Socialiniai tinklai

Aktualijos

Išniekinta garbės piliečio nominacija?

Avatar

Paskelbta

data


Radviliškis turi gražią tradiciją – rinkti miesto garbės pilietį. Juo gali tapti ne bet kuris miesto gyventojas, bet tik tie, kurie savo darbais, idėjomis garsina Radviliškį Lietuvoje ir pasaulyje. Tačiau liepos 6 – osios vakarą, miesto šventės metu, išgirdusi nominanto pavardę minia aiktelėjo – 2019 metų Garbės piliečio nominacija buvo atiduota Kazimierui Auguliui. Mieste kalbama, kad po tokio rajono valdžios šou garbinga nominacija nebeverta net grindų skuduro.

Kandidatai
Buvęs vicemeras socialdemokratas buvo ne vienintelis pretendentas šių metų Garbės piliečio nominacijai gauti. Antras kandidatas buvo siūlomas Gediminas Lipnevičius – jo kandidatūrą  pasiūlė „Radviliškio krašto bendruomenė“, o teikimą atsiuntė bendruomenės administratorė S. Skorkaitė. Jis nominuotas už pasiekimus savanorystės, labdaros ir paramos gyventojams srityse, už aktyvią visuomeninę, kultūrinę veiklą, kasdien skleidžiamą vidinį gėrį, kruopštumą ir rūpestingumą, kurio dėka jis pelnė apie jį besiburiančių žmonių pagarbą bei dėkingumą, už išskirtinį indėlį į Radviliškio rajono savivaldybės labdaros teikimo ir visuomeninę veiklą, už miesto vardo garsinimą, nuopelnus Radviliškio miesto ir rajono žmonėms.
Kazimierą Augulį nominavo Vaižganto seniūnaitė Jovita Masiulienė. Oficialiame atsakyme nurodoma, kad jis nominuojamas už Radviliškio vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje, už darbą savivaldos srityje, už garbingą atstovavimą Radviliškio rajonui, už aktyvią veiklą įvairiose savivaldos srityse, už ryšius su tarptautinio bendradarbiavimo partneriais, už dėmesį karinio konflikto draskomai Ukrainai ir jos žmonėms, už aktyvią veiklą vadovaujant Lietuvai pagražinti draugijos Radviliškio skyriui, už indėlį į gyventojų skatinimą puošti, gražinti gyvenamąją aplinką, įamžinti ją.
Paklausta, kodėl nominavo K.Augulį, seniūnaitė teigė, kad už jo ilgametį darbą Savivaldybėje ir mokyklose, už jo gerumą. Galima pridurti, kad už darbą Savivaldybėje ir mokyklose socialdemokratų partijos narys gaudavo nemenką atlyginimą. Tiesa, dar paprasti miestiečiai šnabždasi, kad vienintelis buvusio politiko pasižymėjimas, nuskambėjęs visame rajone, galėjo būti traukinio stuktelėjimas, po kurio tuomet buvęs neblaivus K. Augulis vos išliko gyvas.
Nepasitenkinimas viešojoje erdvėje
Socialinėje erdvėje miesto ir rajono gyventojai, garsūs radviliškėnai ir kiti buvę Radviliškio rajono gyventojai kėlė klausimą, už ką K. Augulis buvo nominuotas. Profesorius Algirdas Borsteika net pagalvojo, kad tai pokštas. Žmonės dešimtimis rašė, kad kaip žmogus K. Augulis tikrai geras, bet kaip nominantas gauti Garbės piliečio vardą – tai jau nesuprantama. Kiti kalbėjo, kad merui Antanui Čepononiui nepasirūpinus šilta vieta Savivaldybės įmonėje, kaip buvo ankstesniojo jo pavaduotojo Jono Povilaičio atveju, bent jau „suorganizuota“ tokia padėka.  Treti tokią nominacijos eigą įvardino kaip cirką. Tiesa, pats nominantas K.Augulis neslepia susierzinimo dėl neigiamų komentarų ir žada kreiptis į teisėsaugą. Jo nuomone, jis jau nebėra viešas asmuo ir jo kritikos ribos turėtų būti gerokai siauresnės. Redakcijos žurnalistams paprašius pateikti komentarą, naujai iškeptas „garbės“ pilietis nerišliai kalbėdamas juos išvadino … žąsinais ir atsisakė bendrauti. Tuo tarpu kolegoms komentavo, kad statusas tarsi ir įpareigoja būti solidžiam!

Nominacija už partinę bičiulystę?
Vienas komisijos narių, „valstietis“ Jonas Povilaitis, geras K. Augulio draugas ir pažįstamas, kalbėjo, kad esant dviem kandidatams, ir vienas jų – politikas, o  pagal komisijos nerašytą taisyklę nominacija politikams neskiriama, todėl K.Augulio kandidatūra pasirinkta vienbalsiai. Paklaustas, kodėl anksčiau buvo išrinktas Vytautas Juozapaitis, gudrus kaip lapinas J. Povilaitis atsakė: „Tai kad jis jau ne vietos politikas“.
Pasirodo, kad ir K. Augulis save laiko geresniu. Žurnalistų paprašytas pakomentuoti apie G. Lipnevičių, save itin kukliu įvardijantis socdemas teatsakė, kad nėra ką kalbėti, nes negali nieko gero apie jį [G.Lipnevičių – red.] pasakyti.
Tiesa, J. Povilaitis tyčia ar netyčia pamiršo, kad buvęs vicemeras K. Augulis dalyvavo rinkimuose socialdemokratų sąraše, bet gyventojų nebuvo išrinktas.
Beje, komisiją, kuri sprendė, kam suteikti garbės piliečio vardą, daugiausia sudarė konservatoriai:  pirmininkė  Vigilija Dževečkienė, nariai:  Aldona Januševičienė, Vijolė Česienė, „valstietis“ Jonas Povilaitis bei Sigitas Krivickas.
Kas gali patvirtinti ar paneigti, kad tokį  konservatorių ir „valstiečių“ partijų narių  apsisprendimą lėmė ne nuopelnai Radviliškio kraštui, o sena partinė bičiulystė?

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Atnaujinti reikalavimai, kaip saugiai organizuoti keleivių vežimą

Avatar

Paskelbta

data

Švelnėjant karantinui ir siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino reikalavimus, kaip saugiai organizuoti ir vykdyti keleivių vežimą transporto priemonėse.

Tokį sprendimą pasirašė sveikatos apsaugos ministras – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga. 

Nuo šiol nebelieka draudimo keleiviams sėdėti dviem eilėmis už vairuotojo. Taip pat reikalavimo, kad keleiviai autobusuose, traukiniuose sėdėtų po vieną šachmatų principu.  Be to, numatyta, kad vairuotojai turi dėvėti apsaugos priemones arba būti atitverti nuo keleivių.

Nebelieka ir reikalavimo, kad būtina dezinfekuoti rankas įlipant ir išlipant iš transporto priemonės. Nuo šiol keltuose vėl galima pardavinėti maistą, o keleiviai galės sėdėti šalia vairuotojo važiuodami taksi.

SAM primena ir kitus reikalavimus, kaip saugiai organizuoti keleivių vežimą. Visų pirma, transporto priemonėse negalima vežti stovinčių keleivių, išskyrus keltuose ir vietinio (miesto) susisiekimo maršrutuose. Keltuose ir vietinio susisiekimo maršrutuose tarp stovinčių keleivių būtina išlaikyti saugų, ne mažesnį kaip 1 metro atstumą. 

Transporto priemonėje yra privaloma keleiviams gerai matomoje ir naudojimui patogioje vietoje įrengti dezinfekavimo priemones.

Be to, būtina dezinfekuoti autobusą, kelevinį traukinį ar keltą po kiekvieno reguliaraus reiso, vežančio keleivius. Taip pat privaloma autobusą ar keltą išvėdinti ir dezinfekuoti ranktūrius, rankenas ir kitus dažniausiai liečiamus paviršius (turėklus, daiktadėžes, vežimėlių rankenas ir pan.) pradinėje ir galinėje stotelėje. Po paskutinio reiso transporto priemonėje turi būti atlikta dezinfekcija.

Tokie patys reikalavimai taikomi ir keleivių vežimui už atlygį automobiliuose ir taksi – po kiekvieno keleivio transpoto priemonę reikia išvėdinti ir dezinfekuoti rankenas ir kitus dažniausiai liečiamus paviršius.

Be to, turi būti ribojamas aptarnavimas autobusų ir traukinių stotyse, oro uostų ir jūrų uosto keleivių terminaluose. Patekimas į stočių ir terminalų patalpas yra leidžiamas tik keleiviams, stotyse ar terminaluose veikiančių įmonių ir institucijų darbuotojams, transporto priemonių ekipažams ir įguloms.  Keleiviams turi būti sudaroma galimybė pasiekti tik būtinąsias patalpas: sanitarines zonas (tualetus, patalpas, kuriose yra praustuvai ir pan.), bilietų įsigijimo vietas, informacijos teikimo vietas ir laukimo sales.

Sveikatos apsaugos ministras – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą rasite čia.

Visus operacijų vadovo sprendimus rasite čia.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Administracijos direktoriaus ataskaita „nepraslydo“ Taryboje

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 23 d. vykusiame Tarybos posėdyje buvo tvirtinama savivaldybė administracijos direktorės J. Margaitienės ataskaita. Ataskaitoje  daug direktorės nuotraukų ir gyrimosi, kokiose šventėse lankėsi ir ką apdovanojo. Tačiau Tarybos nariai direktorės ataskaitoje pasigedo administracijos direktorės savikritikos.

Direktorė apipilta klausimais

Prieš administracijos direktoriaus ataskaitos tvirtinimą J. Margaitienė buvo tiesiog apipilta klausimais. „Administracijos direktorė vykdo Tarybos sprendimus, taip pat mero pavedimus bei potvarkius. Ar 2019 m. buvo vykdoma savivaldybės įmonių priežiūros veikla? Ar visi 2019 m. numatyti darbai buvo atlikti? Iš direktoriaus ataskaitos nesimato, kokių konkrečių darbų nepavyko atlikti, dėl kokių priežasčių, gal jie perkelti į kitus metus?“- klausė opozicijoje esanti Tarybos narė Z. Žvikienė.

Į klausimus atsakyti nesugebėta

Galimai direktorė J. Margaitienė manė, kad jos ataskaita bus patvirtinta be jokių „nepatogių“ klausimų, todėl klausimų lavina ją gal kiek ir pribloškė.

„Manau, kad administracijos direktoriaus ataskaita – perteklinis dalykas, visi nuveikti darbai išdėstyti savivaldybės administracijos ataskaitoje. Konkrečiai neįvardinčiau, kokie darbai neatlikti – visos sritys buvo paliestos“.

O kaip asmeninė atsakomybė?

Toks direktorės nesugebėjimas atsakyti į paprastus klausimus netenkino Tarybos narės  ir J. Margaitienei buvo primintos jos pareigybei priklausančios funkcijos. „Administracijos direktorius tiesiogiai ir asmeniškai atsako už įstatymų, Vyriausybės ir savivaldybės tarybos sprendimų įgyvendinimą  jo kompetencijai priskirtais klausimais. Taigi administracijos direktorius privalo asmeniškai pareikalauti, kad visi numatyti darbai būtų atlikti. Man direktorės atsakymas nesuprantamas“,- J. Margaitienei rėžė Tarybos narė Z. Žvikienė.

Ar yra kuo girtis?

Galimai direktorė nelabai turi ir kuo girtis, aišku, be lankymosi šventėse. J. Margaitienės vadovaujama savivaldybės administracija negavo Lietuvos savivaldybių apdovanojimo „Auksinės krivūlės“ nuo 2011 metų. O  taip pat administracijai pavaldūs kai kurie seniūnai taip „gerai“  tvarkosi savo seniūnijose, kad net meras, važiuodamas į susitikimą su Beinoravos gyventojais, buvo priverstas sukti atgal dėl nepravažiuojamo žvyrkelio.

Direktorės nuotraukomis gausiai iliustruotoje ataskaitoje  taip pat nutylima, kad dėl nepadarytų darbų, per dešimtmečius nesutvarkytų dokumentų, dėl netinkamo administravimo savivaldybės administracija nuolat gauna Seimo kontrolieriaus bei Vyriausybės atstovo teikimų.

O praėjusiame Tarybos posėdyje Tarybos narys G.Lipnevičius paviešino dar įdomesnį dalyką – pasirodo, savivaldybės administracija, vadovaujama J. Margaitienės, pralaimėjusi visas bylas teismuose, net 7 mėnesius nevykdė teismo sprendimo… Tokia savivaldybės vadovės nekompetencija jau seniai radviliškiečių pastebėta ir daugelis mano, kad ponia Moteris  Saulė „sėdi ne savo rogėse“.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019