Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Įstaigų optimizavimas – būdas atsikratyti neįtikusių vadovų?

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu Radviliškio rajone sparčiai vyksta optimizavimo procesai: mažėja žmonių, todėl  jungiamos mokyklos, naikinami nuostolingai dirbantys pašto skyriai, galvojama, ką daryti su nuostolingais dirbančiomis kaimo ambulatorijomis. Tačiau tas optimizavimo vajus kažkodėl užkliudė ir be skolų dirbančius Polekėlės globos namus – jie nuo liepos pradžios taps Šeduvos globos namų padaliniu.

 

Ar pareigybių naikinimas – ne politinis susidorojimas?


Rajono tarybos posėdyje savivaldybės administracija pateikė projektą, pagal kurį Polekėlės globos namai būtų prijungti prie Šeduvos globos namų – savarankiški Polekėlės globos namai taptų Šeduvos globos namų padaliniu.

Po šios reorganizacijos Polekėlės globos namuose būtų panaikintos administracijos darbuotojų pareigybės: nebeliktų direktoriaus, vyriausiojo buhalterio, buhalterio, sekretoriaus-archyvaro ir specialisto viešiesiems pirkimams. Iš viso būtų panaikinta 3,75 etato, kuriems per metus išlaikyti reikėjo 36,3 tūkstančio eurų.

Kam bus skirtos sutaupytos lėšos? Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotojos I. Žmėjauskienės, sutaupytos lėšos bus skirtos paslaugų gerinimui. „Polekėlės globos namų gyventojai turi teisę gauti tokios pat geros kokybės paslaugas kaip ir Šeduvos globos namų gyventojai. Atleidus administracijos darbuotojus, lėšos bus skirtos socialinių darbuotojų etatams, paslaugų kokybės gerinimui“,- sakė I. Žmėjauskienė.

Tarybos narys J. Povilaitis  pateikė klausimą, ar šis Polekėlės  globos namų prijungimas prie Šeduvos globos namų „nekvepia“ politiniu susidorojimu – galbūt rajono valdžiai neįtiko direktorius (ne konservatorius) R. Nyderis ir tokiu būdu jį nutarta „pastumti“ į šoną? Juk Polekėlės globos namai gyvena be skolų, neblogai tvarkosi. Atsakydamas į šią tarybos nario abejonę, vicemeras K. Augulis  „suskėlė anekdotą“: „Tarybos nariai, prašau dabar nepolitikuoti“. O kur tarybos nariams politikuoti, jeigu ne posėdyje? Vicemerui nederėtų pamiršti, kad tarybos nariai – politikai ir politikuodami vykdo savo pareigas.

„Vienas įstaigas optimizuojame, kitas plečiame“

Polekėlės globos namų prijungimas prie Šeduvos globos namų nebuvo suprantamas ir Tarybos nariui J. Malinauskui. „Kas prižiūrės darbą Polekėlės globos namuose, kai nebeliks administracijos darbuotojo etato? Ar administracijos darbuotojas kasdien turės važinėti iš Šeduvos į Polekėlę, juk abi įstaigas skiria apie 40 kilometrų ir važinėjimas nepigiai kainuos?“,- klausė tarybos narys.

Jam buvo atsakyta, kad Šeduvos globos namų administracija ir per atstumą puikiai prižiūrės darbą Polekėlės globos namuose, o esant reikalui ir atvažiuos.

„Panevėžio rajone sujungti Krekenavos ir Ramygalos globos namai, ir ten nekyla jokių problemų dėl administravimo“,- sakė vicemeras. Tiesa, jis nepaminėjo, kad Krekenavą ir Ramygalą skiria tik 15 kilometrų.

Tarybos nariams buvo pasakyta, kad Šeduvos globos namų darbuotojai jiems atitekusį papildomą darbo krūvį atliks už tą patį atlyginimą, naujų darbuotojų tikrai nebus priimta. Tai patvirtino ir posėdyje  dalyvavusi Šeduvos globos namų direktorė A. Brazienė.

Tarybos nariams buvo nesuprantama, kodėl rajone vienos įstaigos optimizuojamos, o kitos plečiamos ar kuriamos naujos. Pavyzdžiui, kodėl įsteigta biudžetinė įstaiga, administruojanti dar neveikiantį plaukimo baseiną, o šios įstaigos vadovei R. Dagienei  mokamas atlyginimas?

„Kodėl  plaukimo baseino negali administruoti Švietimo ir sporto paslaugų centras?“,- klausė tarybos narys J.Baublys. Į šį jo paklausimą vicemeras atsakė: „Švietimo ir sporto paslaugų centras  negali administruoti plaukimo baseino todėl, kad mes jam jo nedavėm“. Beje, ŠSPC, vadovaujamas konservatoriaus V. Jakavičiaus, ir neadministruodamas plaukimo baseino jau „išsipūtė“ iki 99 etatų.

Rajono administracija galimai vėl žaidžia savo pamėgtą politinį žaidimą: įtikusiems ir patikusiems įstaigų vadovams lėšos skiriamos, o nepatikusių ar neįtikusių atsikratoma optimizuojant jų vadovaujamas įstaigas. Taip  atsitiko ir  su Šeduvos apylinkės seniūnija – norint atsikratyti seniūno L. Vedeckio, ši seniūnija buvo panaikinta. Neteisėtai iš darbo atleistas seniūnas L. Vedeckis iš savivaldybės prisiteisė  91 tūkst. 40 litų ir dar pateikė ieškinį 200 tūkstančių eurų.

„Radviliškio krašto“ informacija


 

 

 

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019