K12 forume „Galia veikti“ Kauno Saulės gimnazijoje kitoks požiūris į švietimą

K12 forume Kauno Saulės gimnazijoje buvo dalintasi gerąja patirtimi, susipažinta su naujomis informacinėmis komunikacinėmis technologijomis bei išklausyti puikūs pranešimai. Lektoriai parodė daug realių pavyzdžių iš kitų šalių praktikos ir pateikė patarimų Lietuvos švietimo sistemai.  K12 forume Yanick Demers – vienos didžiausių ir geriausių kalbų mokymo(-si) laboratorijų vice prezidentas, ne tik dalinosi naujausiomis pasaulinėmis kalbų mokymo(-si) tendencijomis ir technologijų suteikiamomis galimybėmis, bet ir kartu su Lietuvos kolegomis pravedė anglų kalbos pamoką, naudojantis Robotel kalbų mokymosi laboratorija.

3D spausdinimo technologijas pristatė Victor Golescu. Victor Golescu – Makerbot Europe vadovas Rytų ir Vidurio Europai. O lietuvis – Karolis Girdvainis, dirbantis Makerbot Europe (Vokietijoje) lektoriumi ir techniniu konsultantu, sesijos metu įrodė, kad 3D spausdintuvu naudotis yra ypač paprasta ir kiekvienas gali tai daryti. Įdomus pranešimas buvo Angelikos Fiedler iš Vokietijos. Lektorė vadovauja 140 Vokietijos mokyklų tinklui „Blick über den Zaun“ (Žvilgsnis kitapus tvoros). Įprastai mokyklų vertinimą Vokietijoje atlieka valstybinės institucijos, naudodamos įprastas reitingavimo metodikas. Tinklas  „Blick über den Zaun“ nusprendė įdiegti kitokį mokyklų vertinimo būdą. Mokyklos įsitikinusios, kad savanoriškos tarpusavio peržiūros (peer review) yra efektyvesnis vertinimo būdas, negu formalios valstybinės inspekcijos vertinimas. Tinklo nariai lanko vieni kitų mokyklas, praleidę mokykloje kelias dienas nustato stiprias ir silpnas jos sritis, bei pateikia rekomendacijas tobulėjimui. Lektoriaus Dr. Thieu Besselink pranešimas įkvėpė entuziastingam ateities darbui, nes tai sociologas, filosofas, The Learning Lab – socialinių inovacijų ir lyderystės mokymų laboratorijos įkūrėjas. Praėjusiais metais Dr. Thieu Besselink gavo „Europinį Leonardo Apdovanojimą” už nuveiktus darbus inovacijų ir filosofijos srityje derinant fundamentaliuosius tyrimus ir praktinį įgyvendinimą. Thieu dirba tyrėju ir dėstytoju Utrechto vadybos mokykloje (Olandija). Nepakartojama buvo susitikti ir diskutuoti apie žmogaus smegenis su  Dr. Gabija Toleikyte.

K12 forumas „Galia veikti“, organizuotas Kauno Saulės gimnazijoje, buvo prasmingas, nes kvalifikacijos tobulinimo veiklų metu įgytas kompetencijas ir patirtį siekiu tikslingai pritaikyti kuriant saugias, įgalinančias kūrybingai mokytis ugdymo(si) aplinkas.

 

Silva Morkūnienė

Radviliškio jaunimo mokyklos biologijos mokytoja metodininkė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts