Socialiniai tinklai

Aktualijos

K12 forume „Galia veikti“ Kauno Saulės gimnazijoje kitoks požiūris į švietimą

Avatar

Paskelbta

data

K12 forume Kauno Saulės gimnazijoje buvo dalintasi gerąja patirtimi, susipažinta su naujomis informacinėmis komunikacinėmis technologijomis bei išklausyti puikūs pranešimai. Lektoriai parodė daug realių pavyzdžių iš kitų šalių praktikos ir pateikė patarimų Lietuvos švietimo sistemai.  K12 forume Yanick Demers – vienos didžiausių ir geriausių kalbų mokymo(-si) laboratorijų vice prezidentas, ne tik dalinosi naujausiomis pasaulinėmis kalbų mokymo(-si) tendencijomis ir technologijų suteikiamomis galimybėmis, bet ir kartu su Lietuvos kolegomis pravedė anglų kalbos pamoką, naudojantis Robotel kalbų mokymosi laboratorija.

3D spausdinimo technologijas pristatė Victor Golescu. Victor Golescu – Makerbot Europe vadovas Rytų ir Vidurio Europai. O lietuvis – Karolis Girdvainis, dirbantis Makerbot Europe (Vokietijoje) lektoriumi ir techniniu konsultantu, sesijos metu įrodė, kad 3D spausdintuvu naudotis yra ypač paprasta ir kiekvienas gali tai daryti. Įdomus pranešimas buvo Angelikos Fiedler iš Vokietijos. Lektorė vadovauja 140 Vokietijos mokyklų tinklui „Blick über den Zaun“ (Žvilgsnis kitapus tvoros). Įprastai mokyklų vertinimą Vokietijoje atlieka valstybinės institucijos, naudodamos įprastas reitingavimo metodikas. Tinklas  „Blick über den Zaun“ nusprendė įdiegti kitokį mokyklų vertinimo būdą. Mokyklos įsitikinusios, kad savanoriškos tarpusavio peržiūros (peer review) yra efektyvesnis vertinimo būdas, negu formalios valstybinės inspekcijos vertinimas. Tinklo nariai lanko vieni kitų mokyklas, praleidę mokykloje kelias dienas nustato stiprias ir silpnas jos sritis, bei pateikia rekomendacijas tobulėjimui. Lektoriaus Dr. Thieu Besselink pranešimas įkvėpė entuziastingam ateities darbui, nes tai sociologas, filosofas, The Learning Lab – socialinių inovacijų ir lyderystės mokymų laboratorijos įkūrėjas. Praėjusiais metais Dr. Thieu Besselink gavo „Europinį Leonardo Apdovanojimą” už nuveiktus darbus inovacijų ir filosofijos srityje derinant fundamentaliuosius tyrimus ir praktinį įgyvendinimą. Thieu dirba tyrėju ir dėstytoju Utrechto vadybos mokykloje (Olandija). Nepakartojama buvo susitikti ir diskutuoti apie žmogaus smegenis su  Dr. Gabija Toleikyte.

K12 forumas „Galia veikti“, organizuotas Kauno Saulės gimnazijoje, buvo prasmingas, nes kvalifikacijos tobulinimo veiklų metu įgytas kompetencijas ir patirtį siekiu tikslingai pritaikyti kuriant saugias, įgalinančias kūrybingai mokytis ugdymo(si) aplinkas.

 

Silva Morkūnienė

Radviliškio jaunimo mokyklos biologijos mokytoja metodininkė

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Nudžiugino „Knygų Kalėdos”

Avatar

Paskelbta

data

Pasibaigė dešimtosios „Knygų Kalėdos” – kilni kasmetinė akcija, kurią inicijavo ir globoja šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tai – savotiška gerumo estafetė, kai pasidalijama skaitymo džiaugsmu: dovanojama naujų, vertingų knygų jų stokojantiesiems, ypač bibliotekoms, kurios paskui jas paskleidžia daugybei skaitytojų. Šv. Kalėdų artumoje prasidedanti ir iki Trijų karalių besitęsianti ši akcija – tarsi vis nauji žmonių bendrystės, bičiulystės su knyga tiltai ir saitai.

Šiemetės, jubiliejinės, „Knygų Kalėdos” nebuvo išimtis ir mūsų krašte – į jas dėti gražūs lūkesčiai išsipildė su kaupu. Akcijos metu gautos 185 knygos. Jų dovanota Viešajai bibliotekai, Beinoravos, Aukštelkų, Vėriškių, Tyrulių, Sidabravo, Šeduvos miesto, Vainiūnų, Pociūnų, Raudondvario filialams.

Esame nuoširdžiausiai dėkingi kiekvienam geradariui, tokiu būdu pagausinusiems bibliotekų knygų fondus, padovanojusiems naujų knygų, prisidėjusiems skleidžiant knygos šviesą. Jūsų geranoriška parama juolab prasminga pandemijos akistatoje, kai ypač akivaizdus stiprybę ir viltį teikiančio skaitymo poreikis. Ačiū už Jūsų, gerbiamieji „Knygų Kalėdų“ dalyviai, gerumą, jautrumą. Mums, rajono bibliotekoms, tai – nenuginčijamas įrodymas, kad savo veikloje krašto ir jo žmonių labui visada turime patikimų bičiulių, supratingų pagalbininkų ir rėmėjų.

Radviliškio viešoji biblioteka

Skaityti daugiau

Aktualijos

Nuo adatėlės prie plaštakėlės…

Avatar

Paskelbta

data

Visus konspektus, rankraščius, tautinės mokyklos ir švietimo gairės, kurias kūrė tokios asmenybės kaip  Lukšienė,  Rajeckas, Jovaiša galima mesti krosnin arba grūsti gilyn į stalčius.

 Civilinės piliečių kontrolės ir bilieto į darnų ir harmoningą gyvenimą propaguotojai palaimino narkotikų dekriminalizavimo įstatymą.

Trina rankomis romų tautybės atstovai, naktinių barų ir klubų savininkai, nes 253 medžiagas bus galima įsigyti, laikyti, vežti, parduoti, disponuoti kaip tik nori, kur nori.

Policija te nebando suimti dilerius, baronus – užsitrauks  Danielės  Morganos rūstybę.  Iš savo patirties ji žino, ko reikia moderniam jaunimui.

Koktu…  Valstybė ir taip rieda susvetimėjimo, bedarbystės, intelektualinio potencialo, mokslo niekinimo bedugnėn – štai Jums desertas su kvaišalais ir naujų mokesčių puokšte.

Paradoksaliausia, kad   Seime tam net neketinta pasipriešinti.  Jauna panelytė, staiga užkopusi į neregėtas karjeros viršukalnę,  Aušrinė  Armonaitė šokdina visus, netgi ir bankų patroną  Daukanto aikštėje.

Apie moralę, etiką, atsakomybę daugiau nebekalbėkime.  Galbūt mažosios partijos, visuomenininkai įžiebs kibirkštį susitelkimui, pasipriešinimui, peticijoms, pagaliau Lietuva yra ne 1 tarptautinės bendrijos ir organizacijos narė.

O  kur katalikų bažnyčia, pamokslų metu agituojanti balsuoti už  Bražuolės tilto sprogdintųjų šaiką?  Ar ir jie sumalti žolele ir kanapėle?

Pasigėrėk, elektorate, Judų personalijomis ir prisimink jų šlovės žygdarbius prieš artėjančius savivaldybės rinkimus. Singapūre jie tupėtų už grotų ir prašytų apsaugos įjungti internetą.

Čia iš neturėjimo ką veikti greit pasiūlys ir prostitučių paslaugas.  Va bank metodu  imituojantis įstatymdavystę  Seimas pažengęs tolimu maršrutu.

Už balsavo tokie spalvingi personažai, kaip per  Marytės plauką teisingumo ministre tapusi riboto suvokimo ir amnezijos kamuojama  Evelina  Dobravolska, dar kovą plėšiusi liemenėlę, kad tik nebūtų karantino, judėjimo apribojimo, dabar pezanti apie nepaprastą padėtį, susirašinėjimų sekimą. Pakso linčiuotojas, negebantis dantų įkabių prisitaisyti  Stasys  Šedbaras, Artūras   Žukauskas, klasikas rektorius, kurio dėka  VU  tapo pinigų gviešimosi ir politikavimo arena.  Milijonieriaus  tėvelio  Arūno  Valinsko, nenubausto už  Tomaševskio iškoneveikimą, bendravardis sūnelis ir kiti.

Roma žlugo dėl orgijų ir vandalų puolimų, mūsų naciją išnaikins degtinėlė ir suktinė.

Ruslanas  Baranauskas- asocijuotas  LMS  narys

Skaityti daugiau

Skaitomiausi