Baisogalos pagyvenusių žmonių asociacijos ,,Sidabro gija“ senjorai keliavo po Utenos kraštą

Vykdydami projektą ,,Senjorai sportuoja ir keliauja“ vykome į pažintinę kelionę į Utenos rajoną. Pirmiausia buvo aplankytas Leliūnuose Vytauto Valiušio keramikos muziejus. Muziejaus ekspozicijų salėse rodoma keli šimtai autentiškų senosios keramikos pavyzdžių. Šalia jų eksponuojami nauji keramikos kūriniai, etnografiniai eksponatai.

Neapsakomą įspūdį paliko Utenos laisvės kovų muziejaus ekspozicija, kuri atskleidžia pagrindinius 1940-1965 m. Utenos krašto ir Lietuvos įvykius. Ši ekspozicija parengta istorinių kontrastų principu, kurią sudaro 5 dalys.

Gidės lydimi aplankėme Utenos Kristaus žengimo į dangų bažnyčią. Po to vykome į Vyžuonos miestelį, kur apžiūrėjome Vyžuonos dvaro likučius. Netoli miestelio Kartuvių kalne apžiūrėjome XX a. pradžioje vaikų pastatytą paminklą Lietuvos nepriklausomybei ir Vytauto Didžiojo garbei.

Užpalių miestelio centre stovi Šv. Florijono paminklas. Šalia paminklo Šv. Trejybės gotikinio stiliaus bažnyčia, šventoriuje sena mūrinė varpinė. Pravažiavome Vytauto Didžiojo tiltu. Pabuvojome prie Šv. Krokulės šaltinio, garsėjančiu magišku vandeniu. Aptvertame plote yra raudonų plytų koplytėlė su Jėzaus Kristaus statula.

Apžiūrėjome netoli Šeimyniškių piliakalnio esančią atodangą su konglomerato uola. Tai gana aukštas molio ir žvyro luitas.

Kelionės metu pasveikinome su gražiu jubiliejumi Rimą Stulginskienę.

Grįžome namo pilni gražių įspūdžių ir džiaugdamiesi pabuvoję dar neaplankytame Lietuvos kampelyje.

Total
0
Dalinasi
Related Posts