Socialiniai tinklai

Aktualijos

Įsileiskite į namus daugiau jaukumo

Avatar

Paskelbta

data

Artėjant gražiausioms metų šventėms, namuose svajojama sukurti šiltą ir jaukią oazę, į kurią būtų malonu sugrįžti po darbų. Norint atnaujinti namus bei jiems suteikti jaukumu ir ramybe alsuojančią atmosferą, užtenka vos kelių naujų akcentų.

Interjero stilistė Laura Tamulaitytė dalija patarimus, nuo ko pradėti tokios atmosferos kūrimą namuose, o prekybos tinklo „Senukai“ atstovė atskleidžia, kokiais madingais akcentais klientai jau suskubo atnaujinti būstus šį sezoną.

Suteikite daugiau jaukumo namams

Šaltasis metų sezonas mus priartina prie gamtos ir natūralumo – visa tai gali persipinti ir dekoruojant interjerą naujais akcentais. Jaukumo ir šilumos namams suteiks mediniai pinti krepšiai, vilnos pledai, natūralaus audinio tekstilė, augalų bei medžių raštai.

„Sezonas mums diktuoja interjero liniją, kurios ašis – sezoninės gėrybės. Rekomenduočiau namus dekoruoti medžių, lapų raštais margintomis pagalvėlėmis, rinktis sezoniniais motyvais puoštas užuolaidas, virtuvės indus, vonios rankšluosčius ar patalynę“, – patarimus dalija L. Tamulaitytė.

Renkantis naujus sezono akcentus, interjero stilistė taip pat siūlo nepamiršti natūralumo, tinkančio tiek ant valgomojo stalo, tiek kiemo terasoje. Namams jaukią atmosferą dovanos ir prie židinio sukrautos malkos, iš šakų nupintas vainikas, vaza su džiūstančiais šermukšniais ar krištolo indas su sodo gėrybėmis.

„Kiekvieną sezoną pasitinkame atnaujinę prekių asortimentą bei jį papildę madingomis naujienomis. Pastebime, kad pirkėjai tik atvėsus orams suskubo ieškoti jaukių namų atributų. Vienas iš dažniausiai jų lankomų skyrių – tekstilės. Šilti merino vilnos pledai, švelnaus audinio chalatai ar pastelinių spalvų lovos užtiesalai bei dekoratyvinės pagalvėlės – tokiais akcentais dažnai pirkėjai atnaujino namus“, – pristato Elona Uckutė, „Kesko Senukai“ atstovė.

Anot jos, pirkinių krepšeliuose taip pat dažnai atsiranda ir tokie šilumos interjerui suteikiantys elementai kaip nuotraukų rėmeliai, stilingi šviestuvai, grakščios žvakidės, paveikslai, krištolinės vazos, natūralių raštų stalo padėkliukai, žalialapiai augalai, šiltų spalvų kilimai.

Karaliauja žemiškos spalvos ir tekstūros

Namams jaukumo visuomet suteikia žemiškos spalvos: smėlio, šokolado, kakavos, rusvos atspalviai. 2021 m. karaliaus dar viena neutrali, bet ypatingai madinga interjero spalva – pilka ir visi įmanomi jos atspalviai. Pilką spalvą šio sezono metu gali puikiai papildyti alyviniai ir violetiniai pasteliniai atspalviai. Šių spalvų veliūrinės pagalvėlės, kilimas, aksominiai pufai ar foteliai suteiks namams rafinuotumo, prabangos, jaukumo.

Vis tik stilistė taip pat ragina nebijoti prie pastelinių spalvų derinti ir ryškius bei tamsius interjero akcentus.

„Šviesiame interjere nereikia bijoti ryškių ir tamsių interjero dekoro detalių. Tokie akcentai namams suteikia originalumo, prabangos, modernumo pojūtį. Tad marmurinis juodas kavos staliukas ar miegamojo kambario naktinis tamsaus medžio staliukas puikiai derės pastelinių spalvų fone“, – atkreipia dėmesį interjero ekspertė.

Didelė stilių, skirtingų formų, spalvų įvairovė gali labai greitai pavirsti kiču, tad labai svarbu, kad tie patys spalvų akcentai vyrautų visuose namuose: tada bendra visuma kurs išbaigtą harmonijos jausmą.

Dar vienas ypatingas jaukių namų akcentas – šviesus medis, kuris gali būti naudojamas įvairiomis formomis. „Grindys, sienos, netgi medžio lubos, baldai, konstrukcijos, pertvaros, pastatomos sienos – visa tai kuria išbaigto, vientiso interjero įspūdį“, – pristato L. Tamulaitytė.

Jaukumo suteiks apšvietimas

Norint namuose sukurti jaukų apšvietimą, neužtenka pasirūpinti tik naujomis žvakidėmis ir kvapniais aromatais. Namuose įrengus reguliuojamą apšvietimą, bus lengva sukurti pageidaujamą atmosferą tiesiog pakeitus šviesos intensyvumą.

„Šaltais vakarais pritemdžius apšvietimą kur kas maloniau jaukiai įsisupus į merino vilnos pledą gerti karštą arbatą ir skaityti mėgstamą knygą“, – idėjomis dalijasi interjero stilistė.

Taip pat rekomenduojama kambariuose įrengti bent po kelis apšvietimo variantus: centrinį apšvietimą derinti su stalo lempų, grindų, sieniniais šviestuvais bei jų kombinacijomis. Anot L. Tamulaitytės, kuo įvairesnis apšvietimas, kuo daugiau „sluoksnių“ jis turi, tuo jis atrodys įspūdingiau, jaukiau, įdomiau.

Renkantis naujus šviestuvus, derėtų nepamiršti, kad jie atlieka ne tik pagrindinę funkciją, tačiau taip pat yra puošybos dalis. Tad miegamojo kambaryje ekspertė siūlo rinktis vienos kolekcijos lubinį šviestuvą bei prie jo derančius sieninius ar stalinius šviestuvus. Pasirinkus šviestuvus su gaubteliais, ne tik kambarys taps jaukesnis, tačiau ir šviesa bus gražiai išsklaidyta ruoželiais.

„Kesko Senukai“ atstovė pastebi, kad klientai šį sezoną mielai renkasi pagrindiniais kambario akcentais tampančius šviestuvus.

„Pirkėjai vertina originalų prekių dizainą ir funkcionalumą. Pastačius masyvų šiuolaikišką toršerą svetainėje, interjeras ne tik įgauna modernesnį vaizdą, jis taip pat suteikia daugiau šviesos ir jaukumo tamsiems vakarams“, – klientų pasirinkimą komentuoja E. Uckutė.

Anot jos, šiuo sezonu taip pat išauga ir židinių pardavimai. Tie, kas neturi galimybės įsirengti tradicinį, dažnai renkasi alternatyvą – elektrinį židinį. Jis ne tik papuošia interjerą, tačiau ir sukuria tikrą liepsnos efektą bei sušildo namus, suteikia jiems modernumo įspūdį.

Mažos interjero gudrybės

Spalvų pasirinkimas ypač svarbus įrenginėjant mažas patalpas. Šviesus interjeras visada didins erdves, suteiks švaros ir tyrumo jausmą, bendrą lengvumo pojūtį. Mažuose būstuose stilistė pataria vengti didelės spalvų gamos, nes per daug spalvų sukuria chaoso efektą.

Jei kambaryje trūksta natūralios saulės šviesos, verta pasirūpinti stipresniu apšvietimu, geriausia – šiltą šviesą skleidžiančius šviesos šaltinius. Tam, kad tamsesnės patalpos įgautų daugiau jaukumo ir šviesos, juose patariama kabinti šviesias ir lengvas užuolaidas.

Anot E. Uckutės, kambariui norėdami suteikti daugiau šviesos, klientai dažnai renkasi ir įvairių formų bei dydžių veidrodžius: „Pro langą prasiskverbusi šviesa labai gražiai atsispindi veidrodyje, tad jis gali ne tik didinti, bet ir šviesinti erdves“.

L. Tamulaitytė taip pat siūlo namuose atsisakyti nereikalingų daiktų ir baldų – tuomet tamsi erdvė atrodys didesnė ir šviesesnė, o interjeras – lengvesnis, skoningesnis.


Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė

Publicum

+37060636717

v.kuose@publicum.lt

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Svarbi informacija keliaujantiems į Latviją

Avatar

Paskelbta

data

Lietuvos pasieniečiai iš kolegų Latvijoje gavo informaciją, kad nuo šiol visi į Latviją atvykstantys asmenys privalės pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Be to, ir toliau galios anksčiau įvesti reikalavimai dėl saviizoliacijos ir privalomų specialiųjų anketų pildymo.

Latvijos pasieniečiai informavo Lietuvos VSAT, kad nuo sausio 15 d. dar labiau griežtinamos sąlygos atvykstantiems ar keliaujantiems per Latviją. Nuo šiol jie privalės pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, kuris turi būti atliktas ne daugiau kaip prieš 72 val. Galioja ir anksčiau įvesti reikalavimai vykstantiesiems į Latviją pildyti privalomąsias anketas, esančias tinklalapyje www.covidpass.lv.

Taip pat nustatytas reikalavimas atvykstantiems asmenims izoliuotis 10 dienų o medicinos darbuotojams – 14 dienų.

Sustiprinta kontrolė toliau atliekama įvažiuojant į Latviją per 6 pagrindinius kelius pasienyje su Lietuva. Tai buvusių pasienio kontrolės punktų Būtingė – Rucava, Kalviai – Meitenė, Saločiai – Grenctalė, Germaniškis – Skaistkalnė, Obeliai – Subatė ir Smėlynė – Medumi vietos.

Aistė Žalnieraitienė,

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Baltarusiškos ekonominio auklėjimo paskaitėlės

Avatar

Paskelbta

data

Baltarusijos prezidentas  Aleksandras  Lukašenka greičiausiai įvykdys pažadą naftos krovinių nebetiekti per  Klaipėdos jūrų  uostą.  Mūsų išminčiams palikta prancūziško liberalizmo laissez fire teisė nuspręsti, kokius degalų tiekėjus proteguoti, juk dar neseniai girtasi jungtimis, kabeliais su  Skandinavija, Lenkija.

Nenuostabu, kad mūsų medijos, bijodamos teisinių verdiktų, bylų iškėlimo šoks pagal valdžios dūdelę. O  gal iš pliauskos vežimo malkų neskaldykime?

2016 m. svajojęs tapti užsienio reikalų ministru, tolerantiškasis  Gabrielius  Landsbergis taip suredaguos politinius procesus, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika.

Apgailėtina ir graudu ekonomiką, politiką plakti su valstybės nacionaliniais interesais ir elgtis darželinuko kaprizo lygmenyje.

Kur ta besislapstanti  Cichanauskaja, kodėl neįrodo praktine veikla, kad yra verta būti demokratinės šalies prezidente?

Nebijau pasakyti, kad  Baltarusijos atžvilgiu mūsų diplomatai, politikieriai neturi nei strategijos, nei koncepcijos.

Kaip humanitaras, ne kartą domėjausi  Europos humanitarinio universiteto veikla ir stebiuosi, kaip dabar senasis  Vilniaus universitetas per kažkokius  verslininkus renka lėšas paremti studentams, kurie nukentėjo nuo baisaus režimo.
Dar neseniai ši  Alma  Mater buvo gąsdinama, kad rengia teroristus, maištautojus prieš pabėgėlę –  Gudijos lyderę, dabar  suteikime  kai kuriems siekti aukštojo mokslo diplomo.
Kokios amnezijos stadijos profesoriai valdo mūsų valstybę?

2014-2015 visų sričių ekspertas – lektorius  Laurynas  Kaščiūnas su dešiniųjų ideologijos atstovais kliedėjo, kad  EHU  veikla yra neteisėta, buvo daromos visos kliūtys vystyti studijų programas, įsigyti pastatus, normaliai funkcionuoti?

Pernai  Oršos mūšio 505 metinės buvo parodija, bet ne rimtas, solidus renginys, organizuotas  ne  Šiaurės  Gudijoje, o Gedimino pilies papėdėje, kur  turėjo progos papolitikuoti  TSPMI  dėstytojai ir jokio atstovo iš  kaimyninės šalies?

Mes kaišiojame  Gudijai po nosim špygą, jie stato miestuose paminklus kunigaikščiui  Gediminui?  Kokios konfesijos, tautybės buvo  Skarga, Skorina?

Kiek mes esame nepriklausomi tranzito klausimo sprendime, žemės ūkio sektoriuje, pramonės sferoje, kad galėtume vaizduoti pasipūtusius kalakutus?

Gaminame traktorius, sunkvežimius, automobilius? Juk šitiek mokslininkų išperi  VGTU… 

Ir kodėl žmonių nuomonė reikalinga tik išrenkant „grynuolius“ į šiltas kėdes?

Ruslanas  Baranauskas, LMS  narys

Skaityti daugiau

Skaitomiausi