Socialiniai tinklai

Aktualijos

Išniekinta garbės piliečio nominacija?

Avatar

Paskelbta

data


Radviliškis turi gražią tradiciją – rinkti miesto garbės pilietį. Juo gali tapti ne bet kuris miesto gyventojas, bet tik tie, kurie savo darbais, idėjomis garsina Radviliškį Lietuvoje ir pasaulyje. Tačiau liepos 6 – osios vakarą, miesto šventės metu, išgirdusi nominanto pavardę minia aiktelėjo – 2019 metų Garbės piliečio nominacija buvo atiduota Kazimierui Auguliui. Mieste kalbama, kad po tokio rajono valdžios šou garbinga nominacija nebeverta net grindų skuduro.

Kandidatai
Buvęs vicemeras socialdemokratas buvo ne vienintelis pretendentas šių metų Garbės piliečio nominacijai gauti. Antras kandidatas buvo siūlomas Gediminas Lipnevičius – jo kandidatūrą  pasiūlė „Radviliškio krašto bendruomenė“, o teikimą atsiuntė bendruomenės administratorė S. Skorkaitė. Jis nominuotas už pasiekimus savanorystės, labdaros ir paramos gyventojams srityse, už aktyvią visuomeninę, kultūrinę veiklą, kasdien skleidžiamą vidinį gėrį, kruopštumą ir rūpestingumą, kurio dėka jis pelnė apie jį besiburiančių žmonių pagarbą bei dėkingumą, už išskirtinį indėlį į Radviliškio rajono savivaldybės labdaros teikimo ir visuomeninę veiklą, už miesto vardo garsinimą, nuopelnus Radviliškio miesto ir rajono žmonėms.
Kazimierą Augulį nominavo Vaižganto seniūnaitė Jovita Masiulienė. Oficialiame atsakyme nurodoma, kad jis nominuojamas už Radviliškio vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje, už darbą savivaldos srityje, už garbingą atstovavimą Radviliškio rajonui, už aktyvią veiklą įvairiose savivaldos srityse, už ryšius su tarptautinio bendradarbiavimo partneriais, už dėmesį karinio konflikto draskomai Ukrainai ir jos žmonėms, už aktyvią veiklą vadovaujant Lietuvai pagražinti draugijos Radviliškio skyriui, už indėlį į gyventojų skatinimą puošti, gražinti gyvenamąją aplinką, įamžinti ją.
Paklausta, kodėl nominavo K.Augulį, seniūnaitė teigė, kad už jo ilgametį darbą Savivaldybėje ir mokyklose, už jo gerumą. Galima pridurti, kad už darbą Savivaldybėje ir mokyklose socialdemokratų partijos narys gaudavo nemenką atlyginimą. Tiesa, dar paprasti miestiečiai šnabždasi, kad vienintelis buvusio politiko pasižymėjimas, nuskambėjęs visame rajone, galėjo būti traukinio stuktelėjimas, po kurio tuomet buvęs neblaivus K. Augulis vos išliko gyvas.
Nepasitenkinimas viešojoje erdvėje
Socialinėje erdvėje miesto ir rajono gyventojai, garsūs radviliškėnai ir kiti buvę Radviliškio rajono gyventojai kėlė klausimą, už ką K. Augulis buvo nominuotas. Profesorius Algirdas Borsteika net pagalvojo, kad tai pokštas. Žmonės dešimtimis rašė, kad kaip žmogus K. Augulis tikrai geras, bet kaip nominantas gauti Garbės piliečio vardą – tai jau nesuprantama. Kiti kalbėjo, kad merui Antanui Čepononiui nepasirūpinus šilta vieta Savivaldybės įmonėje, kaip buvo ankstesniojo jo pavaduotojo Jono Povilaičio atveju, bent jau „suorganizuota“ tokia padėka.  Treti tokią nominacijos eigą įvardino kaip cirką. Tiesa, pats nominantas K.Augulis neslepia susierzinimo dėl neigiamų komentarų ir žada kreiptis į teisėsaugą. Jo nuomone, jis jau nebėra viešas asmuo ir jo kritikos ribos turėtų būti gerokai siauresnės. Redakcijos žurnalistams paprašius pateikti komentarą, naujai iškeptas „garbės“ pilietis nerišliai kalbėdamas juos išvadino … žąsinais ir atsisakė bendrauti. Tuo tarpu kolegoms komentavo, kad statusas tarsi ir įpareigoja būti solidžiam!

Nominacija už partinę bičiulystę?
Vienas komisijos narių, „valstietis“ Jonas Povilaitis, geras K. Augulio draugas ir pažįstamas, kalbėjo, kad esant dviem kandidatams, ir vienas jų – politikas, o  pagal komisijos nerašytą taisyklę nominacija politikams neskiriama, todėl K.Augulio kandidatūra pasirinkta vienbalsiai. Paklaustas, kodėl anksčiau buvo išrinktas Vytautas Juozapaitis, gudrus kaip lapinas J. Povilaitis atsakė: „Tai kad jis jau ne vietos politikas“.
Pasirodo, kad ir K. Augulis save laiko geresniu. Žurnalistų paprašytas pakomentuoti apie G. Lipnevičių, save itin kukliu įvardijantis socdemas teatsakė, kad nėra ką kalbėti, nes negali nieko gero apie jį [G.Lipnevičių – red.] pasakyti.
Tiesa, J. Povilaitis tyčia ar netyčia pamiršo, kad buvęs vicemeras K. Augulis dalyvavo rinkimuose socialdemokratų sąraše, bet gyventojų nebuvo išrinktas.
Beje, komisiją, kuri sprendė, kam suteikti garbės piliečio vardą, daugiausia sudarė konservatoriai:  pirmininkė  Vigilija Dževečkienė, nariai:  Aldona Januševičienė, Vijolė Česienė, „valstietis“ Jonas Povilaitis bei Sigitas Krivickas.
Kas gali patvirtinti ar paneigti, kad tokį  konservatorių ir „valstiečių“ partijų narių  apsisprendimą lėmė ne nuopelnai Radviliškio kraštui, o sena partinė bičiulystė?

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Aktualijos

Koncertas „Dainuoju Tau gyvenimą“

Avatar

Paskelbta

data

Ansamblis „Lietuva“ pirmą kartą pristato jungtinį projektą su bardais Sauliumi Bareikiu, Olegu Ditkovskiu ir Gediminu Storpirščiu – koncertą „Dainuoju Tau gyvenimą“. Ansamblio choras ir orkestras kartu su ilgamečiais dainuojamosios poezijos atlikėjais pristatys gražiausias bardų dainas dar negirdėtame amplua. Poetų dainos, pritaikytos tautinių instrumentų aranžuotėms ir chorui, žada jaukius ir šiltų emocijų kupinus vakarus.

„Nors vyrauja skirtingos sampratos, svarbiausia girdėti vienas kitą ir suprasti, panašiai jausti, nešti emociją ir tarpusavyje užmegzti tikrą ryšį – juk abu stiliai šneka iš širdies. Pasaulyje jau seniai tas vyksta“, – emocinio ryšio svarbą premjeroje pabrėžia vienas iš „Aktorių trio“ narių Olegas Ditkovskis.

 „Kai susijungia virpantys kanklių ir gitarų garsai, atrodo, visas gyvenimas it viena styga tampa jautriai užgaunamas. Turime dvi savitas kultūras – keliu sau uždavinį sujungti bardišką ramybę su ansamblietiška judraus choro nuotaika. Bardų vakaruose klausytojai linkę užsimerkti, įsiklausyti į žodžius, o čia dar turėsime ir vaizdą, ypatingas aranžuotes. Koncerto dainose liesis gyvenimo istorijos, tad kiekvienas ras sau tai, kas jam reikšmingiausia“, – premjerą apibūdina programos režisierius Donatas Bakėjus, dar žinomas kaip šokėjas, choreografas, Anželikos Cholinos trupės narys.

 „Aš mylėjau tave tau nežinant“, „Žalia, žalia“, „Chrizantemos“ – tai tik dalis kūrinių, kuriuos dauguma iš mūsų dainuojame atmintinai. Šioje muzikinėje premjeroje atpažįstamos dainos atsiskleis kitomis spalvomis: aranžuotėse dominuos tokie instrumentai kaip kanklės, skudučiai ar lumzdeliai, įsipins sutartinių atgarsiai ir tautiniai motyvai, nuolat pereinantys į šiuolaikinį skambesį.

Retas susimąsto, kad liaudies muzika tampriai susijusi su dainuojamąja poezija, t.y. bardiška kultūra. Tai susiję su reikšmingais Lietuvos istorijos periodais, kuriuos valstybinis ansamblis siekia perteikti profesionalioje scenoje. Bardų stilių galima sieti su XX a. pradžioje kilusiu kanklininkų sąjūdžiu, po kurio 7-tame dešimtmetyje, kaip svarbus alternatyvios kultūros reiškinys, ir išsivystė bardų judėjimas. Alternatyvioji jaunimo banga gyvavo pagrindinėse miesto gatvėse, kur draugai rinkdavosi pabendrauti, kartu pagroti gitara ir padainuoti apie gyvenimą. Augantis pasipriešinimas tarybinei ideologijai, drąsėjantis kritinis mąstymas ir laisvėjantis kūrybiškumas – visa tai atsispindėjo gatvės muzikos kultūroje. Paraleliai bardų gyvavimui atsirado dar vienas folkloro sąjūdis, nepriėmęs sovietinės sistemos vertybių.

„Tokie pokyčiai, vykstantys muzikos kultūroje, ir tokie istoriniai įvykiai, kaip Prahos pavasaris ar Romo Kalantos susideginimas, prisidėjo prie socialinio pasipriešinimo oficialiai sovietmečio kultūrai. Jaunimas reaguodavo jautriai, neturėdamas galimybių sekti pasaulio įvykius. Barduose svarbi istorija: kaip tu ją jauti, tokią išraišką ir renkiesi“, – pasakoja Gediminas Storpirštis – vienas didžiausių dainuojamosios poezijos puoselėtojų, Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainų autorius ir atlikėjas. G. Storpirštis įsitikinęs, kad kanklių ir gitarų sąskambis suteiks ypatingos emocijos, išreiškiamos premjeroje „Dainuoju Tau gyvenimą“.

Koncertinėje programoje bardų dainas aranžuoja net trys Lietuvos kompozitoriai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys ir Sigitas Mickis. A. Kulikauskas dar žinomas kaip dainų atlikėjas, kartu su ilgamečiu bendražygiu maestro Vytautu Kernagiu įkūręs „Dainos teatrą“, ilgai dirbęs su „Keistuolių teatro“ aktoriais. Kompozitorius, lektorius S. Mickis taip pat aranžuoja kūrinius „Keistuolių teatrui“. Dar vienas įžymus kompozitorius Aras Žvirblys muziką kūrė ansamblio „Lietuva“ muzikiniam spektakliui – misterijai „Dievai ir žmonės“, po sėkmingo debiuto sugrįžtančiai į ansamblio rudens sezoną.

Premjera numatoma nuo spalio 9 d. Ignalinoje, Pakruojyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Tauragėje, Vilniuje, Radviliškyje. 2020 m. programa bus tęsiama ir kituose Lietuvos miestuose.

Naujienas sekite valstybinio ansamblio „Lietuva“ socialinių tinklų Facebook ir Instagram paskyrose, taip pat oficialioje svetainėje www.ansamblis-lietuva.lt

KŪRYBINĖ GRUPĖ:

Režisierius – Donatas Bakėjus

Aranžuotojai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys, Sigitas Mickis

Bardai: Saulius Bareikis, Olegas Ditkovskis, Gediminas Storpirštis

Valstybinio ansamblio LIETUVA choras ir orkestras

Solistai: Dovilė Kazonaitė, Ieva Filipkauskaitė, Ilona Pliavgo

VADOVAI:

Ansamblio vadovė – Edita Katauskienė

Meno vadovas – Giedrius Svilainis

Dirigentas – dr. Egidijus Kaveckas

Vyr. chormeisteris – Algimantas Kriūnas

KVIEČIAME Į KONCERTUS:

Spalio 9 d. (III) 18:00 val. – Ignalinos kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 11 d. (V) 18:00 val. – Pakruojo kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 16 d. (III) 18:00 val. – Šiaulių koncertų salėje „Saulė“ | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 18 d. (V) 18:00 val. – Marijampolės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 23 d. (III) 18:00 val. – Tauragės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 26 d. (VI) 18:00 val. – Vilniuje, Šokio teatre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 30 d. (III) 18:00 val. – Radviliškio kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Bilietus platina: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/koncertas-dainuoju-tau-gyvenima-66359/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019