Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Ir gimnazijų finansus valdys konservatoriai

Avatar

Paskelbta

data

Rajono taryboje buvo priimtas sprendimas, pagal kurį rajono mokyklose nebeliks savarankiškų buhalterijų ir visus finansus centralizuotai tvarkys centralizuota Švietimo ir sporto paslaugų centro buhalterija, kuriai vadovauja konservatorius V. Jakavičius, kuris neseniai buvo „prikišęs nagus“ prie Raudondvario aerodromo, už kurį Vyriausioji  tarnybinė etikos komisija (VTEK) jį atitinkami „įvertino“.
Iki šio Tarybos sprendimo, savarankiškas buhalterijas turėjo Radviliškio Lizdeikos, Šeduvos ir Baisogalos gimnazijos. Šiose švietimo įstaigose buhalterinę apskaitą tvarkė keturi buhalteriai. Tokio sprendimo tikslas – lėšų taupymas. Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus ekonomistai paskaičiavo, kad panaikinus 4 buhalterių etatus, per metus būtų sutaupyta 48 tūkst. eurų.  Šių keturių buhalterių darbo krūvį pasidalintų ŠSPC dirbantys buhalteriai.
Tokia „ekonomika“ suabejojo kai kurie Tarybos nariai.
Pasak Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus, ar kas labai pasikeis, jeigu tie 4 buhalteriai pereis dirbti į Švietimo ir sporto paslaugų centro buhalterija? „Mokyklos, turėdamos savo buhalterijas, puikiai tvarkosi. Ar ne geriau būtų pasidomėti, kodėl ŠSPC darbuotojų skaičius nuo 19 „išsipūtė“ iki beveik 100?“ – sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Jam paantrino Tarybos narys socialdemokratas K. Račkauskis: „Ar bus didelis lėšų taupymas atleidus 4 buhalterius? Šie 4 buhalteriai atliko tokį patį darbą, kaip ŠSPC dirbantys 14 buhalterių – tvarkė didelių mokyklų finansus. Gal verčiau reikėtų pradėti optimizavimą nuo kultūros įstaigų buhalterijų – kai kurių seniūnijų kultūros įstaigos turi savo buhalterius, kai šį darbą sėkmingai galėtų atlikti seniūnijų buhalteriai“.
Pasak savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos G. Juodeikienės, darbo krūvis būtų paskirstytas ŠSPC buhalteriams, o centralizavus gimnazijų  buhalterinę apskaitą, bus užtikrinta efektyvesnė finansų kontrolė. Prie švietimo įstaigų darbo optimizavimo prisidėjo ir mažėjantis mokinių skaičius.
Administracijos direktorė  J. Margaitienė bandė „užkalbėti dantis“ sakydama, kad  lėšas taupyti būtina, nes steigiamos naujos darželio grupės Kutiškiuose, Šeduvoje, 100 tūkst. eurų reikės pridėti  Šiaulėnų, Grinkiškio, Pociūnėlių, Pakalniškių jungtinėms  klasėms.
Lėšas taupyti, žinoma, būtina, tačiau direktorė keistai taupo lėšas – neseniai buvo paviešinta, kad plaukimo baseinui buvo perkamos kėdės po 750 eurų už vienetą, kai tokia pat kėdė parduotuvėje kainuoja apie 200 eurų. Taip pat buvo pirktas mikroautobusas „Volkswagen multivan“ už 54 tūkst. eurų, kai toks pat salone kainuoja 41 tūkst. eurų. Ypač pagarsėjęs administracijos direktorės „taupumas“, kai su Aukštelkų seniūne A. Kubilinskiene pasidžiaugė naujai suremontuotais socialiniais butais, vieno buto remonto kaina – 47 tūkst. eurų. Būtų galima vardinti ir vardinti administracijos direktorės, turinčios Moters Saulės titulą, taupumo ypatumus.
Atleidžiamų buhalterių atstovai mano, kad viso šio konservatorių ir „valstiečių“ stumiamo projekto esmė – galimas noras didžiųjų mokyklų finansus turėti savo rankose.
Taip pat primename, kad posėdyje  buvo išreikštas  Tarybos nario pastebėjimas – vienoje vietoje darbuotojai atleidžiami, o kitoje jų anksčiau ar vėliau padaugėja. Tai kaip norima sutaupyti, kai etatai vis pučiasi konservatorių vadovaujamame  Švietimo ir sporto paslaugų centre?
Už tai, kad rajono gimnazijų finansus tvarkytų konservatoriaus V. Jakavičiaus vadovaujamas Centras, balsavo  už 13 Tarybos narių, prieš – 5, susilaikė – 3.

Agnė Dapkutė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Ligoninės direktoriaus atlyginimas – daugiau nei 3000 eurų

Avatar

Paskelbta

data

Paskutiniame Tarybos posėdyje politikai sprendė sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimo klausimą. Didžiausias atlyginimas buvo nustatytas Radviliškio ligoninės direktoriui – Vaidas Smalinskas dabar gaus 3182 eurus. Gilinantis į atlyginimo didinimo peripetijas, aiškėja, kad buvęs Tarybos narys galimai dėjo visas pastangas, kad gautų didesnį atlyginimą.

Įstatymu pakeistas vadovų apmokėjimas
LR Seime 2018 metų gruodžio 13 dieną buvo priimtos sveikatos priežiūros įstatymo pataisos. Pataisose numatyta formulė, pagal kurią apskaičiuojamas sveikatos įstaigų direktorių atlyginimas. Kad vadovai nežiūrėtų atsainiai į personalo atlyginimų kėlimo klausimą, pagal naująją formulę pastoviąją įstaigos vadovo atlyginimo dalį tiesiogiai lems įstaigoje dirbančių gydytojų ir slaugytojų vidutinis darbo užmokestis. Svertinis vidurkis bus dauginamas iš koeficiento, kuris priklausys nuo įstaigos metinių pajamų dydžio bei dirbančiųjų skaičiaus.

Tarybą apsuko „aplink pirštą“
2018 metų pabaigoje vietos politikų verdiktui buvo pateiktas V. Smalinsko prašymas dėl ligoninės struktūros pakeitimo. Tuo metu, kai neteisėtai dirbo direktoriumi, V. Smalinskas prašė leisti nebepirkti valymo paslaugos. Motyvas – ligoninė sutaupys lėšų. Tuometinio Tarybos nario Eduardo Martynkino klausimas, kiek konkrečiai lėšų bus sutaupyta, liko neatsakytas. Gal paskaičiavimų neturėjo, gal buvo kitos priežastys, tačiau panašu, kad V. Smalinskas rūpinosi savo atlyginimo dydžiu.

Daugiau darbuotojų – didesnis atlyginimas
Naujojoje formulėje yra nustatyti koeficientų dydžiai. Jeigu įstaigoje dirba nuo 250 iki 300 darbuotojų, koeficientas 2,4. Jei nuo 300 iki 500 darbuotojų – 2,6. Sodros duomenimis, 2018 metų spalio 9 dieną, apdraustųjų skaičius ligoninėje buvo 294, o sausį –  jau 306. Panašu, kad direktorius stengėsi ne veltui, tad kam skaičiuoti, kiek bus lėšų ligoninėje sutaupoma, jei svarbiau didesnis atlyginimas. Susisiekus su Sveikatos ministerijos teisėkūros ir teisinio vertinimo skyriaus vedėja Martyna Micke, ji pakomentavo, kad taikant naująją formulę, vadovo atlyginimo skirtumas galėtų būti daugiau nei pora šimtų eurų.

Rūpinamasi savo gerbūviu?
Radviliškio ligoninės 2018 metų veiklos ataskaitoje nurodyta, kad įstaigos pajamos viršija 6 milijonus eurų, todėl koeficientas yra 2,3. Darbuotojų skaičius viršija 300, tad kita koeficiento dalis yra 2,6. Gydytojų darbo užmokesčio vidurkis II ketvirtyje buvo 2881 eurai, o slaugytojų – 957. Nors sveikatos ministras įsakymu skyrė papildomų lėšų slaugytojų atlyginimų kėlimui, deja, ne visos sveikatos įstaigos tai padarė. Ne išimtis ir V.Smalinsko vadovaujama Radviliškio ligoninė. Po žiniasklaidos straipsnių slaugytojos dažnai skundžiasi tokiu vadovo elgesiu. Pats įstaigos vadovas V. Smalinskas atsisakė pateikti paaiškinimą. Tiesa, net rajono meras Antanas Čepononis nežinojo apie savo bendražygio „viražus“ – jis tvirtino, kad V. Smalinskas niekada neminėjo atlyginimo didėjimo klausimo, kai inicijavo struktūros pakeitimą.

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

„Auksiniai“ vamzdžiai – „auksinė“ šilumos kaina?

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai savaitraštyje buvo paviešinta, kad Radviliškio šiluminėse trasose klojami „auksiniai“ vamzdžiai. Kas galėtų paneigti, kad tai nesusiję su šilumos brangimu?

Šiais metais šildymo sezonas prasidėjo anksčiau. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) turi gerų žinių – vidutinė šildymo kaina Lietuvoje bus 13 procentų mažesnė negu praeitų metų spalį. Deja, bet gera naujiena plačiu lanku aplenks Radviliškį, nes Savivaldybės įmonės „Radviliškio šilumos“ vartotojams teks plačiau praverti pinigines – kaina šoktels beveik dešimtadaliu, lyginant su pernai spalio mėnesiu.

Sezono pradžioje VERT specialistai paskaičiavo, kad biokuro kaina rinkoje krito apie trečdalį. Biokuro kainos pokyčiai tiesiogiai veikia šildymo kainą. Technologinio kuro sąnaudos sudaro apie trečdalį visos šildymo kainos, tad biokurui atpigus trečdaliu, šildymas pinga dešimčia procentų.

Pernai spalio mėnesį „Radviliškio šiluma“ su 4,89 cnt/kWh kaina buvo šeštoje vietoje – šiemet su 5,29 cnt/kWh prognozuojama kaina nukrito į 19 vietą. Reiktų pažymėti, kad VERT specialistai nedaug suklydo, nes Savivaldybės įmonė interneto tinklalapyje nurodo, kad spalio mėnesio kaina vartotojams bus 5,28 cnt už kilovatvalandę. Galima pastebėti, kad ne tik Radviliškyje didės  šilumos kaina, bet tokių įmonių yra labai nedaug.

2019 metų rugsėjo 24 dieną Administracijos direktorė J. Margaitienė pasirašė įsakymą pradėti šildymo sezoną nuo rugsėjo 25 dienos. Kaina didėja, bet priežastys ir vėl nežinomos. Priežasčių negalėjo pasakyti Savivaldybės administracijos darbuotojai. Įsakymą parengusi Justė Kriuklienė, Investicijų ir vietinio turto skyriaus vyr. specialistė, kuruojanti ir šilumos ūkį, neslėpė, kad nežino. Ji teigė, kad neseka kiekvieną dieną informacijos.
Netikėto šildymo kainos šuolio nesugebėjo pakomentuoti ir įmonės direktorius Pranas Mickaitis. Gal nesugebėjimui bendrauti žodžiu įtakos turėjo gruziniškas vynas – juk šilumininkų vadas neseniai kartu su Savivaldybės delegacija viešėjo Sakartvele (Gruzijoje). Jis paprašė „brūkštelėti“ klausimus raštu. Iki straipsnio atidavimo spaudai, P. Mickaitis nebuvo atsakęs. Kyla abejonė dėl vadovo sugebėjimo valdyti informaciją ir ją pateikti.

Reikia pastebėti, kad praeitų metų šildymo sezonas radviliškiečiams kelia nemalonius prisiminimus. Vartotojai buvo šokiruoti, kai sąskaitos už šildymą išsipūtė du ir daugiau kartų. Tuo metu šilumininkai taip ir nesugebėjo pateikti įtikinamo paaiškinimo, apie išskyrus vėją ir drėgmę.
Jų versijos buvo paneigtos, kai atsakymą davė VERT, atlikęs savo tyrimą – po kelių mėnesių mulkinimo vartotojai buvo priversti kreiptis į šią kompetentingą instituciją. Tada išaiškėjo, kad šilumos energijos prietaisų rodmenys buvo nurašomi skirtingais periodais. Kaip tokio paprasto atsakymo negalėjo surasti direktorius P. Mickaitis ir daugiau nei 20 metų darbo stažą turinti Abonentinio skyriaus viršininkės pareigas einanti Skaidra Dišlė, dabar galima būtų tik spėlioti. Tačiau galimas ir toks paaiškinimas – Tarybos narė darbo metu dažnai užsiima socialiniu darbu. Antradienį ji buvo pastebėta pas Rimvydą Aleknavičių, kuris Savivaldybės administracijoje atsakingas už jaunimo reikalus ir bendruomenių finansavimą ir kurio kabinetas yra antrame aukšte. Gal dabar suprantama, kodėl Šeimos ir paramos fondas, kurio valdybos narė yra S.Dišlė, gauna tūkstantinį finansavimą? Bet vartotojai jai ne už tai moka atlyginimą, kad lakstytų po kabinetus. Tiesa, pati politikė teigia atvedusi garbaus amžiaus žmogų į socialinės rūpybos skyrių, kuris yra pirmame aukšte. Panašu, kad vartotojai bus priversti žiūrėti karčiai tiesai į akis ir kantriai apmokėti vienos partijos „gera lesyklėle“ paverstos Savivaldybės įmonės „Radviliškio šiluma“ „išpūstas“ kainas.

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019