Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškiečiai šokiruoti – konservatoriai vėl „prastūmė“ saviškį

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio ligoninė skendi nežinioje. Daugiau nei pusmetį įstaigai vadovavusį kvalifikacijos neturintį Vaidą Smalinską teismas pašalino iš direktoriaus posto. Laikinai vadovauti paskirtas chirurgas Evaldas Kascėnas daugiau laiko praleidžia operacinėje nei laikydamas tušinuką rankose. Neapsiprendžiantis, kuo labiau nori būti, – direktoriumi ar politiku, V. Smalinskas progai pasitaikius bet kokia kaina veržiasi ant atsilaisvinusių kėdžių. Matyt, elgiasi kaip „Dvylikos kėdžių“ vienas iš herojų Kisa Vorobjaninovas, ieškojęs kėdėse paslėptų brangakmenių.
Gegužės 18 dieną vykusiame konkurse Radviliškio ligoninės direktoriaus vietai užimti dalyvavo tik vienas V.Smalinskas. Artimi šaltiniai savivaldybėje ir ligoninėje patvirtino, kad rajono valdžia gerokai pasistengė „pravalydama“ jam kelią. Motyvas tikrai suprantamas – nuo klaidų neapsaugotas nė vienas, o bylinėtis teismuose bei mokėti advokatams tūkstantinių sumų nesinori. 2018 metų balandį vykusiame konkurse be V.Smalinsko dar dalyvavo ligoninės direktoriaus pavaduotojos pareigas einanti Kristina Vyšniauskienė ir tuometinė įstaigos vadovė Danutė Povelauskienė. Temidė nežiūrėjo į politiškumą ir nusprendė, kad tuometinis laimėtojas neturi tinkamų sugebėjimų vadovauti ligoninei.
Kad rajono vadovui Antanui Čepononiui šis kandidatas priimtiniausias, neslepia ir jis pats. Mero ir ligoninės direktorės konfliktas, ko gero, buvo peržengęs bet kokias padorumo ir etikos ribas, tačiau siekiant tikslo priemonės tampa nebesvarbios. Panašiai, kaip Rusijos bolševikų revoliucijos metu. Nenuostabu, kad nebeatsirado daugiau norinčių vadovauti didžiausiai rajono įstaigai – kas išdrįs stoti skersai kelio A.Čepononio pasirinkimui? Manote, kad nėra turinčių patirties medicinos srityje? Yra, tikrai jų yra. Bet lojalus politiškai ir sugebantis besąlygiškai paklusti asmuo merui gerokai priimtinesnis, tad geresnio kandidato kaip V. Smalinskas nė su žiburiu nesurasi. Nesvarbu, kad medicininės kompetencijos kone apskritą nulį turi ar apie savo asmeninę gerovę daugiau galvojantis nei apie pacientus.
Šiais metais be konkurencijos dalyvavęs V. Smalinskas surinko mažesnį balų skaičių nei pernai. Įdomu, ką reikėjo daryti kelis mėnesius ligoninės direktoriaus pareigose, jei didėjant darbo patirčiai mažėja kompetencija? Nejaugi nosį krapštė ar varnas skaičiavo? O gal tam tikras schemeles dėliojo ar seselių išvaizda bjaurėjosi? Nors gali būti ir kitų priežasčių. Pernai komisijos nariu buvo Šeduvos PSPC direktorė Aušra Čiūdarienė, o šiemet ją pakeitė Radviliškio PSPC vadovaujanti Irena Janušonienė. Ji patvirtino esanti nepartinė – gal tai tikroji priežastis, kad kandidato žinios ir kompetencija buvo įvertintos mažesniu balu nei prieš metus. Be to, kas dabar galėtų paneigti, kad V. Smalinskui į rankas nepateko klausimai dar iki konkurso?
Atsitiktinumas ar kitos priežastys, bet V. Smalinskui ir jį palaikančiam merui netikėtai atėjo pagalba iš šalies. Sveikatos ministro įsakymu buvo pakeisti reikalavimai regionų lygmens sveikatos įstaigoms. Pasirodo, kad dabar užtenka tik turėti trejų metų vadovaujamo darbo patirties ir biomedicinos arba socialinių mokslų magistro laipsnį. Atrodytų, kad konkurencija turėjo paaštrėti, bet … Studijavusiam prekybą, o vėliau kandusiam teisės mokslus V. Smalinskui norisi padirbėti medicinos srityje. Akivaizdu, kad jis apie tai supranta tik tiek, kiek eilinis ligoninės pacientas. Vėliau „meškos paslaugą“ padarė teismai, pripažindami jį netinkamu vadovauti ligoninei. Konservatorių partijai nebereikėjo spręsti beveik 10 tūkstančių eurų užstato klausimą ir biudžeto pinigai vėl atiteko V. Smalinską rėmusiai partijai. Ir avis sveika, ir vilkas sotus. Dar daugiau. Radviliškio ligoninei toliau vadovaus medicinos neišmanantis vadovas, kurio kompetencija abejoja ne tik ligoninės personalas, bet ir kitų įstaigų vadovai.
Bandymai teirautis komentarų buvo nesėkmingi – nei su meru A. Čepononiu, nei su V. Smalinsku susisiekti nepavyko. O šiuo metu laikinai įstaigai vadovaujantis E. Kascėnas ir ligoninės administracija visai nėra supažindinti su konkurso ir naujojo vadovo atėjimo eiga.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

„Valstiečių“ ir konservatorių „dovana“ sodininkams – už žemę mokės daugiausiai

Avatar

Paskelbta

data


Radviliškio rajone vis nerimsta aistros dėl žemės mokesčių. Ūkininkai bei visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai įnirtingai kovojo už mažesnį žemės ūkio paskirties žemės mokestį komitetuose bei rašydami  motyvuotus  raštus rajono vadovams.  

Didelių pastangų dėka  žemdirbiams pavyko išsikovoti, kad žemės ūkio paskirties žemei nuo 2020 m. būtų  taikomas ne 1,7 proc., o 1,3 proc. žemės mokestis. Nors, kaip minėjo Tarybos narys G. Lipnevičius, kova dar nebaigta, šį mokestį dar siūlys mažinti, nes kaimyniniame Šiaulių rajone šio mokesčio dydis – tik apie 0,5 proc.

Rajono valdantieji sodininkų taip pat nemyli
Radviliškio rajono savivaldybės Investicijų ir kaimo reikalų komitete bei Taryboje sodininkų reikalais rūpinosi  visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“  atstovai, Tarybos nariai Gediminas Lipnevičius bei Vilma Aleknienė, siūlydami mėgėjų sodų žemės  sklypų  mokestį mažinti iki 1 proc., Beje, prieš pat Tarybos posėdį, socialdemokratai ir „darbiečiai“ pateikė „kosmetiškai“ pataisytą  pasiūlymą – vietoje G. Lipnevičiaus siūlomo 1 proc.- 1,1proc.
Deja, šių siūlymų rajoną valdantys konservatoriai ir valstiečiai nepalaikė ir šis siūlymas  Tarybos posėdyje nebuvo priimtas. Sodininkai liko prie „suskilusios geldos“ – jie už turimus žemės sklypus mokės daugiau nei žemdirbiai, gyventojai ar verslininkai – net 1,5 proc.
Kokia padėtis kituose rajonuose?
Radviliškio rajone, palyginus su kitais rajonais, mėgėjiškų sodų žemė turbūt „auksinė“ – beveik brangiausia Šiaulių apskrityje. Štai Kelmės rajono sodininkai už žemę mokės 0,6 proc.,  Akmenės rajono – 0,7 proc., o kaimyninio  Šiaulių rajono – 0,26 proc., kuris net 5 kartus mažesnis nei valdančiųjų „dovanotas“ radviliškiečiams. 
Balsavimo rezultatai
Už tai, kad sodininkams būtų nustatytas net 1,5 proc. žemės  mokestis, kuris yra vienas didžiausių Lietuvoje, balsavo  konservatoriai ir „valstiečiai“. Konservatoriai: A. Budrikas, A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius, G. Verdingas; „valstiečiai“: K. Dambrauskas, J. Povilaitis.
Prieš 1,5 proc. tarifą mėgėjų sodų  žemės sklypams mokestį balsavo: visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai: G. Lipnevičius, V. Aleknienė; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, K. Račkauskis; neapsisprendė, kurią pusę palaikyti ir spaudė „susilaikymo“ mygtuką „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė.

Sodininkams belieka tik susitaikyti su konservatorių bei „valstiečių“ „dovanėle“ – 1,5 proc. žemės mokesčio tarifu – ir laukti kitų  metų.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

E. Mončausko baudžiamojoje byloje – naujas posūkis

Avatar

Paskelbta

data

Antradienį į teismo posėdį rinkosi baudžiamosios bylos dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo dalyviai. Šioje byloje kaltinimai pateikti Ernestui Mončauskui, kuriam atstovauja advokatas Mindaugas Vagonis. Prokuroras Žydrūnas Kungys teismui pateikė prašymą sustabdyti bylos nagrinėjimą trims mėnesiams. Jis argumentavo naujai pateiktų dokumentų gausa ir jam kilo pagrįstų abejonių dėl NVŠ lėšų panaudojimo.
Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras posėdžio metu paprašė bylą nagrinėjančios teisėjos Vilmos Šiukštienės išreikalauti papildomų dokumentų. Ž.Kungys nurodė, kad dienynų, kuriuose žymimi vaikų lankymas treniruotėse, ir sutarčių pagalba galėtų pavykti pagrįsti kaltinimus arba pašalinti tam tikras abejones. Tokiam prašymui neprieštaravo E. Mončauskas, bet labai pasipriešino jo advokatas. Teisėja taip pat informavo kaltinamąjį, kad jam neprivalu teikti tokios informacijos. Nenuostabu, kad dešimtis tūkstančių eurų gavęs sporto klubo „Rytų Kovotojas“ prezidentas apsigalvojo.
Advokatas įtikinėjo teismą, kad prokuroras bando išplėsti kaltinimo ribas neturėdamas tvirtų įrodymų. Teismui taip pat kilo abejonių dėl Ž. Kungio pasirinktos taktikos. „Ar Jums neatrodo, kad tai nauja tyrimo šaka, jei taip galiu vaizdingai išsireikšti? Jei bus nustatyta tam tikrų duomenų, liudijančių apie naujas galimai padarytas nusikalstamas veikas, galėsite pradėti atlikti kitą nepriklausomą tyrimą?“, – svarstė teisėja V. Šiukštienė. Bet prokuroras, laikydamasis LR Baudžiamojo proceso kodekso 288 straipsnio, ginė savo poziciją: „Dabar išnagrinėjus bylą dėl laikotarpio nuo 2015 sausio pirmos iki 2018 m. birželio pirmos dienos, nebebus galima daryti jokių kitų tyrimų, nes teismas bus pasisakęs šiuo klausimu.“
Spaudžiamas teismo ir advokato, Ž. Kungys nesiėmė spręsti ikiteisminį tyrimą atlikusios FNTT pareigūnės veiksmus. Tačiau jis atmetė E. Mončausko atstovo M. Vagonio gražbyliavimus, jog esą būtina grąžinti bylą ikiteisminiam tyrimui. Beje, prokuroras nebuvo įsitikinęs, ar vėl neprireiks specialiųjų žinių dėl duomenų įvertinimo. Laikydamasis savo pasirinktos taktikos, prokuroras advokatui replikavo: „Jei gaunami pinigai be dokumentų, tai ir yra apgaulingas apskaitos tvarkymas.“
Teismas nutartį dėl bylos pertraukos paskelbimo priims birželio 17 dieną, 14 val. 30 min.

„Radviliškio krašto“informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019