Jungtinės klasės – kaimo mokyklų ateitis?

Kaip ir kasmet, Radviliškio rajone ir šiais mokslo metais  sumažėjo mokinių, tad galbūt kai kurioms mokyklos šie mokslo metai – paskutiniai.
Mažėja klasių komplektų
Investicijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje dalyvavusi Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja supažindino Tarybos narius su padėtimi rajono mokyklose. O ji labai nedžiuginanti.
Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje padidėjo vienu klasių komplektu – nebebus jungiamos 5 ir 6 klasės.
Lizdeikos gimnazijoje sumažėjo vienu klasių komplektų – vietoje 5 klasių trečiokų gimnazistų buvo suformuotos 4 klasės – trečiokų gimnazijos klasėse mokosi 115.
Grinkiškio J.Podėrio gimnazijos Pašušvio skyriuje šiuo metu likot ik ikimokyklinukai – jų yra 20, o pradinių klasių mokiniai vežami į gimnaziją, nes tėvai nenorėjo, kad pradinukai būtų ugdomi jungtinėje klasėje. Pasak vedėjos, jeigu kitais metais Pašušvyje atsiras pradinukų, vėl bus atidarytas pradinių klasių skyrius.
Gražinos mokykloje suformuota tik po vieną 9-10 klasių komplektą – dalis šių klasių mokinių pasirinko tęsti mokslus Lizdeikos gimnazijoje.
Jungtinės klasės – lyg daraktorių laikais

Baisogalos gimnazijos Skėmių pradinio ugdymo skyriuje mokosi 10 vaikų  jungtinėje 1-4 klasėje. Tokia pat padėtis ir Aukštelkų pradinio ugdymo skyriuje – 10 pradinukų mokosi jungtinėje klasėje.
Kai pirmokus,antrokus trečiokus bei ketvirtokus vienoje patalpoje moko vienas mokytojas, primena daraktorių laikus – kaimuose vienoje troboje kaimo vaikus taip pat mokydavo vienas mokytojas. Tačiau dabar jau 21 amžius, reikėtų pamąstyti ir apie ugdymo kokybę. Įdomu, su kokiu žinių bagažu į penktą klasę ateis mokinys, kai tas pats mokytojas per pamoką moko skaityti ir rašyti pirmoką, nedaug dėmesio skirdamas ketvirtokui?
Jungtinės klasės – tėvų pageidavimu
Pasak  G. Juodeikienės, tėvams buvo pateiktas pasiūlymas pradinių klasių mokinius vežioti į Baisogalos gimnaziją, kad nebūtų jungtinės pradinės klasės, tačiau tėvai pageidavo, kad jų vaikai būtų ugdomi Skėmių skyriaus jungtinėje klasėje.
Tarybos narys Gediminas Lipnevičius pasiteiravo, kodėl  mokiniai  iš Aukštelkų kaimo vežami į miesto mokyklas, o 10 pradinukų paliekama mokytis jungtinėje klasėje?
„Į miesto mokyklas mokinius iš Aukštelkų kaimo veža „Emtros“ autobusas, 10 pradinių klasių mokinių tėvai pageidavo, kad jie būtų ugdomi Aukštelkų skyriuje. Dar šiame skyriuje ugdoma 13 ikimokyklinukų“,- atsakė  savivaldybės  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja.
Tarybos nario G.Lipnevičiaus nuomone, reikėtų detaliau apsvarstyti šį klausimą, pasikalbėti su pradinukų tėvais – juk besimokydami didesnėje mokykloje ir ne junginėje klasėje vaikai gautų kokybiškesnį ugdymą, greičiau socializuotųsi didesnėje mokykloje.

G. Juodeikienė išreiškė viltį, kad atsikėlus rajono gyventojams į Aukštelkuose esančius socialinius būstus, vaikų mokykloje padidės ir klasių galbūt nebereikės jungti.

Pakalniškių mokykla virs Šeduvos gimnazijos skyriumi
Kitais metais savarankiškumo gali netekti Pakalniškių pagrindinė mokykla. Šiemet 1-10 šios mokyklos klasėse mokosi 67 mokiniai. Kitąmet iš mokyklos išeis 15 dešimtokų ir ateis tik 3 pirmokai, tad liks 55 mokiniai. Beje, dalis 8 klasės mokinių gali pasirinkti mokslus tęsti gimnazijoje.
„Pakalniškių mokykla turėtų būti Šeduvos gimnazijos skyrius be 9 ir 10 klasių, nuo šios mokyklos iki Šeduvos – tik 7 kilometrai. Manau, kad Pakalniškių mokykloje nebereikėtų skelbti ir konkurso direktoriaus pareigoms užimti“,- sakė G. Juodeikienė.

Kaip patirtis rodo, mokyklai tapus didesnės mokyklos – gimnazijos – skyriumi, jos greitai nebelieka. Nebeliko Tyrulių mokyklos, kai ji tapo Šiaulėnų M. Šikšnio gimnazijos skyriumi, nebeliko Pašušvio mokyklos, kai ji tapo Grinkiškio J. Podėrio gimnazijos skyriumi. Tad  Pakalniškių mokyklos pedagogams reikėtų suskubti pasieškoti darbo kitose mokymo įstaigose.

Agnė DapkutėTotal
0
Dalinasi
Related Posts