Kaimiškos „linksmybės“ uždraustos teismo nutartimi

Šių metų liepos 28 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Giedrė Kairienė teismo posėdyje išnagrinėjo Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriaus teikimą dėl papildomų baudžiamojo poveikio priemonių ar pareigų skyrimo nuteistajai Ritai S. Ji buvo nuteista šių metų kovo 9 d. teismo baudžiamuoju įsakymu. Paskirta 1 metų laisvės apribojimo bausmė, kurią smurtauti linkusi moteriškė vykdo nenoriai.  

Geria, neatvyksta ir nedirba

Bausmės vykdymą prižiūrinti institucija nurodė, kad nuteistoji nevykdo įpareigojimo neatlygintinai išdirbti 80 valandų įstaigose arba organizacijose, kurios rūpinasi pagalbos reikalingais žmonėmis, laiku neatvyksta atsiskaityti, kaip vykdo jai paskirtą bausmę, bei vartoja alkoholį, dėl ko kyla įvairūs incidentai. Teikimu prašoma papildomai paskirti pareigą – uždraudimą vartoti psichiką veikiančias medžiagas. Tai alkoholis, narkotinės priemonės, psichotropinės ir kitos svaigiosios medžiagos.

Kaimiški nuotykiai

Teismas susipažino su viename Radviliškio rajono kaimų gyvenančios nuteistosios Ritos S. asmens byla, iš kurios matyti, kad laikotarpiu nuo šių metų birželio 9 d. iki teikimo nagrinėjimo ji laiką leido butelio draugijoje, pykosi su sugyventiniu. Bylos lapuose – visa pilno nuotykių gyvenimo suvestinė. Visą birželį į Probacijos skyrių ji neatvyko. Tuo laikotarpiu Probacijos skyrius gavo pranešimą, kad įvyko buitinis incidentas, į kurį buvo kviečiama policija ir nuo sugyventinio nukentėjo smarkiai neblaivi (nustatytas 3,02 promilių girtumas) Rita S. Sekė ir kitas galimo smurtavimo šeimoje atvejis. Ir vėl užfiksuotas Ritos S. girtumas – netgi 2,56 promilės. Gautas ir gana neįprastas pranešimas iš nuteistosios sugyventinio, kad ji geria ir penkias dienas neprižiūri karvės. Liepos mėnesio pradžioje ji buvo atvykusi ir paaiškino, kad neatvyko ir nemokamų darbų nedirbo dėl to, kad tuo metu vartojo alkoholį. Moteris pripažino, kad turi problemų dėl išgėrinėjimo. Liepos 12 d. ji buvo užsiregistravusi gydymuisi dėl alkoholio vartojimo į Šiaulių priklausomybės ligų centrą, tačiau gydytis neatvyko. Liepos mėnesio pabaigoje stikliuko mėgėja dar nebuvo pradėjusi dirbti nemokamų darbų, Probacijos skyriuje nesilankė.

Ar yra vilčių?

Nors bausmės pabaiga dar negreitai (ji numatoma 2022 m. balandžio 3 d.), nuteistoji jau dabar vengia atlikti laisvės apribojimo bausmę. Tokiais atvejais galima kreiptis netgi dėl bausmės pakeitimo areštu. Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyrius nusprendė dar palaukti ir prašyti skirti papildomą pareigą, kurios laikydamasi Rita S. turėtų mesti savo mėgstamiausią užsiėmimą – gėrimų su laipsniais ragavimą. Ilgametis įdirbis šioje srityje vilčių suteikia nedaug. Paskyrus tokią pareigą, nuteistosios pijokavimas užtrauktų sunkesnes pasekmes nei šis teikimas, kuris prilygsta pagrūmojimui pirštu, ir greičiausiai laisvės apribojimo bausmė būtų pakeista į areštą.   

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts