Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kad kavos gėrimas būtų sveikesnis

Avatar

Paskelbta

data

Kava yra vienas populiariausių gėrimų pasaulyje. Daugelis sveikatos specialistų taip pat mano, kad šis gėrimas, vartojamas su saiku, yra vienas sveikiausių. Kai kuriems žmonėms tai yra didžiausias antioksidantų šaltinis maiste, pralenkiantis tiek vaisius, tiek daržoves.

Čia pateikiami keli patarimai, kaip paversti kavą dar naudingesne sveikatai.

Venkite gerti kavą vėliau nei 2 val. dienos

Gerdami kavą vėlai dieną, galite pabloginti miego kokybę. Visgi tai – vienas geriausių gėrimų, tinkamų gerti rytais. Kavoje esantis kofeinas yra puikus stimuliatorius, kuris suteikia energijos pliūpsnį ir padeda atsibusti, ypač kai jaučiatės pavargę.

Nedėkite į kavos gėrimą cukraus arba pakeiskite jį natūraliu saldikliu

Venkite skaninti kavą cukrumi. Jei reguliariai kavą paversite saldžiu patiekalu, gali būti, kad panaikinsite jos bendrą naudą sveikatai – ji labiau kenks nei padės. Cukrus, daugiausia dėl didelio fruktozės kiekio sudėtyje, yra susijęs su visomis sunkiomis ligomis, ypač tokiomis kaip: nutukimas ir diabetas. Jei negalite įsivaizduoti savo gyvenimo pasaldintos kavos, naudokite natūralų saldiklį, pavyzdžiui, steviją.

Rinkitės, kad ir brangesnę, bet kokybišką kavą

Jei nerimaujate dėl kavos užteršimo pesticidais, rinkitės kokybišką, ekologišką prekės ženklą.

Neperdozuokite

Geriant per daug kavos, gali atsirasti neigiamas šalutinis poveikis. Tačiau tai priklauso nuo suvartoto kofeino kiekio ir individualios organizmo tolerancijos. Dėl suvartoto per didelio kofeino kiekio, žmogui gali sukilti aukštas kraujospūdis, sutrikti širdies ritmas – širdis pradeda per dažnai plakti ir virpėti, atsirasti galvos svaigimas ir skausmas, kilti drebulys.

Įberkite šiek tiek cinamono į kavą

Kavą pagardinkite gabalėliu cinamono. Jis ne tik suteikia malonų skonį, bet ir gali pagerinti sveikatą. Tyrimai rodo, kad cinamonas diabetikams, ir ne tik, gali sumažinti gliukozės, cholesterolio ir trigliceridų kiekį kraujyje.

Nedėkite į kavą mažai kaloringų dirbtinių saldiklių

Tokie produktai yra labai perdirbti ir gali turėti abejotinų ingredientų. Jei jums patinka skiesti kavą su grietinėle, apsvarstykite galimybę nenugriebtą pieną ar grietinėlę.

Įberkite šiek tiek tikros kakavos miltelių

Kakava ne tik suteiks naują skonį ir aromatą kavai, bet jos sudėtyje yra antioksidantų, kurie mažina riziką sirgti širdies ligomis.

Paruoškite kavą naudodami popierinį filtrą

Kavoje yra kafestolio – junginio, kuris gali padidinti cholesterolio kiekį kraujyje. Kavos kafestolio kiekį kavoje galite sumažinti naudodami jos gamybai popierinį filtrą. Visgi atliekami ir nauji tyrimai, kurie parodė, kad kafestolis gali turėti ir antidiabetinį poveikį.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Replika Invaziniai kurmiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškį pamėgo invazinis Sosnovskio barštis. „Paplentės“ soduose karaliauja invaziniai šliužai, tačiau tuo invazinės bėdos nesibaigė.

Miško gatvėje pastebėtas ir invazinis kurmis. Ieškodamas patelės poravimuisi, jis perkniso kelkraštį, įgriaudamas trinkeles. Kalbama, jog panaudos savo būsto įrengimui. Bet ir tai juokas, pasakojama, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse esama ir invazinių merų. Kai pagalvoji – siaubas.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019