Kaimai skęsta šiukšlėse

Važiuojant pro mūsų kaimus atrodo, kad gyventojai kažkur išsikrausto. Kol atvažiuoji iki Radviliškio nuo Polekėlės per Jonaitiškį, Mankiškius, gali pamatyti įvairiausių žmonėms nebereikalingų daiktų, sudėtų ant šaligatvio. Valdininkai, uždarę stambiagabarites atliekų surinkimo aikšteles Polekėlėje, Šiaulėnuose ir t. t., galvojo, kad žmonėms jų neprireiks. Dabar jau beveik visos pakampės, miškai ir mažai matomos vietos priverčiamos šiukšlių. O ką žmonėms reikia daryti – aikšteles tai uždarė?!  Ne kiekvienas gali į Radviliškį atvežti nebereikalingas atliekas.
Dabar sugalvota kitokia tvarka – kas kažkiek laiko iš žmonių surenkamos atliekos. Bet juk tas pats: ar iš atliekų aikštelės važiuodavo išvežti atliekas, ar dabar prie kiekvieno namo mašina sustoja paimti atliekų –  vis tiek reikia važiuoti jų išvežti. Ir niekam neįdomu, kaip dabar atrodo mūsų gyvenvietės. Ir niekam nesvarbu, kad kokia mašina užlėks ant tų sudėtų atliekų krūvų ir,tarkime, dar partrenks žmogų ar gyvūną.
Vaizdelis mūsų gyvenviečių, apsikrovusių šiukšlėmis, žinoma, ne koks.
O už kieno pinigus statė atliekų surinkimo aikšteles? Žinoma, už mūsų ir Europos sąjungos. Ir ką mes dabar turime? Ogi pinigus ištaškėme, o kaimuose  visos pakelės prikrautos atliekų. Nemanau, kad  maži pinigai tokioms aikštelėms buvo išleisti – juk ir asfaltavo, tvoras, vartus statė už mūsų mokamus atliekų rinkliavos pinigus. Kažin, ar tas, kuris statė, būtų taip padaręs, jei šios atliekų surinkimo aikštelės būtų statytos už jo asmeninius pinigus? Tikrai tikiu, kad būtų viskas apgalvota ir paskaičiuota. O dabar niekas dėl aikštelių uždarymo nebaudžia ir valdininkams galvos neskauda. Kaip pagalvoji, gražu, kad buvo nuspręsta sutvarkyti mūsų grąžinamą tarą – depozitą. Niekur neberasi besimėtančių nei taip vadinamo ,,bambaliuko“, nei „skarbonkės“. Čia tai tvarkingai ir pagirtinai sutvarkyta – visur kaip iššluota , o anksčiau  visi pakampiai būdavo pilni šios taros.

Mums reikia tik noro ir  kasdien pagalvoti – juk mes šioje žemėje gyvename, šiukšliname, tad turime ir susitvarkyti. O dabar niekas nieko nežino, sako: „Aš už tai neatsakingas“ ir taip stumdo valdininkai žmogų po  kabinetus vienas nuo kito ir kaltų nėra.
Jeigu valdininkai, atsakingi už atliekų surinkimą ir išvežimą, tvarkytųsi rajone taip, kaip savo namuose, tikrai  nebūtų tokios netvarkos.
Nors valdininkų sprendimu buvo uždaryti Grinkiškio, Tyrulių, Šiaulėnų atliekų priėmimo punktai, gyventojams atliekų rinkliavos mokesčiai nesumažėjo.

Saulius Taločka

Total
6
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts