Socialiniai tinklai

Aktualijos

Konservatoriška valdiškų pinigų įsisavinimo sėkmė

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškyje prieš 4 mėnesius buvo įkurta MB „Radviliškio pilnytis“. Šios  bendrovės įkūrėjas – Tarybos narys konservatorius Justinas Kvėglys, o direktoriumi buvo paskirtas kitas konservatorius – sporto pedagogas, dirbantis Radviliškio rajono švietimo ir sporto centre vyr. specialistu Mantas Poškus. Įdomu, kad  ši nauja bendrovė, turinti vieną  darbuotoją, jau sugebėjo laimėti net 4  valstybinius konkursus – maždaug  po  vieną konkursą kas mėnesį

Meras nepažįsta savo draugų?

Nors naująją bendrovę „Radviliškio pilnytis“ įkūrė mero A. Čepononio bendrapartietis, o vadovauja kitas bendrapartietis, jis teigia, kad apie įmonę nieko nežinantis. Šis mero atsakymas tikrai nustebino – nežinoti savo kolegų įmonės, kuri pradėjo „srėbti“ valdiškus užsakymus – tikrai sunku tuo patikėti.

Administracijos direktorė J. Margaitienė  paklausta  „nebėgo į krūmus“ ir buvo atviresnė, ji patvirtino, kad  įmonė jai žinoma, nes dalyvavo ir laimėjo savivaldybės organizuotą  viešąjį pirkimą.

Konkurso laimėjimas – dovana įkurtuvėms?

Kaip jau buvo minėta, prieš 4 mėnesius įsikūrusi bendrovė jau laimėjo 4 konkursus. Vienas iš konkursų buvo savivaldybės administracijos vykdytas pirkimas „Socialinio buto iškraustymo paslaugos“, kurio vertė – 605 eurai. Šis konkursas buvo organizuotas neskelbiamos apklausos būdu, kai kreipiamasi tik į vieną tiekėją. Kodėl toks nepigus iškraustymas, administracijos direktorė nepakomentavo.

Centro direktorius pirko paslaugas iš savo darbuotojo

Kuo toliau, tuo įdomiau. Pradėjus domėtis, kaip sekėsi A. Čepononio ir J. Margaitienės bendrapartiečiams konkursuose, paaiškėjo, kad  MB „Radviliškio pilnytis“ laimėjo lopšelio – darželio „Eglutė“ organizuotą pirkimo konkursą už 9973 eurus. Savaitraščio redakcija pasiteiravo  šios ugdymo įstaigos direktorės A. Varkulevičienės, kokios paslaugos buvo pirktos. Direktorė atsakė, kad „su pirkimais susijusias procedūras atliko Radviliškio r. sav. Švietimo ir sporto paslaugų centras“, kuriam vadovauja kitas konservatorius V. Jakavičius. Vadinasi, paslaugas pirko Švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius V. Jakavičius iš savo  darbuotojo M. Poškaus, vadovaujančio MB „Radviliškio pilnytis“?

Už  9973 eurus lopšelyje – darželyje „Eglutė“ buvo perkami patalpų remonto darbai. Konkurse, organizuotame apklausos būdu, dalyvavo konservatoriaus, buvusio Tarybos nario D. Jurėno vadovaujama UAB „Termosrovė“, administracijos direktoriaus pavaduotojo konservatoriaus J. Pranio dėdės G. Pranio vadovaujama UAB „Kesgvytis“. Įdomu, kad patirties statybų versle turinčios įmonės nelaimėjo pirkimo konkurso, o sėkmė nusišypsojo rinkos naujokui, neturinčiam nei patirties, nei darbuotojų. Tokios stulbinančios sėkmės ką tik įkurtai bendrovei galėtų pavydėti bet kuri įmonė. Patalpų remonto darbus bendrovė turės atlikti iki rugpjūčio 21 dienos

Laimėtas konkursas ir Šaukote

„Radviliškio pilnyčiui“ pasisekė net dviejuose Šaukoto seniūnijoje organizuotuose konkursuose –  viename iš jų pirko ir įrengė elektrinį vandens šildytuvą, pirkinio suma – net 1000 eurų.  Šio pirkinio brangumas iš karto patraukė akį, nes elektriniai vandens šildytuvai kainuoja  tik apie 300 eurų. Antras bendrovės laimėtas konkursas –  krepšinio aikštelės Kunigiškių kaime asfalto dangos atnaujinimo darbų atlikimas už  8000  eurų. Įdomi detalė – konkursų nelaimėjo patirties statybų sektoriuje bei darbuotojų turinčios įmonės  AB „Kelių priežiūra“,  UAB „Dornela“, UAB „Aivaro projektai“, sėkmė ir vėl buvo palanki jokios patirties statybose neturinčiai, ką tik „iškeptai“  bendrovei. O gal konkurso sėkmės paslaptis, kad Šaukoto seniūnijai vadovauja konservatoriams prijaučiantis seniūnas  V. Tamošiūnas

Didžiausias kąsnis atiteko iš Aukštelkų seniūnijos

„Radviliškio pilnyčiui“ didžiausia sėkmė nusišypsojo Aukštelkų seniūnijoje, kuriai vadovauja  merui konservatoriui A. Čepononiui ištikima bendrapartietė A. Kubilinskienė.

Iš  MB „Radviliškio pilnytis“  Aukštelkų seniūnija  pirko Kalnelio Gražionių kultūros namų remonto darbus už 11 992 eurus. Šį kartą buvo net nesivarginta „mėtyti pėdsakus“. Seniūnė patvirtino, jog  konkurse bendrovė konkurentų neturėjo – buvo rinktasi „vienas iš vieno“ ir  kreiptasi tik į konservatorių valdomą „Radviliškio pilnytį“, kuris, pasak seniūnijos specialistų, atitiko reikalavimus.

Kaip matyti iš laimėtų konkursų, MB „Radviliškio pilnytis“ galimai turi  gerą konservatorių „stogą“, jau atnešusi nemažai pajamų – daugiau nei 32 tūkst. eurų. Tik keista mero A. Čepononio pozicija – jis sako nieko nežinantis apie savo draugų, bendradarbių veiklas, stulbinančią sėkmę, kuo tikrai būtų sunku patikėti.

Turbūt  bendrovės  savininkas neatsitiktinai pasirinko ir bendrovės pavadinimą – Pilnytis yra prūsų turto ir pertekliaus dievas. Norom nenorom, visą šią lėšų „įsisavinimo schemą“ sieja vienas žodis – konservatoriai. Taip, ši partija  nėra pripažinta kaip nusikalstama grupuotė, bet kas ir kaip čia vyksta, turbūt visiškai aišku. Ar sąžiningi konkursai, kai paslaugų  tiekėjai  renkami „vienas iš vieno“, paliekame spręsti skaitytojams.

Visai dar neseniai baigėsi teismo procesas, kai dėl korupcinių schemų buvo teisiami  aštuoni konservatoriai, tame tarpe ir meras. Ar čia bus naujos bylos dalyviai – A. Čepononio kolegos  konservatoriai  J. Margaitienė, V. Jakavičius, J. Kvėglys, M. Poškus, A. Kubilinskienė, V. Tamošiūnas – parodys laikas.

(Bus daugiau)

Jonas PetrikasKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventės aidai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro bendruomenė puoselėja gražią tradiciją – kiekvienais metais, likus 100 dienų iki egzaminų, trečiakursiai, mokytojai, auklėtojai, draugai kviečiami į Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventę.

Siekiant atsakingai saugoti savo ir kitų sveikatą šiemet šventė surengta nuotoliniu būdu. Smagu, kad ji tapo nemažiau emocinga ir įsimenanti.

Šilti šventės vedėjos specialiosios pedagogės žodžiai ir vaizdo filmukas apie trejus metus mokykloje sujaudino ne vieną: tie daug čia patirta, sužinota, keliauta, sportuota. Centro direktoriaus, pavaduotojos ugdymui, praktinio mokymo vadovo, profesijos mokytojų, auklėtojų nuoširdūs palinkėjimai palietė ne vieno mokinio ir mokytojo širdį, išriedėjo ašara. Mokinių pasisakymuose – mieli prisiminimai iš centro gyvenimo, padėka mokytojams ir auklėtojams, ateities planai.

Nesvarbu, kad šventė nuotolinė, kad nebuvo galimybės apsikabinti, paspausti ranką, įteikti gėlės žiedą. Ji tikrai nuoširdi, įsimenanti, kviečianti tolimesniam keliui į pasirinktą profesiją.

Centro informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje abiturientų ir absolventų šventė

Avatar

Paskelbta

data

RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus bendruomenė rinkosi į virtualią Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventę. Šventė kiek neįprasta, ne tokia, prie kokios esame įpratę, tačiau nemažiau reikšminga. Dvyliktokai pažymėjo šimto dienų laiką, likusį iki brandos egzaminų. Trečio kurso mokiniai – Paskutinio skambučio šventę, po kurios jų pamokos mokykloje baigėsi, o iki finišo tiesiosios – tai yra kompetencijų vertinimo egzaminų – liko tik praktikos atlikimas darbo vietose.

Renginyje netrūko gražių žodžių, palinkėjimų ir sveikinimų. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Stanislava Kavaliauskienė linkėjo mokiniams sėkmės ir džiaugėsi jaunuolių gebėjimu prisitaikyti prie nuotolinio mokymo. Pirmo kurso mokiniai įteikė abiturientams Šimtadienio kalendorių, padėsiantį neprarasti laiko nuovokos. Absolventai perskaitė savo „testamentą“ ir įteikė atminimo dovaną mokyklai. Gražius žodžius vieni kitiems skyrė ir patys mokiniai, ir administracijos darbuotojai, ir grupių vadovai. Galima tik pasidžiaugti, kad virtualus bendravimas, neatima galimybės švęsti mums svarbias šventes ir leidžia neprarasti svarbaus bendrystės jausmo.

Linkime savo abiturientams ir absolventams nepamiršti, kad gyvenimas yra dinamiškas: siekimai ir tikslai keičiasi, bet svarbiausia – suprasti, kas Jums teikia laimę. Džiaukitės darydami tai, kas Jums patinka, ir gerbkite save už tai, kad sugebate džiaugtis ir suprantate, ko trokštate.

Neformaliojo švietimo organizatorė Audra Kisežauskė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi