Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Iškirstų medžių detektyvas

Avatar

Paskelbta

data

Rajono savivaldybės valdžia vasaros pabaigoje priėmė sprendimą pradėti Radviliškio miesto Aušros aikštės atnaujinimo darbus. Radviliškio bendruomenės nariams kilo klausimas, kur dingo aikštėje augę ir dėl renovacijos darbų iškirsti medžiai.

Pasiteiravus Radviliškio miesto seniūno, buvo suteikta informacija, kad dėl nukirstų medžių likimo reikia kreiptis į aikštės renovacijos darbus vykdančią AB „Panevėžio statybų trestas”.

Susisiekus su šios bendrovės atsakingais asmenimis, atsakymas į pateiktą klausimą dėl nukirstų liepų buvo toks: reikia kreiptis į užsakymą pateikusią pusę, vadinasi, į Radviliškio seniūniją ir Radviliškio miesto savivaldybę.
Radviliškio miesto seniūnijos darbuotojai pareiškė, kad jie nukirstų medžių likimo nežino ir reikia kreiptis į Radviliškio rajono savivaldybės Statybos skyrių.

Statybos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas informavo, kad dėl nukirstų medžių likimo reikia kreiptis į rangovą ar seniūniją ir žiūrėti statybų projektą. Baigus pokalbį, kilo klausimas, nejaugi vėl reikia kreiptis į rangovą ir seniūniją? Tai tarsi užburtas ratas, iš kurio neįmanoma ištrūkti. Tačiau po kelių minučių Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas skambtelėjo ir pranešė, kad mediena suvežta į oranžeriją prie Šiaulių plento, seniūnija medžius pjausto ir dalina malkas pagal poreikį neįgaliesiems.

Įdomu, kad apsilankius seniūnijoje jos darbuotojai to nežinojo ir negalėjo suteikti jokios informacijos. Keista, kad valdininkai slepia ar patys nežino, kur dingo medžiai, išpjauti miesto aikštėje. Kas gali paneigti, kad medžiai atsidūrė kokio valdininko kieme? Juk su tiek nupjautų medžių galima apšildyti valdininko namą šildymo sezono metu.

 

Aurelija BRILIŪTĖ

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi