Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Jaunam medžiotojui klaida kainuos brangiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone buvo neteisėtai sumedžiota briedžio patelė. Kaip paaiškėjo, patelė buvo besilaukianti. Per klaidą gyvūną sumedžiojusiam medžiotojui gresia nemalonumai ir teks atlyginti didžiulę gamtai padarytą žalą.

Apie šį įvykį Radviliškio rajone medžiotojai aplinkosaugininkams pranešė sekmadienio pavakarę. Legečių miške „Stumbro“ medžiotojų būrelio medžiotojas, 26 metų  K. J., medžiodamas nušovė briedžio patelę. Iki vasario 1 d. dar galima medžioti briedžių jauniklius ir antramečius patinus. Medžiotojas šovė į mažiausią bandoje buvusį gyvūną. Nuo kulkos krito patelė. Skrodimo metu paaiškėjo, kad patelė buvo vaikinga. Neatidžiam medžiotojui teks atlyginti žymiai didesnę gamtai padarytą žalą.

K. J. surašytas protokolas (ANK 290 str. 8,9 d.). Medžiotojui už neteisėtą gyvūno sumedžiojimą gresia bauda nuo 800 iki 1 800 eurų, ginklo konfiskavimas, teisės medžioti atėmimas nuo metų iki penkerių. Dar teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 6 680 eurų.

Kokią nuobaudą medžiotojui skirti, spręs teismas.

Pasak Radviliškio medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko A. Fergelio, tokių atvejų medžioklėje pasitaiko labai retai. „Šiuo metų laiku briedžių jaunikliai susilygina ūgiu su suaugusiais ir sunku atskirti, kur jauniklis, kur patelė.

Medžiotojas jaunas, nepatyręs, nė karto dar nešovęs į briedį, gal susinervino. Pasak medžiotojo, išėjo keli briedžiai, jis šovė į mažiausią, bet miške, tarp medžių, sunku atskirti, kuris mažiausias – atsistoja žvėris dauboje ir atrodo mažesnis už kitus. Be to, vasario 1 d. baigiasi licencijos, jie dar norėjo sumedžioti briedį“.

Pasak A. Fergelio, medžiotojai turėjo tvarkingus dokumentus, licenciją. Jaunas medžiotojas labai išgyvena dėl savo klaidos. „Kalbėjau aš su tuo jaunuoliu, pats labai išgyvena dėl šio įvykio“,- sakė Radviliškio medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019