Socialiniai tinklai

Aktualijos

Išniekinta garbės piliečio nominacija?

Avatar

Paskelbta

data


Radviliškis turi gražią tradiciją – rinkti miesto garbės pilietį. Juo gali tapti ne bet kuris miesto gyventojas, bet tik tie, kurie savo darbais, idėjomis garsina Radviliškį Lietuvoje ir pasaulyje. Tačiau liepos 6 – osios vakarą, miesto šventės metu, išgirdusi nominanto pavardę minia aiktelėjo – 2019 metų Garbės piliečio nominacija buvo atiduota Kazimierui Auguliui. Mieste kalbama, kad po tokio rajono valdžios šou garbinga nominacija nebeverta net grindų skuduro.

Kandidatai
Buvęs vicemeras socialdemokratas buvo ne vienintelis pretendentas šių metų Garbės piliečio nominacijai gauti. Antras kandidatas buvo siūlomas Gediminas Lipnevičius – jo kandidatūrą  pasiūlė „Radviliškio krašto bendruomenė“, o teikimą atsiuntė bendruomenės administratorė S. Skorkaitė. Jis nominuotas už pasiekimus savanorystės, labdaros ir paramos gyventojams srityse, už aktyvią visuomeninę, kultūrinę veiklą, kasdien skleidžiamą vidinį gėrį, kruopštumą ir rūpestingumą, kurio dėka jis pelnė apie jį besiburiančių žmonių pagarbą bei dėkingumą, už išskirtinį indėlį į Radviliškio rajono savivaldybės labdaros teikimo ir visuomeninę veiklą, už miesto vardo garsinimą, nuopelnus Radviliškio miesto ir rajono žmonėms.
Kazimierą Augulį nominavo Vaižganto seniūnaitė Jovita Masiulienė. Oficialiame atsakyme nurodoma, kad jis nominuojamas už Radviliškio vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje, už darbą savivaldos srityje, už garbingą atstovavimą Radviliškio rajonui, už aktyvią veiklą įvairiose savivaldos srityse, už ryšius su tarptautinio bendradarbiavimo partneriais, už dėmesį karinio konflikto draskomai Ukrainai ir jos žmonėms, už aktyvią veiklą vadovaujant Lietuvai pagražinti draugijos Radviliškio skyriui, už indėlį į gyventojų skatinimą puošti, gražinti gyvenamąją aplinką, įamžinti ją.
Paklausta, kodėl nominavo K.Augulį, seniūnaitė teigė, kad už jo ilgametį darbą Savivaldybėje ir mokyklose, už jo gerumą. Galima pridurti, kad už darbą Savivaldybėje ir mokyklose socialdemokratų partijos narys gaudavo nemenką atlyginimą. Tiesa, dar paprasti miestiečiai šnabždasi, kad vienintelis buvusio politiko pasižymėjimas, nuskambėjęs visame rajone, galėjo būti traukinio stuktelėjimas, po kurio tuomet buvęs neblaivus K. Augulis vos išliko gyvas.
Nepasitenkinimas viešojoje erdvėje
Socialinėje erdvėje miesto ir rajono gyventojai, garsūs radviliškėnai ir kiti buvę Radviliškio rajono gyventojai kėlė klausimą, už ką K. Augulis buvo nominuotas. Profesorius Algirdas Borsteika net pagalvojo, kad tai pokštas. Žmonės dešimtimis rašė, kad kaip žmogus K. Augulis tikrai geras, bet kaip nominantas gauti Garbės piliečio vardą – tai jau nesuprantama. Kiti kalbėjo, kad merui Antanui Čepononiui nepasirūpinus šilta vieta Savivaldybės įmonėje, kaip buvo ankstesniojo jo pavaduotojo Jono Povilaičio atveju, bent jau „suorganizuota“ tokia padėka.  Treti tokią nominacijos eigą įvardino kaip cirką. Tiesa, pats nominantas K.Augulis neslepia susierzinimo dėl neigiamų komentarų ir žada kreiptis į teisėsaugą. Jo nuomone, jis jau nebėra viešas asmuo ir jo kritikos ribos turėtų būti gerokai siauresnės. Redakcijos žurnalistams paprašius pateikti komentarą, naujai iškeptas „garbės“ pilietis nerišliai kalbėdamas juos išvadino … žąsinais ir atsisakė bendrauti. Tuo tarpu kolegoms komentavo, kad statusas tarsi ir įpareigoja būti solidžiam!

Nominacija už partinę bičiulystę?
Vienas komisijos narių, „valstietis“ Jonas Povilaitis, geras K. Augulio draugas ir pažįstamas, kalbėjo, kad esant dviem kandidatams, ir vienas jų – politikas, o  pagal komisijos nerašytą taisyklę nominacija politikams neskiriama, todėl K.Augulio kandidatūra pasirinkta vienbalsiai. Paklaustas, kodėl anksčiau buvo išrinktas Vytautas Juozapaitis, gudrus kaip lapinas J. Povilaitis atsakė: „Tai kad jis jau ne vietos politikas“.
Pasirodo, kad ir K. Augulis save laiko geresniu. Žurnalistų paprašytas pakomentuoti apie G. Lipnevičių, save itin kukliu įvardijantis socdemas teatsakė, kad nėra ką kalbėti, nes negali nieko gero apie jį [G.Lipnevičių – red.] pasakyti.
Tiesa, J. Povilaitis tyčia ar netyčia pamiršo, kad buvęs vicemeras K. Augulis dalyvavo rinkimuose socialdemokratų sąraše, bet gyventojų nebuvo išrinktas.
Beje, komisiją, kuri sprendė, kam suteikti garbės piliečio vardą, daugiausia sudarė konservatoriai:  pirmininkė  Vigilija Dževečkienė, nariai:  Aldona Januševičienė, Vijolė Česienė, „valstietis“ Jonas Povilaitis bei Sigitas Krivickas.
Kas gali patvirtinti ar paneigti, kad tokį  konservatorių ir „valstiečių“ partijų narių  apsisprendimą lėmė ne nuopelnai Radviliškio kraštui, o sena partinė bičiulystė?

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kaip policija sužino, kada pradeda dygti grybai?

Avatar

Paskelbta

data

Labai paprastai – iš pranešimų  apie pasiklydusius grybautojus. Šiandien jau galime konstatuoti, kad grybų sezonas prasidėjo, mat liepos 17-osios vakare Šiaulių apskrities policija sulaukė pirmojo šią vasarą pranešimo apie pasiklydusius  grybautojus. Visą naktį trukusi dviejų garbaus amžiaus senjorų paieška baigėsi sėkmingai – išgelbėti ir grybautojai, ir pora kibirų jų surinktų grybų.

73 ir 79 metų šiauliečiai grybauti automobiliu „Audi 80“ išvažiavo liepos 17-ąją, apie pietus. O apie 21 val. Šiaulių apskrities policijos budėtojai sulaukė vieno jų sūnaus telefono skambučio, kad grybaudamas pasiklydo jo tėvas.  Kai policijos pareigūnai mobiliuoju telefonu susisiekė su pranešėjo tėvu ir kartu buvuviu jo draugu, vyrai nurodyti tikslios savo buvimo vietos  negalėjo. Sakė, kad važiavo link Kuršėnų ir gali būti, kad jie esą Šiaulių rajone esančio Raudėnų kaimo miške.

Tačiau pasiklydėlių  telefonų paskutinioji aktyvizacijos vieta bylojo, kad senoliai turėtų būti Telšių rajone, prie Tryškių esančiuose miškuose. Tad ieškoti  jų išvažiavo jungtinės pajėgos – Šiaulių ir Telšių AVPK pareigūnai. Tryškių seniūnijoje, Leilėnų kaime, jie rado pasiklydėlių paliktą automobilį. Važinėdami ir vaikščiodami  miško keliukais bei takeliais, pareigūnai signalizavo garso ir šviesos signalais. Telefonu senjorai sakė, kad garso signalus  girdi, tačiau miške sunku orientuotis, kurioje pusėje jie girdėti, todėl senoliai bevelijo likti vietoje ir nebeklaidžioti, nes buvo jau labai pavargę. Apie 3 val. nakties į pagalbą  pareigūnams buvo išsiųstas kinologas su dvejų metų belgų aviganiu Kingu.  Tačiau ir jis pareigūnų pas dingusiuosius nenuvedė. Kaip vėliau paaiškėjo, iki tikslo buvo likę apie pora kilometrų, kai pareigūnai sulaukė telefoninio skambučio, jog pasiklydėliai rasti. Šią žinią apie 8 val. ryto pranešė Valstybinės miškų urėdijos Kuršėnų regioninio padalinio vyr. specialistas Simonas Vaitekūnas. Jis atsiliepė į vieno iš pasiklydusių senjorų  sūnaus  prašymą ir kartu su   Tryškių girininku Arvydu Simonaičiu nuvažiavo į mišką. Kadangi pastarasis savo prižiūrimą teritoriją žino kaip savo penkis pirštus, tad pagal pasiklydėlių matomus ir nupasakojamus vaizdus, ypač  detalę, kad jie yra šalia sulūžusio medžiotojų bokštelio,  jam nesunku buvo atsekti senolių  buvimo vietą. Po tamsios ir šaltos miške praleistos nakties senjorams medikų pagalbos neprireikė ir jie su grybų laimikiu po didžiulio pačių ir jų artimųjų patirto streso sėkmingai   parkeliavo į namus.

Tai – sėkmės istorija. Jų yra ne viena. Tačiau policijos pareigūnai  skaičiuoja ir ne vieną tragišką atvejį, kai išėję grybauti ar uogauti senoliai į namus negrįžo ir net nerasti jų palaikai. Dėl silpnos sveikatos, netikėtai miške patirtos traumos, orientacijos praradimo ar išsikrovusio mobiliojo telefonas kai kurie jų namo nebegrįžo. Tad pabandykite įtikinti savo tėvus, savo senelius, kad jų gyvybė yra daug brangesnė už litrą uogų ar grybų, todėl rizikuoti jiems  žygiais į mišką nevertėtų. O jei norite juos pradžiuginti, palaikykite  kompaniją ir kartu keliaukite rinkti miško gėrybių. Bus ramiau ir jums, ir jūsų smalsuoliams senjorams.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019