Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Jaunam medžiotojui klaida kainuos brangiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone buvo neteisėtai sumedžiota briedžio patelė. Kaip paaiškėjo, patelė buvo besilaukianti. Per klaidą gyvūną sumedžiojusiam medžiotojui gresia nemalonumai ir teks atlyginti didžiulę gamtai padarytą žalą.

Apie šį įvykį Radviliškio rajone medžiotojai aplinkosaugininkams pranešė sekmadienio pavakarę. Legečių miške „Stumbro“ medžiotojų būrelio medžiotojas, 26 metų  K. J., medžiodamas nušovė briedžio patelę. Iki vasario 1 d. dar galima medžioti briedžių jauniklius ir antramečius patinus. Medžiotojas šovė į mažiausią bandoje buvusį gyvūną. Nuo kulkos krito patelė. Skrodimo metu paaiškėjo, kad patelė buvo vaikinga. Neatidžiam medžiotojui teks atlyginti žymiai didesnę gamtai padarytą žalą.

K. J. surašytas protokolas (ANK 290 str. 8,9 d.). Medžiotojui už neteisėtą gyvūno sumedžiojimą gresia bauda nuo 800 iki 1 800 eurų, ginklo konfiskavimas, teisės medžioti atėmimas nuo metų iki penkerių. Dar teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 6 680 eurų.

Kokią nuobaudą medžiotojui skirti, spręs teismas.

Pasak Radviliškio medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko A. Fergelio, tokių atvejų medžioklėje pasitaiko labai retai. „Šiuo metų laiku briedžių jaunikliai susilygina ūgiu su suaugusiais ir sunku atskirti, kur jauniklis, kur patelė.

Medžiotojas jaunas, nepatyręs, nė karto dar nešovęs į briedį, gal susinervino. Pasak medžiotojo, išėjo keli briedžiai, jis šovė į mažiausią, bet miške, tarp medžių, sunku atskirti, kuris mažiausias – atsistoja žvėris dauboje ir atrodo mažesnis už kitus. Be to, vasario 1 d. baigiasi licencijos, jie dar norėjo sumedžioti briedį“.

Pasak A. Fergelio, medžiotojai turėjo tvarkingus dokumentus, licenciją. Jaunas medžiotojas labai išgyvena dėl savo klaidos. „Kalbėjau aš su tuo jaunuoliu, pats labai išgyvena dėl šio įvykio“,- sakė Radviliškio medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Rajono aktualijos

Reikalinga pagalbinė darbininkė

Avatar

Paskelbta

data

Reikalinga pagalbinė darbininkė namo ir aplinkos tvarkymui Radviliškyje (1 kartą per savaitę)  Tel. 8 682 3718

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019