Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Ir gimnazijų finansus valdys konservatoriai

Paskelbta

data

Rajono taryboje buvo priimtas sprendimas, pagal kurį rajono mokyklose nebeliks savarankiškų buhalterijų ir visus finansus centralizuotai tvarkys centralizuota Švietimo ir sporto paslaugų centro buhalterija, kuriai vadovauja konservatorius V. Jakavičius, kuris neseniai buvo „prikišęs nagus“ prie Raudondvario aerodromo, už kurį Vyriausioji  tarnybinė etikos komisija (VTEK) jį atitinkami „įvertino“.
Iki šio Tarybos sprendimo, savarankiškas buhalterijas turėjo Radviliškio Lizdeikos, Šeduvos ir Baisogalos gimnazijos. Šiose švietimo įstaigose buhalterinę apskaitą tvarkė keturi buhalteriai. Tokio sprendimo tikslas – lėšų taupymas. Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus ekonomistai paskaičiavo, kad panaikinus 4 buhalterių etatus, per metus būtų sutaupyta 48 tūkst. eurų.  Šių keturių buhalterių darbo krūvį pasidalintų ŠSPC dirbantys buhalteriai.
Tokia „ekonomika“ suabejojo kai kurie Tarybos nariai.
Pasak Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus, ar kas labai pasikeis, jeigu tie 4 buhalteriai pereis dirbti į Švietimo ir sporto paslaugų centro buhalterija? „Mokyklos, turėdamos savo buhalterijas, puikiai tvarkosi. Ar ne geriau būtų pasidomėti, kodėl ŠSPC darbuotojų skaičius nuo 19 „išsipūtė“ iki beveik 100?“ – sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Jam paantrino Tarybos narys socialdemokratas K. Račkauskis: „Ar bus didelis lėšų taupymas atleidus 4 buhalterius? Šie 4 buhalteriai atliko tokį patį darbą, kaip ŠSPC dirbantys 14 buhalterių – tvarkė didelių mokyklų finansus. Gal verčiau reikėtų pradėti optimizavimą nuo kultūros įstaigų buhalterijų – kai kurių seniūnijų kultūros įstaigos turi savo buhalterius, kai šį darbą sėkmingai galėtų atlikti seniūnijų buhalteriai“.
Pasak savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos G. Juodeikienės, darbo krūvis būtų paskirstytas ŠSPC buhalteriams, o centralizavus gimnazijų  buhalterinę apskaitą, bus užtikrinta efektyvesnė finansų kontrolė. Prie švietimo įstaigų darbo optimizavimo prisidėjo ir mažėjantis mokinių skaičius.
Administracijos direktorė  J. Margaitienė bandė „užkalbėti dantis“ sakydama, kad  lėšas taupyti būtina, nes steigiamos naujos darželio grupės Kutiškiuose, Šeduvoje, 100 tūkst. eurų reikės pridėti  Šiaulėnų, Grinkiškio, Pociūnėlių, Pakalniškių jungtinėms  klasėms.
Lėšas taupyti, žinoma, būtina, tačiau direktorė keistai taupo lėšas – neseniai buvo paviešinta, kad plaukimo baseinui buvo perkamos kėdės po 750 eurų už vienetą, kai tokia pat kėdė parduotuvėje kainuoja apie 200 eurų. Taip pat buvo pirktas mikroautobusas „Volkswagen multivan“ už 54 tūkst. eurų, kai toks pat salone kainuoja 41 tūkst. eurų. Ypač pagarsėjęs administracijos direktorės „taupumas“, kai su Aukštelkų seniūne A. Kubilinskiene pasidžiaugė naujai suremontuotais socialiniais butais, vieno buto remonto kaina – 47 tūkst. eurų. Būtų galima vardinti ir vardinti administracijos direktorės, turinčios Moters Saulės titulą, taupumo ypatumus.
Atleidžiamų buhalterių atstovai mano, kad viso šio konservatorių ir „valstiečių“ stumiamo projekto esmė – galimas noras didžiųjų mokyklų finansus turėti savo rankose.
Taip pat primename, kad posėdyje  buvo išreikštas  Tarybos nario pastebėjimas – vienoje vietoje darbuotojai atleidžiami, o kitoje jų anksčiau ar vėliau padaugėja. Tai kaip norima sutaupyti, kai etatai vis pučiasi konservatorių vadovaujamame  Švietimo ir sporto paslaugų centre?
Už tai, kad rajono gimnazijų finansus tvarkytų konservatoriaus V. Jakavičiaus vadovaujamas Centras, balsavo  už 13 Tarybos narių, prieš – 5, susilaikė – 3.

Agnė Dapkutė

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

10 svarbiausių daiginimo taisyklių

Paskelbta

data

Skelbia

Įvairių augalų daiginimas bus gerokai sklandesnis ir efektyvesnis, jei laikysitės svarbiausių daiginimo taisyklių. Nors dauguma jų atrodo labai elementarios, tačiau nesilaikant svarbiausių taisyklių sėklos gali taip ir nesudygti… Kad taip nenutiktų, pasinaudokite naudingais patarimais, kurie garantuos kur kas didesnį pasisekimą.

Pasirūpinkite tinkama daiginimo terpe

Pirmiausia vertėtų pasirūpinti, kad sėklos būtų daiginamos tam tinkamoje terpėje. Puikiu pasirinkimu gali būti specialios sėklų daigyklos, kurios gali būti labai įvairios. Pačios paprasčiausios yra plastikinės daigyklos, kurios nereikalauja didelių investicijų. Kai kurios plastikinės daigyklos taip pat turi ir plastikinius skaidrius dangtelius, kurie padeda palaikyti optimalią drėgmę ir tinkamą temperatūrą. Taip pat gali praversti ir elektrinės šildomos daigyklos arba daigyklos su lempomis: tokie įrenginiai puikiai tinka prieskoninių žolelių auginimui, lepių augalų daiginimui, ir t.t. Nors tokios daigyklos kainuoja brangiau, tačiau jos gali užtikrinti gerokai paprastesnį sėklų daiginimą net ir tada, kai dienos yra trumpos ir tamsios.

Daigyklas papildykite durpėmis

Durpės gali užtikrinti greitesnį ir efektyvesnį sėklų dygimą, todėl rekomenduojama kiekvieną daigyklos skylutę pripildyti durpėmis. Kai tai atliksite, durpes apipurkškite vandeniu, o prieš sodinimą durpes švelniai sulyginkite.

Atsargiai sėkite sėklas

Jei sėklas bersite tiesiai iš pakelio, tikėtina, kad sėklų paprasčiausiai „padauginsite“. Kad taip nenutiktų, sėklas sėkite pirštais – pasirūpinkite, kad jos būtų beriamos rekomenduojamu atstumu.

Sėklas užberkite durpėmis

Kai sėklos jau bus pasėtos, jas užberkite nedideliu durpių sluoksniu (durpių sluoksnis turi priklausyti nuo sėklų storio).

Apipurkškite vandeniu

Pasėtoms sėkloms reikia gauti pakankamai drėgmės, todėl viršutinį durpių sluoksnį apipurkškite vandeniu ir uždenkite skaidriu dangteliu.

Parinkite tinkamą vietą

Nors daigyklos dažniausiai yra laikomos ant palangių, tačiau tai ne visada yra pati tinkamiausia vieta. Sėklos sudygs greičiau, jei daigyklas laikysite tokioje vietoje, kur yra pakankamai šviesu, ir augalai gali mėgautis saulės spinduliais (žinoma, vertėtų vengti tiesioginių saulės spindulių). Jei ant palangės yra pernelyg vėsu, tokiu atveju gelbsti šildomos daigyklos, kurios garantuoja spartesnį sėklų dygimą.

Pasirūpinkite ventiliacija

Kai sėklos jau bus sudygusios, atverkite ant dangtelių esančias ventiliacijos angas. Šiuo laikotarpiu reikalingas drėgmės kiekis turi būti mažesnis nei anksčiau.

Praretinkite daigus

Ne visi daigai bus pakankamai tvirti, be to, kai kurie jų bus sudygę per tankiai. Nors kartais yra vengiama juos praretinti, tačiau nėra jokio reikalo taip elgtis. Išraukite silpnesnius daigus ir praretinkite per tankiai sudygusius daigus, nes tik tuomet daigai išaugs pakankamai tvirti.

Laiku persodinkite

Kai daigai jau bus šiek tiek ūgtelėję, juos turėsite persodinti į atskirus vazonėlius ar į didesnes daigyklas. Puikiu pasirinkimu gali būti ekologiški, greitai suyrantys vazonėliai, kurių gamybos metu nėra naudojamas plastikas. Rinkdamiesi tokius vazonėlius prisidėsite prie aplinkos tausojimo.

Neskubėkite sodinukų išnešti į lauką

Paaugusiems daigams dar reikia šiek tiek užsigrūdinti, ir tik tuomet jie gali būti sodinami lauke. Jauni augalai yra labai jautrūs šalčiui, todėl visada svarbu stebėti oro temperatūrą lauke, ir tik tada, kuomet orai yra pakankamai šilti, paūgėjusius daigus galite persodinti į daržą ar šiltnamį.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Žiemą pamiršta terasa gali tapti mėgiamu daiktų sandėliuku arba širdžiai miela vieta

Paskelbta

data

Skelbia

Jei butas turi balkoną arba terasą, lauko erdvės įrengimas yra vienodai svarbus. Šiuo atveju erdvę sukuria baldai, o komfortą – įvairios dekoratyvinės ir funkcionalios detalės. Taigi, ko ieškoti, kad galėtumėte mėgautis laiku gryname ore?

Klausimai, kuriuos užduokite sau prieš imdamiesi konkrečių veiksmų:

1. Koks yra turimos erdvės dydis: ar tai mažas balkonas daugiabutyje, ar erdvi terasa gyvenamajame name? 

2. Kaip norite naudoti šią lauko erdvę ir kokie čia veiklos planai? 

3. Kaip dažnai leidžiate laiką su svečiais balkone ar terasoje? Kiek žmonių susirenka kartu? 

4. Koks vaizdas iš balkono ar terasos? Ar matomi praeiviai? Gal maskavimo elementas yra susijęs, jei nenorite, kad jus matytų? 

5. Į kurią pusę nukreipta jūsų lauko erdvė? 

Atsakę į klausimus galėsite žinoti, kokios terasos ar balkono jums reikia ir tuomet bus lengviau orientuotis būtent kokios terasos gamyba Jus domina.

Kalbant apie stilių, siūlomas sprendimas atspindi gyvenamojo namo projektavimo tęstinumą, tačiau taip pat svarbu išlaikyti harmoniją su pastato fasadu

 Renkantis baldus svarbu atkreipti dėmesį, kad juos tiesiogiai paveiks tiesioginiai saulės spinduliai, lietus, šalta žiema ar kiti aplinkos veiksniai. Todėl rekomenduojama ne tik atkreipti dėmesį į stilių, bet ir į gaminių kokybę. Lauko ir vidaus erdvių sujungimas. Perėjimą iš vidaus į terasą ar balkoną skiria dideli, žemę siekiantys langai, kuriuos galėsite ir norėsite plačiai atverti? Tokiu atveju abejose erdvėse pasistenkite sukurti stilistinį vientisumą. Tai įgyvendinti nesudėtinga lauko baldus ir dekorą derinant su esančiais viduje tiek spalviškai, tiek dizaino prasmėmis: rinkitės tų pačių ar kontrastingų atspalvių, raštų, tekstūrų bei audinių tekstilinius elementus, aksesuarus, planuokite atsikartojančius apšvietimo sprendimus. Toks griežtos ribos tarp lauko ir vidaus ištrynimas šiandien – itin populiarus.

Planuodami įrengti nedidelius balkonus, pagalvokite apie kompaktiškus ir daugiafunkcinius baldų sprendimus

Tuo pačiu metu nebijokite lanksčiau tikrinti turimos vietos. Ne visus baldų elementus reikia dėti ant grindų: gali tekti sujungti sulankstomą stalą prie balkono turėklų, supamąją kėdę prie lubų, o svetainės zoną ar lentyną – prie sienos. Įrengiant nedidelį balkoną, rekomenduojama pirmiausia pastatyti reikalingiausius baldus, o praėjimą laikyti patogiai. Jei norite komforto, geriausia jį kurti ne su daugybe didesnių elementų, o su tekstilės aksesuarais, mažais staliukais, lentynų dekoracijomis, lempučių girliandomis ar kabančiais augalais. Jei įrenginėjate erdvią terasą, joje galite planuoti ne tik svarbiausius baldus, bet ir atskiras funkcines zonas, išpildomas joms skirtais baldiniais elementais. Drąsiai juos derinkite su kitais akcentais – išskirtinio dizaino skulptūromis, vešlia augmenija, maisto gaminimo įranga. Vis dėlto, norint išlaikyti erdvės ir jos elementų proporciją, baldus rekomenduojama rinktis masyvesnius: taip sukursite harmoningą, išpildytą vaizdą.

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi