Socialiniai tinklai

Aktualijos

Jaukus vakaras su Sigute Ach

Avatar

Paskelbta

data

Gegužės 2 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvare įvyko dailininkės-iliustruotojos Sigutės Ach albumo pristatymas.

 

Svajotoja, stebėtoja ir mažų gyvenimo stebuklų paišytoja Sigutė Ach pristatė antrąjį savo kūrybos albumą „Balta ir spalvota“, apimantį 2000–2016 metų kūrybinį jos gyvenimo etapą.

Į susitikimą atvykę klausytojai turėjo galimybę susitikti su knygos autore, užduoti rūpimus klausimus, įsigyti albumą. Kartu – ir pasigrožėti pavasariniu Burbiškio dvaru, besiruošiančiomis žydėti jo tulpėmis.

Renginyje dalyvavo ir kūrėją sveikino Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, kiti šios bibliotekos, jos aplinkinių filialų darbuotojai, Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio administracijos darbuotojai, kiti dailininkės gerbėjai.

Sigutė Ach labai įdomiai pristatė albumą, kelią nuo jo idėjos iki išleistos knygos. Nuoširdus, jautrus ir talpus viešnios pasakojimas tiesiog šildė susirinkusiųjų širdis, pakylėjo ir nušviesino mintis. Albumo autorė atskleidė, kad jos noras buvo išleisti meno albumą, prieinamą kuo didesnei auditorijai. Dėl to atsisakyta bet kokių nereikalingų puošmenų ir siekta estetikos, kokybės bei geros kainos santykio. Tai akvarelių ir grafikos darbų albumas, kuriame dailininkė leidžia pažvelgti į savo kūrybos procesą, pataria, kaip lavinti vaizduotę ir pačiam tapti kūrėju. Albume dera dailininkės paveikslai, iliustracijos, žaismingi piešinėliai, poezija ir laisvos mintys apie gyvenimą, kūrybą. Šis albumas skiriamas visiems, siekiantiems kurti, ieškoti, džiaugtis ir matyti pasaulyje daugiau gėrio, grožio ir stebuklų.

Sigutei Ach balta spalva – lygiavertė visoms kitoms. Nes ji tokia skaidri, daug žadanti, paruošianti tam, kas bus po jos. Priešais padėtas tuščias popieriaus lapas yra galimybių laukas, erdvė vaizduotei ir visiškai nežinomybei. Nežinia, kur pasuks teptukas, kokia spalva įsigers į baltą… Tokiame baltos ir kitų spalvų susitikime ir gimė šis albumas.

Renginį vedė Raudondvario kultūros namų direktorė Marytė Selenienė. Susitikimą muzikiniais intarpais paįvairino Šeduvos gimnazijos VII klasės gimnazistas Gvidas Golubevas.

Dailininkė-iliustruotoja Sigutė Ach Lietuvoje žinoma jau daugiau kaip 20 metų, yra mylima ne tik už simpatiškus sparnuotus personažus, bet ir už  nuostabius romantiškus tekstukus ir vaikams, ir suaugusiesiems. Nuo 1995 metų ji piešia, iliustruoja ir kartais rašo knygas vaikams, piešia atvirukus, kuria ir veda edukacines programas, dalyvauja meniniuose bei kultūriniuose projektuose.

Ramutė Smailienė,

Pakalniškių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Marytės Selenienės

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prašome pagalbos identifikuojant šias moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sugadintų parduotuvės prekių. Prašome pagalbos, identifikuojant šių moterų, galinčių turėti tyrimui reikšmingos informacijos, asmenybes.

Asmenis, atpažinusius vaizdo įraše matomas moteris, prašytume paskambinti vyriausiajam tyrėjui Laimonui Petkevičiui telefonu (8 700) 61481 arba parašyti elektroniniu paštu laimonas.petkevicius@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šiaulių pareigūnai demaskavo „greitosios pagalbos“ tašką Kuršėnuose

Avatar

Paskelbta

data

Ankstų spalio 21-osios rytą Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai Kuršėnuose surengė operaciją, kurios metu pričiupo „greitąją pagalbą“ namine degtine drebulio purtomiems klientams   teikiančius „gyduolius“.

Prie Daugėlių gatvėje esančio daugiabučio namo pareigūnai atvyko anksti ir jau septintą valandą užfiksavo  į laiptinę, kurioje, įtariama, buvo  vykdoma nelegali prekyba „naminuke“, traukiantį vyruką. Po kurio laiko išėjusį kuršėniškį tyrėjai sulaikė  ir pas jį rado  0,2 l talpos stiklinį buteliuką su „vaistais“, kurie skleidė specifinį naminės degtinės kvapą. Vyras nurodė,  kur tą skystimėlį nusipirko. Pirkėjas dievagojosi, kad naminės degtinės  reikėjo būtinai, nes jautėsi labai blogai, kadangi vakar gėrė.

„Žinojau, kad nelegalu, pirkau todėl, kad reikėjo atsigauti, nes parduotuvėje be 10 val. nebūčiau gavęs atsigauti, o  krūtinėje – skausmas… – aiškino sulaikytasis.

Vos spėję išsiskirti su šiuo „ligoniu“, pareigūnai pamatė jau kitą, traukiantį į tą pačią laiptinę. Šis buvo sulaikytas, išeinantis pro duris. „Vaistus“ jis buvo suvartojęs vietoje, nes tokia galimybė buvo  sudaryta. Patekę į „greitosios pagalbos“ buto vidų, pareigūnai rado sugraduotas stiklines, į kurias buvo pilamas kliento pageidaujamas kiekis vartoti vietoje.

Kol pareigūnai bute darė kratą,  sutartiniu ženklu į duris pasibeldė dar septyni „ligoniai“. Pareigūnų pasirodymas tarpduryje juos labai nuvildavo. Ir tik tada, kai prie daugiabučio privažiavo policijos automobilis, klientai išsilakstė ir į duris nebesibeldė.

Pareigūnai pas čia gyvenančią 64 metų moterį ir 52 metų jos sugyventinį rado apie 20 litrų skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą, bei 33  pakelius cigarečių FEST, nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis.

Dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo  pradėtas ikiteisminis tyrimas, o dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo ir laikymo – administracinė teisena.

Buto šeimininkė dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymo ir realizavimo jau teista anksčiau.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019