Socialiniai tinklai

Aktualijos

Jūs nesuprasite…

Avatar

Paskelbta

data

Skaitau Andriaus Kubiliaus pasisakymus ir galvoju, ar buvęs Ministras Pirmininkas Lietuvos žmonių nekenčia, ar tiesiog laiko kvailiais. A. Kubilius kritikuoja dabartinę valdžią, kad skiriama parama neva laiku nepasiekia verslo, o išmokos esą prieštarauja ekonominei logikai.

Gerbiamas Europos Parlamento nary, taip, tai prieštarauja jūsų ekonominei logikai, o verslo nepasiekia tik jūsų propagandinėse žinutėse. Jums nesuprantama, kaip galima iš ekonominės krizės išeiti ne žmonių skurdinimo sąskaita.

Jūs žinote, kad didelis atsilikimas, surenkant valstybės biudžeto pajamas, susidarė dėl atidėtų mokesčių, kurių suma šiam momentui sudaro apie 350 milijonų eurų, ir tai yra didžiulė jau suteikta pagalba verslui.

Bet tai tik nedidelė dalis paramos, kurios verslas jau sulaukė ir dar sulauks. Vyriausybė skyrė papildomai 0,5 milijardo eurų investiciniams projektams, kurie bus įgyvendinti dar šiemet ir mokesčių pavidalu apie 100 milijonų eurų papildys biudžeto pajamas. Beveik milijardo eurų socialinis paketas virs papildomu stimuliatoriumi vartojimui, kas taip pat leis didžiule suma papildyti valstybės biudžetą.

Lietuvos eksporto struktūra yra pakankamai įvairi, tad kylant problemų vienoje ūkio šakoje, kita ją kompensuoja. Darant sprendimus, kurių jūs, gerbiamas Europos Parlamento nary, nesuprantate, mes neturėsime didelės duobės ir vidaus rinkos vartojime, kas išėjimą iš krizės padarys greitesnį ir, svarbiausia, ne žmonių gerovės sąskaita. Suprantu, jog jūs dabar su nerimu laukiate Seimo tyrimų komisijos išvadų dėl klaidų padarytų 2008-2009 metų ekonominės krizės metu. Jūsų Vyriausybės klaidų, kurios tapo masinės emigracijos, verslo bankrotų ir žmonių skurdo priežastimi. Jūs nesuprasite, kaip galima neapiplėšti pensininkų, neįgaliųjų, kaip galima nedidinti mokesčių, nesiskolinti su milžiniškomis palūkanomis, paklūstant arogantiškiems buvusios Prezidentės reikalavimams. Jūs nesuprasite, kodėl Lenkija, skirtingai nuo Lietuvos, kreipėsi paramos į Europos Sąjungą, statant suskystintų dujų terminalą. Nesuprasite, kodėl jūs parėmėte Astravo atominės elektrinės statybas jos pradžioje, o dabar aktyviai jos veiklai priešinatės. Jūs labai daug ko nesuprantate, nes niekada nebandėte daryti sprendimų vardan tų, kurių valia jūs tapote Ministru Pirmininku.

Galima ginčytis dėl sprendimų logikos, jų tikslingumo, naudos, bet keista, kai jūs šiandien įrodinėjate, kad turint valstybėje rezervus ir galint pasiskolinti su minimaliomis palūkanomis, mes neturime remti pensininkų, neįgaliųjų, neturime didinti atlyginimų medikams, mokytojams, neturime kompensuoti patiriamų nuostolių. Ar ir jūs įsijungsite į propagandos chorą, teigiantį, kad valstiečiai už 200 eurų siekia nupirkti balsus? Turėkite savigarbos pripažinti faktą, jog mūsų sprendimai yra kitokie nei jūsų, bet tai yra kitoks išėjimo iš krizės kelias. Mes tikrai nesitikime jūsų palaikymo ar net neutralumo, jūsų jaunieji kolegos kliedi noru būti valdžioje, tad padarys viską, kad mums nepasisektų. Valdžia yra dovana tiems, kas ją paverčia savo nauda, o mums ji – pareiga sąžiningai tarnauti Tautai. Tuo mes ir skiriamės, bet to jūs irgi niekada nesuprasite.

Ramūnas Karbauskis

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Strateginis veiklos planas – tik fantazija?…

Avatar

Paskelbta

data

Nemažai diskusijų  balandžio 1 d. Radviliškio rajono savivaldybės taryboje sukėlė  Radviliškio rajono savivaldybės 2021-2030 metų strateginio plėtros plano tvirtinimas. Buvo pastebėta, jog jame nėra numatyta realių  darbų, kuriuos reikėtų įgyvendinti per dešimt metų.

Strateginį veiklos planą rengė pirmakursis?

Tarybos posėdyje  nemažai kritikos Strateginiam planui kliuvo ir iš gyventojų, ir iš Tarybos narių. Buvo pastebėta, jog plane neatsispindi tragiška rajono situacija – gyventojų vidutinis amžius pats prasčiausias šalyje, o gydytojų, tenkančių vienam gyventojui, skaičius pats mažiausias.
Kadangi į rajoną įsisukęs mokyklų naikinimo vajus, Strateginiame plane taip pat nepaminėta, kokias mokyklas numatoma uždaryti ar reorganizuoti.
Strateginio plano rengėjams kliuvo ir už tai, kad paruoštame dokumente  nėra gyventojų apklausų rezultatų.

Plane  nepakankamai nušviesta ir turizmo įgyvendinimo strategija – jame paminėti dviračių takai, kuriuos gyventojai apvažinėjo jau prieš penkerius metus.

Paminėjus tokius trūkumus, iškilo klausimas, ar toks dokumentas apskritai reikalingas – jį sudaro per 80 puslapių, o  jokios konkrečios informacijos nepateikta.

Dokumentas – tik vizija…

Savo kūrinį tarybos posėdyje bandė ginti Investicijų ir turto valdymo skyriaus  vedėjas Gintaras Pilypas. „Strateginio plano ruošimą 10 metų laikotarpiui įpareigoja Seimo nutarimai, Vidaus reikalų ministerijos įstatymai.  Jis neturi būti konkretus – ką  pasieksime, kokia  kryptimi vystysime rajoną – tai sudėlios Tarybos sprendimai. Gyvenimas keičiasi ir nėra galimybės surašyti konkrečius objektus – tai daroma ruošiant 3 metų strateginį planą. Šis dokumentas neužkerta kelio keisti rajono vystymo krypties kitai Tarybai“,- sakė vedėjas.

Tarybos narė Z. Žvikienė pasiteiravo, kur vis dėlto galima susipažinti su gyventojų apklausų rezultatais – juk įdomu, kokie rajono gyventojų lūkesčiai.

Pasirodo, apklausų rezultatai buvo patalpinti tik  savivaldybės internetinėje svetainėje, o pagal juos, pasak  G. Pilypo ir buvo kuriamas Strateginis planas.

Tad  apie 90 puslapių sudarantis dokumentas – tik vizija, kuri galimai niekada nebus įgyvendinta.

Tvarkinga gatvė bus tvarkoma …  kad gatvė būtų tvarkinga

Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo G. Pilypo, kodėl ardoma  gera Vasario 16-osios gatvė. Pasak vedėjo, Radviliškio rajonas nėra tikslinė teritorija, tik geresnė už vidutinę, ir iš Europos sąjungos negavo lėšų kelių rekonstrukcijai, o tik kelių tvarkymui, gerinant eismo sąlygas. Tad  siekiant įsisavinti šias lėšas ir gerinamos eismo sąlygos trijose sankryžose: bus užtikrintas saugus pėsčiųjų judėjimas, pagerintas apšvietimas, bus lengviau judėti neįgaliesiems.

Tarp Tarybos narių buvo kilusi diskusija dėl administracijos direktorės J. Margaitienės  darbų  pirkimo konkurso už daugiau kaip 650 tūkst. eurų, nes radviliškiečiai Vasario 16-osios gatvę jau praminė „auksine“, kaip ir miesto aikštę.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Beveik 60 kartų gaisrinę saugą pirtyse tikrino ugnis

Avatar

Paskelbta

data

Prieš didžiąsias šventes, tarp jų ir Velykas, per Didįjį šeštadienį yra įprasta kūrenti pirtį. O ten, kur ugnis, visada yra didesnė ir gaisro tikimybė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien šiais metais degė 59 pirtys, pernai per tą patį laikotarpį liepsnojo 47. Net 45 gaisrai jose įsiplieskė dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų. Po kelis gaisrus sukėlė elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai ir neatsargus žmogaus elgesys.

Vien pernai ugniagesiai gesino 175 pirtis. Kaip rodo penkerių metų gaisrų statistika, vidutiniškai per metus ugnis aplanko daugiau kaip 140 pirčių.

„Didžiausias gaisro pavojus pirtyje kyla dėl netinkamos konstrukcijos dūmtraukių, kai nesilaikoma norminių atstumų tarp sumontuoto šildymo įrenginio ar dūmtraukio iki degių statinio konstrukcijų. Dūmtraukis nuo jų turi būti nutolęs ne mažiau kaip 25 cm, o nuo paties šildymo įrenginio  – nuo 25 cm iki 1 m. Be to, kūrenant pirtį  patartina jos per daug neprikūrenti ir nepalikti be priežiūros. Pakuros durelės turi būti uždarytos, o malkos laikomos ne arčiau kaip per metrą,“  – sako  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento  Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos vyriausiasis specialistas Kęstutis Skrickis.

Be to, priklausomai nuo pirties eksploatavimo intensyvumo, bet ne rečiau kaip kartą per metus, būtina  iš dūmtraukio išvalyti suodžius. Beje, pirties durys turi atsidaryti į išorę, jos turi būti be užraktų ar sklendžių, kad kilus gaisrui iš jos galėtumėte kuo skubiau išeiti.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos

Skaityti daugiau

Skaitomiausi