Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Jaunam medžiotojui klaida kainuos brangiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone buvo neteisėtai sumedžiota briedžio patelė. Kaip paaiškėjo, patelė buvo besilaukianti. Per klaidą gyvūną sumedžiojusiam medžiotojui gresia nemalonumai ir teks atlyginti didžiulę gamtai padarytą žalą.

Apie šį įvykį Radviliškio rajone medžiotojai aplinkosaugininkams pranešė sekmadienio pavakarę. Legečių miške „Stumbro“ medžiotojų būrelio medžiotojas, 26 metų  K. J., medžiodamas nušovė briedžio patelę. Iki vasario 1 d. dar galima medžioti briedžių jauniklius ir antramečius patinus. Medžiotojas šovė į mažiausią bandoje buvusį gyvūną. Nuo kulkos krito patelė. Skrodimo metu paaiškėjo, kad patelė buvo vaikinga. Neatidžiam medžiotojui teks atlyginti žymiai didesnę gamtai padarytą žalą.

K. J. surašytas protokolas (ANK 290 str. 8,9 d.). Medžiotojui už neteisėtą gyvūno sumedžiojimą gresia bauda nuo 800 iki 1 800 eurų, ginklo konfiskavimas, teisės medžioti atėmimas nuo metų iki penkerių. Dar teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 6 680 eurų.

Kokią nuobaudą medžiotojui skirti, spręs teismas.

Pasak Radviliškio medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko A. Fergelio, tokių atvejų medžioklėje pasitaiko labai retai. „Šiuo metų laiku briedžių jaunikliai susilygina ūgiu su suaugusiais ir sunku atskirti, kur jauniklis, kur patelė.

Medžiotojas jaunas, nepatyręs, nė karto dar nešovęs į briedį, gal susinervino. Pasak medžiotojo, išėjo keli briedžiai, jis šovė į mažiausią, bet miške, tarp medžių, sunku atskirti, kuris mažiausias – atsistoja žvėris dauboje ir atrodo mažesnis už kitus. Be to, vasario 1 d. baigiasi licencijos, jie dar norėjo sumedžioti briedį“.

Pasak A. Fergelio, medžiotojai turėjo tvarkingus dokumentus, licenciją. Jaunas medžiotojas labai išgyvena dėl savo klaidos. „Kalbėjau aš su tuo jaunuoliu, pats labai išgyvena dėl šio įvykio“,- sakė Radviliškio medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi