Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Ir gimnazijų finansus valdys konservatoriai

Avatar

Paskelbta

data

Rajono taryboje buvo priimtas sprendimas, pagal kurį rajono mokyklose nebeliks savarankiškų buhalterijų ir visus finansus centralizuotai tvarkys centralizuota Švietimo ir sporto paslaugų centro buhalterija, kuriai vadovauja konservatorius V. Jakavičius, kuris neseniai buvo „prikišęs nagus“ prie Raudondvario aerodromo, už kurį Vyriausioji  tarnybinė etikos komisija (VTEK) jį atitinkami „įvertino“.
Iki šio Tarybos sprendimo, savarankiškas buhalterijas turėjo Radviliškio Lizdeikos, Šeduvos ir Baisogalos gimnazijos. Šiose švietimo įstaigose buhalterinę apskaitą tvarkė keturi buhalteriai. Tokio sprendimo tikslas – lėšų taupymas. Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus ekonomistai paskaičiavo, kad panaikinus 4 buhalterių etatus, per metus būtų sutaupyta 48 tūkst. eurų.  Šių keturių buhalterių darbo krūvį pasidalintų ŠSPC dirbantys buhalteriai.
Tokia „ekonomika“ suabejojo kai kurie Tarybos nariai.
Pasak Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus, ar kas labai pasikeis, jeigu tie 4 buhalteriai pereis dirbti į Švietimo ir sporto paslaugų centro buhalterija? „Mokyklos, turėdamos savo buhalterijas, puikiai tvarkosi. Ar ne geriau būtų pasidomėti, kodėl ŠSPC darbuotojų skaičius nuo 19 „išsipūtė“ iki beveik 100?“ – sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Jam paantrino Tarybos narys socialdemokratas K. Račkauskis: „Ar bus didelis lėšų taupymas atleidus 4 buhalterius? Šie 4 buhalteriai atliko tokį patį darbą, kaip ŠSPC dirbantys 14 buhalterių – tvarkė didelių mokyklų finansus. Gal verčiau reikėtų pradėti optimizavimą nuo kultūros įstaigų buhalterijų – kai kurių seniūnijų kultūros įstaigos turi savo buhalterius, kai šį darbą sėkmingai galėtų atlikti seniūnijų buhalteriai“.
Pasak savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos G. Juodeikienės, darbo krūvis būtų paskirstytas ŠSPC buhalteriams, o centralizavus gimnazijų  buhalterinę apskaitą, bus užtikrinta efektyvesnė finansų kontrolė. Prie švietimo įstaigų darbo optimizavimo prisidėjo ir mažėjantis mokinių skaičius.
Administracijos direktorė  J. Margaitienė bandė „užkalbėti dantis“ sakydama, kad  lėšas taupyti būtina, nes steigiamos naujos darželio grupės Kutiškiuose, Šeduvoje, 100 tūkst. eurų reikės pridėti  Šiaulėnų, Grinkiškio, Pociūnėlių, Pakalniškių jungtinėms  klasėms.
Lėšas taupyti, žinoma, būtina, tačiau direktorė keistai taupo lėšas – neseniai buvo paviešinta, kad plaukimo baseinui buvo perkamos kėdės po 750 eurų už vienetą, kai tokia pat kėdė parduotuvėje kainuoja apie 200 eurų. Taip pat buvo pirktas mikroautobusas „Volkswagen multivan“ už 54 tūkst. eurų, kai toks pat salone kainuoja 41 tūkst. eurų. Ypač pagarsėjęs administracijos direktorės „taupumas“, kai su Aukštelkų seniūne A. Kubilinskiene pasidžiaugė naujai suremontuotais socialiniais butais, vieno buto remonto kaina – 47 tūkst. eurų. Būtų galima vardinti ir vardinti administracijos direktorės, turinčios Moters Saulės titulą, taupumo ypatumus.
Atleidžiamų buhalterių atstovai mano, kad viso šio konservatorių ir „valstiečių“ stumiamo projekto esmė – galimas noras didžiųjų mokyklų finansus turėti savo rankose.
Taip pat primename, kad posėdyje  buvo išreikštas  Tarybos nario pastebėjimas – vienoje vietoje darbuotojai atleidžiami, o kitoje jų anksčiau ar vėliau padaugėja. Tai kaip norima sutaupyti, kai etatai vis pučiasi konservatorių vadovaujamame  Švietimo ir sporto paslaugų centre?
Už tai, kad rajono gimnazijų finansus tvarkytų konservatoriaus V. Jakavičiaus vadovaujamas Centras, balsavo  už 13 Tarybos narių, prieš – 5, susilaikė – 3.

Agnė Dapkutė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi