami jokio pėdsako“.Ir šiandien Vaclovas nepaleidžia iš rankų muzikos instrumentų. Ačiū Vaclovui Stulginskui už neblėstančią energiją burti, vienyti žmones, o karantino metu visus nudžiuginti muzikos garsais iš savo kiemo. Iš kiemo sklindanti muzika džiugina visus Pakiršinio kaimo gyventojus.

Dar viena šio žmogaus veiklos kryptis – kūrybiniai darbai iš metalo ir iš medžio. Nebenaudojami, žmonėms nebereikalingi išmesti daiktai jo perdirbami, pritaikomi buityje ar papuošimams ir ima gyventi savo antrąjį gyvenimą.

Savo darbus Vaclovas išdovanoja visiem jo kūrybą mėgstantiems. Štai koks nuostabus mūsų Pakiršinio kaimynas.“

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams, kurių vienas vairavo neblaivus, kitas policininkui pasiūlė kyšį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose išnagrinėtos dvi baudžiamosios bylos ir paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams – Latvijos ir Estijos piliečiams, kurie naktį Šiauliuose nusprendė įsigyti alkoholinių gėrimų. Kaltinamasis A. G. neblaivus vairavo draugo automobilį, kitas kaltinamasis, automobilio savininkas, A. P. policijai pasiūlė kyšį. Abu užsieniečiai atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Neblaivus už vairo sėdęs 31 metų A. G. perduotas sutuoktinės atsakomybei pagal laidavimą be užstato 1 metams. Jam teismas skyrė dvi baudžiamojo poveikio priemones: uždraudė vairuoti kelių transporto priemones 1 metus 9 mėnesius ir konfiskavo draugo A. P. automobilį, kurio vertė beveik 10 500 eurų.

Kyšį policijai siūlęs 29 metų A. P. perduotas sesers atsakomybėn pagal laidavimą 1 metams 6 mėnesiams be užstato. Jam skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 500 eurų (10 MGL) įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įpareigojant sumokėti įmoką per 4 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose pagreitinto proceso tvarka nagrinėtos dvi atskiros baudžiamosios bylos.

Teismas konstatavo, kad A. G. padarė vieną nusikalstamą veiką, priskiriamą nesunkių nusikaltimų kategorijai, veika baigta. Anot bylą nagrinėjusio Šiaulių rūmų teisėjo Broniaus Vinciūno, A. G. nusikalto būdamas neteistas. Nustatyta jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – pripažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi ją padaręs. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Administracine tvarka nebaustas, dirba, charakterizuojamas teigiamai.

Baudžiamąją bylą nagrinėjusi Šiaulių rūmų teisėja Alma Berniūnaitė teigė, kad kaltinamasis A. P. padarė apysunkį nusikaltimą, nusikalto pirmą kartą, prisipažino kaltu ir gailisi padaręs nusikaltimą. Nusikalstama veika žala nepadaryta. Teismas pažymėjo, kad A. P. turi tvirtus šeimos ryšius, dirba.

Teismas nustatė, kad A. G. 2020 m. rugsėjo 16 d. apie trečią valandą nakties Tilžės gatvėje, Šiauliuose, neblaivus vairavo lengvąjį automobilį. Jam nustatytas vidutinis – 1,82 promilių – girtumo laipsnis. Kaltinamasis A. G. vairavo draugo A. P. automobilį. Automobilio savininkas sėdėjo šalia neblaivaus vairuotojo, keleivio vietoje ir irgi buvo neblaivus. Kaltinamasis A. P. juos sustabdžiusiam policijos pareigūnui tiesiogiai pasiūlė 1 000 eurų kyšį už tai, kad būtų paleistas sulaikytas jo draugas A. G. ir grąžintas jo automobilis.

Teismo nuosprendis kaltinamajam A. G. priimtas 2020 m. spalio 26 dieną. 2020 m. spalio 27 d. paskelbtas nuosprendis A. P. baudžiamojoje byloje. Nuosprendžiai neįsiteisėję, jie per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiami apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto parke trūksta šviesos

Avatar

Paskelbta

data

Sparčiai trumpėja dienos, ilgėja vakarai. Baigę darbus miestelėnai užsuka  tai į parduotuves, tai į kirpyklą – ir jau tamsu. Radviliškio miesto gyventojai skundžiasi, jog miesto parke labai trūksta apšvietimo.

„Parke puikiai apšviesta vaikų žaidimų aikštelė, bet vėlai vakare, sutemus, vaikai  juk nebežaidžia.

Pagrindinis parko takas tamsokas, apšviečiamas tik prie Naujosios gatvės esančių gatvės žibintų, o nuo jo vidurio visai nėra apšvietimo. Moterys po darbo su pirkiniais dėl šios priežasties į namus  priverstos eiti  ilgesniu  keliu aplinkinėmis gatvėmis, nes jos apšviestos ir saugesnės“,- sakė radviliškiečiai.

Suprantame, kad Radviliškio miesto seniūnui E. Mončauskui sutemus vykstant į namus puikiai šviečia automobilio šviesos, bet gal jis po darbo galėtų  pėstute praeiti Radviliškio miesto parku ir pažiūrėti, ką galima padaryti, kad gyventojai saugiai ir greitai po darbo pasiektų namus.
O kol  kas radviliškiečiams patariame apsišarvuoti kantrybe, kol ponai valdininkai supras ir paprastų gyventojų  poreikius.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019