Išrinkta Radviliškio ligoninės direktorė arba nuo vilko ant meškos

Nuo spalio 31 dienos meras Kazimieras Račkauskis už „menkus“ 18 tūkstančių eurų „nusipirko“, o tiksliau susitarė, kad VšĮ „Radviliškio ligoninė“ direktorius postą paliks konservatorių statytinis Vaidas Smalinskas. Vienai didžiausių rajono įstaigai likus be vadovo, prie jos vairo laikinai stojo Šeduvos pirminio sveikatos centro direktorė Aušra Čiūdarienė. Jai besiplėšant tarp dviejų įstaigų vadovų postų, buvo paskelbtas konkursas  Radviliškio ligoninės vadovui išrinkti.

Konkurse susikovė gydytojas ir slaugytoja

Konkurse dalyvauti panoro konservatorė A. Čiūdarienė ir Pakruojo ligoninės vadovas socialdemokratas Vygantas Sudaris.

V. Sudaris nurodė, kad jis Pakruojo ligoninei vadovavo 23 metus, turi didele patirtį, žinių ir supratimą, kaip veikia ligoninės regionuose, kokie pacientų lūkesčiai. Jo specialybė – gydytojas otorinolaringologas.

Kandidatė A. Čiūdarienė Kauno medicinos mokykloje įgijo medicinos sesers išsilavinimą, Klaipėdos universitete įgijo Reabilitacijos ir slaugos bakalauro kvalifikacinis laipsnį, Mykolo Riomerio universitete – Viešojo administravimo magistro laipsnį, specializacija-sveikatos apsaugos įstaigų administravimas. A. Čiūdarienė dirbo Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biure, Šeduvos poliklinikoje, o vadovavimo patirties ligoninei neturi.

Radviliškio ligoninės kolektyvas ir rajono gyventojai nekantriai laukė konkurso rezultatų. Paskutiniu metu ligoninę nuolat krėtė skandalai, beveik kasdien gyventojai skundėsi dėl šioje įstaigoje teikiamų nekokybiškų paslaugų, nesusikalbėjimo su medikais, tad naujo vadovo lauktų daugybė darbų.

Konkurso nugalėtoja – konservatorė

Gruodžio 11 dieną įvyko konkursas ir  jo laimėtoja buvo pripažinta Šeduvos PSPC direktorė Aušra Čiūdarienė.

Situacija susiklostė neeilinė. Meras Kazimieras Račkauskis, Tarybos posėdžiuose ir viešuose pasisakymuose nuolat užsipuolantis ir kritikuojantis konservatorių partijos atstovus, iš posto už biudžeto lėšas išgujęs šeduvį konservatorių statytinį V. Smalinską, į atsilaisvinusią kėdę pasodino taip pat konservatorę A. Čiūdarienę.

Mero klanas gali pradėti šaukti, kad kandidatę rinko ne rajono vadovas, o sudaryta komisija, tačiau juk visiems žinoma, kad rajono įstaigų vadovai skiriami su mero ir jo patarėjo Lino Garbenio žinia ir su jų „palaiminimu“. A. Čiūdarienę laikinai vadovauti ligoninei taip pat paskyrė meras.

Mažiau besidominčius politika informuojame, kad, kai savivaldybei vadovavo konservatoriai, net valytojos darbo niekas negaudavo be mero ar jų bendrapartiečių žinios.

Savivaldybės koridoriuose buvo pasigirdę kalbų, kad V. Sudaris iš konkurso savo kandidatūrą atsiėmė. Pasiteiravus paties kandidato, paaiškėjo, kad tai netiesa.

„Kandidatūros tikrai neatsiėmiau, po rezultatų paskelbimo pasirašiau ant protokolo ir išvažiavau“,- sakė V. Sudaris.

Konkurso rezultatai buvo žinomi?

Pasak kai kurių rajono politikų, tokių konkurso rezultatų buvo galima tikėtis.
„Jeigu savivaldybės vadovai nesimpatizuotų A. Čiūdarienės kandidatūrai, laikinąja ligoninės direktore būtų paskyrę direktoriaus pavaduotoją medicinai Daivą Kaušaitę. O dabar kandidatė jau viena koja direktoriaus poste“,- mintimis dalinosi politikai.

Buvo ir tokių nuomonių: „Jeigu ligoninės vadovu būtų tapęs gydytojas otorinolaringologas, jis laisvu nuo vadovavimo metu būtų galėjęs priiminėti pacientus, nes šios specialybės gydytojų trūksta, o dabar vienai didžiausių rajono gydymo įstaigų vadovaus slaugytoja“.

Laikas parodys, ar nedidelei Šeduvos poliklinikai vadovavusi A. Čiūdarienė sugebės kompetentingai vadovauti didelei Radviliškio ligoninei tokiu atsakingu metu, kai vykdoma gydymo įstaigų tinklo pertvarka ar, kaip ir vadovaujant V. Smalinskui, pasipils pacientų ir jų artimųjų skundai.

Nuo vilko – ant meškos

Šis konservatorės paskyrimas, rajonui vadovaujant socialdemokratui, tapo tikra audra politikų tarpe. Visi liko nesupratę, kaip atsitiko, kad socialdemokratas meras K. Račkauskis, visiems prieš rinkimus trimitavęs, kad išguis konservatorius iš valdiškų postų, juos ne tik šalina, bet dar ir skiria į vadovaujančius postus.

Stebint visą šią istorija, suponuojama tik viena mintis – mero K. Račkauskio vadovaujami socialdemokratai susidėjo su Antano Čepononio vadovaujamais konservatoriais. Tai nebūtų jokia naujiena, juk konservatoriai su socialdemokratais kartu rajoną valdė apie 20 metų. Belieka tik vienas klausimas, kam reikėjo meluoti?

Ar bus paviešinta apie naujos koalicijos sudarymą, parodys laikas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts