Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kadenciją baigiantys politikai užsimojo didinti žemės mokestį

Avatar

Paskelbta

data

Benueinantys konservatoriai, socialdemokratai ir liberalai  neeiliniame balandžio 11 d.  Tarybos posėdyje rajono gyventojams vėl ruošia atsisveikinimo „dovanėlę“ – žada didinti žemės ūkio paskirties žemės mokestį.
Mokesčių mažinimas – miražas
Daugeliui rajono gyventojų gali atrodyti, kad mokestis už žemę yra mažinamas – juk Tarybos nutarimo projekte parašyta, kad  už žemės ūkio paskirties žemę 2020 metais siūlomas Tarybai tvirtinti mokestis  – 1,5 koef., kai 2019 m. jis siekė 1,7 koef.
Nepamirškime – lengvata panaikinta
Tačiau nereikia pamiršti, kad Radviliškio rajonų savivaldybėse 2018 m. buvo pritaikytos didesnės lengvatos žemės savininkams, valdantiems žemės ūkio paskirties žemės sklypus. Radviliškio rajono taryba sumažino 2018 metų žemės mokestį 35 procentais Radviliškio rajone esantiems žemės ūkio paskirties žemės sklypams.
Mokestis už žemę didėja beveik 40 proc.
Vadinasi, 2018-2019 metais rajono ūkininkai už žemę mokėjo 1,1 proc. , o po balandžio 11 d. sprendimo mokestis už žemę padidės beveik 40 proc., nes panaikinamas 35 proc.  lengvata už žemės ūkio paskirties žemės mokestį.
„Dėl mažėsiančio mokesčio už žemės ūkio paskirties žemę Radviliškio rajone  konservatoriai viešai meluoja. Pavyzdžiui,  jei jūs  2019 metais už žemę  mokėjote 300 eurų, po šių ponų sprendimo 2020 metais  už tą patį žemės sklypą mokėsite apie 408 eurus. Taip, konservatoriai siūlo šį mokestį mažint nuo 1,7 koef.. iki 1,5 koef. bet neparašo, kad PANAIKINA 35 proc. koeficiento sumažinimą, kuris buvo taikomas 2019 metais. Valdantieji  tiesiog bando apdumti rajono gyventojams akis skaičių žaismu, bet galutiniame variante iš kaimo žmonių, ūkininkų  kišenių bus paimta 40 proc. daugiau. Dar priminsiu, kad mokestis už žemę per kelerius metus beveik patrigubėjo dėl 2012 metais benueinančių konservatorių Seime priimto nutarimo indeksuoti žemės vertę kas 5 metus. Dar kartą patvirtinu, kad, jei rajono valdantieji priims  šį sprendimą, žemės mokestis didės 2020 m., lyginant 2019 m., padidės apie 36proc. Gaila, kad paskutines minutes skaičiuojanti Taryba priims tokį rajono gyventojams, turintiems žemės ūkio paskirties žemės, nepalankų sprendimą. Manau, kad naujoji Taryba, taip ir aš, nepriimtų tokio sprendimo. Jei šis skubotas sprendimas, nepalankus gyventojams, bus priimtas, tapęs Tarybos nariu stengsiuosi, kad jis būtų peržiūrėtas, nes didinti žemės ūkio paskirties žemės mokestį jokio poreikio nėra“,- sakė  šiais metais į Rajono tarybą  išrinktas nepartinis Gediminas Lipnevičius.
Meras nesutinka, kad mokestis už žemę didės
Kodėl vėl bus didinamas mokestis už žemę ir skriaudžiami ūkininkai, paklausėme mero A. Čepononio. Pasak savivaldybės atsiųstame rašte, mokestis už žemę nebus didinamas, bet jis … didės.
„Savivaldybės taryba žemės mokesčio nedidina, žemės mokestis didėja dėl padidėjusios žemės vertės (2018 m. sausio 1 d. įsigaliojo naujos žemės vertės po perkainojimo). 2018 m. žemės mokesčio tarifas buvo 1,7 koef., bet, gavus rajono ūkininkų prašymą sumažinti žemės mokestį dėl prastų klimatinių sąlygų ūkininkavimui, žemės mokestis buvo sumažintas 35 proc. 2019 m. mokestis bus didesnis (jei nebus priežasčių mažinti mokestį) nei 2018 m., kai buvo pritaikyta aukščiau minėta 35 proc. nuolaida“.
Vadinasi, mokestis už žemę nedidinamas, tačiau jis vis tiek 2019 metais bus didesnis nei buvo 2018 metais. Ir jokių nuolaidų ir taip sunkiai besiverčiantiems ūkininkams nebus daroma, jeigu, aišku, nebus sausros ar per daug lietaus…
Na, iš to rašto galime spręsti, kad meras, turintis pedagoginį išsilavinimą, yra „susipykęs“ su matematika
Redakcija mero klausė, ar jis sutinka su faktu, kad tarybai patvirtinus mokestį už žemės ūkio paskirties žemę 1,5 proc. ir panaikinus 2018 m. suteiktą 35 proc. lengvatą, gyventojai mokės 36 procentais daugiau?
Atsakymas buvo labai lakoniškas: „Ne, nesutinkame“. Taip pat pabrėžiama, kad šis tarybos sprendimas priimamas 2020 metams, tad patvirtinus 1,5 koeficiento projektą, mokestis už žemę bus mažesnis nei 2019 metais. Tačiau, kaip nori, taip skaičiuok –  panaikinus 35 proc. buvusią nuolaidą šis mokestis vis tiek padidės.
P.S. Beje, labai keista, kad žemės ūkio paskirties žemės mokestis didinamas paskubomis surengtame posėdyje , o kaip balsuos benueinantys Tarybos nariai: socialdemokratai, konservatoriai, „valstiečiai“, „darbiečiai“ – skaitykite kitame „Radviliškio krašto“ numeryje.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

„Valstiečių“ ir konservatorių „dovana“ verslininkams – už žemę mokės brangiai

Avatar

Paskelbta

data


Radviliškio rajone vis dar nerimsta aistros dėl žemės mokesčių. 
Didelių pastangų dėka  žemdirbiams pavyko išsikovoti, kad žemės ūkio paskirties žemei nuo 2020 m. būtų  taikomas ne 1,7 proc., o 1,3 proc. žemės mokestis. Nors, kaip minėjo Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, kova dar nebaigta, šį mokestį dar siūlys mažinti, nes kaimyniniame Šiaulių rajone šio mokesčio dydis – tik apie 0,5 proc.

Rajono valdantieji  nemyli ir verslininkų
Radviliškio rajono savivaldybės Investicijų ir kaimo reikalų komitete bei Taryboje verslininkų reikalais rūpinosi tik  visuomeninio  komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“  atstovai: Tarybos nariai G. Lipnevičius bei Vilma Aleknienė, siūlydami komercinės paskirties žemės  mokestį Radviliškio mieste bei rajone mažinti nuo 0,8 proc. iki 0,5 proc. Nei socialdemokratai, nei „darbiečiai“  dėl mokesčio pamažinimo verslininkams pasiūlymų Tarybai  svarstymui  nepateikė.
Šio pasiūlymo rajoną valdantys konservatoriai ir valstiečiai nepalaikė  ir jis  Tarybos posėdyje nebuvo priimtas. Radviliškio rajone verslininkai už turimus žemės sklypus mokės 0,8 proc. –  bene daugiausiai visame Šiaulių regione.

„Toks trumparegiškas  rajoną valdančiųjų – valstiečių ir konservatorių – požiūris į verslą tikrai nepadės į rajoną pritraukti daugiau investicijų bei sukurti daugiau darbo vietų. Verslininkai savo įmonių kūrimui pasirinks rajonus, kur mokestis už žemę mažesnis, pavyzdžiui, Šiaulių rajoną“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Beje, Radviliškio rajono meras A. Čepononis ūkiškumo galėtų pasimokyti iš Šiaulių rajono mero A. Bezaro, kuris, susitikęs su „Radviliškio krašto bendruomene“, trumpai pakomentavo šią situaciją: „Mūsų rajone labai  laukiami ir mylimi verslininkai, savivaldybėje stengiamės dokumentus jų įmonių įkūrimui sutvarkyti per trumpiausius terminus“.
Kokia padėtis kituose rajonuose?
Radviliškio rajone, palyginus su kitais rajonais, komercinės paskirties teritorijos žemės beveik brangiausia Šiaulių apskrityje. Štai Kelmės rajono verslininkai už žemę mokės 0,5 proc.,  Akmenės rajono – 0,7 proc., o kaimyninio  Šiaulių rajono – tik apie 0,5 proc.
Balsavimo rezultatai
Už tai, kad verslininkams būtų nustatytas 0,8 proc. žemės  mokestis, balsavo  konservatoriai ir „valstiečiai“. Konservatoriai: A. Budrikas, A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius, G. Verdingas; „valstiečiai“: K. Dambrauskas, J. Povilaitis.
Prieš 0,8 proc. tarifą komercinės paskirties  žemės sklypams mokestį balsavo: visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai: G. Lipnevičius, V. Aleknienė; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, K. Račkauskis; neapsisprendė, kurią pusę palaikyti ir spaudė „susilaikymo“ mygtuką „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė.

Jeigu rajono valdantieji neatsitokės ir nepradės labiau vertinti verslininkų, kurie kaip bitutės  suneša  didžiąją dalį lėšų į rajono biudžetą, iš kurių mokami atlyginimai biudžetininkams, vykdomos valdininkų mėgiamos statybos, biudžetininkams apie atlyginimų didėjimą teks tik pasvajoti.  Jei meras A. Čepononis su savo konservatoriais bei koalicijos partneriais „valstiečiais“  neatsitokės, tai jam dar ilgai reikės siuntinėti savo pavaduotoją M. Pauliuką po pasaulį, ieškant investuotojų, norinčių ateiti į Radviliškio rajoną.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Kelio ženklai pagal valdininkų norus

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje – kaip diena, tai naujiena. Vairuotojai pastebėjo, kad šalia Savivaldybės esančioje automobilių aikštelėje kelio ženklai yra pernelyg dažnai keičiami ar sukeičiami, pastatomi nauji ar perstatomi seni. Sukuriamos tokios apgaulingos situacijos, kad kelių eismo dalyviams tampa nebeaišku, kas ir kaip.
Po skambiųjų rajono valdininkų išgertuvių prie Dubysos, Radviliškio miesto seniūnijos vyr. inžinierius Valdas Miliauskas su darbininkais nuėmė informacinę lentelę, kurioje buvo nurodyta, kad aikštelė rezervuota. Tik išrinktiesiems. Nors dabar gali kilti įvairių minčių. Juk baudas už kelių eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymą valdininkai rinko iki išgertuvių, o paskui – nebe. Be to, vienas Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnas kaip privatus asmuo dalyvavo išgertuvėse.
Galima pastebėti, kad rajone dėl kelio ženklų sprendžia Saugaus eismo komisija. Bet jai vadovaujantis Vidmantas Benevičius pripažino, kad į komisiją dėl ženklų įrengimo prie minėtos aikštelės niekas nesikreipė. Tiesa, į kitus papildomus klausimus komisija net piliečiams nesiteikia atsakyti.
Ar tai visiškas neveiklumo įrodymas, belieka spręsti patiems, tačiau kad pasiektas absurdo aukščiausias taškas, akivaizdu kiekvienam vairuotojui. Radviliškio rajono policijos komisaras Linas Valius pažadėjo dėl problemos kalbėtis su vicemeru Mindaugu Pauliuku.

Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019