Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

J. Varkulevičius: „Meras elgiasi nesąžiningai!“

Avatar

Paskelbta

data

Gegužės 24 dieną Radviliškio apylinkės teisme toliau buvo nagrinėjama civilinė byla dėl galimo neteisėto atleidimo. Dar prieš posėdį atleistas iš Lizdeikos gimnazijos direktoriaus pareigų J. Varkulevičius ir savivaldybės interesus ginantis Juridinio skyriaus teisininkas A. Matuzevičius bandė susitarti dėl taikos sutarties. Susitarimui nepavykus, bylą nagrinėjantis teisėjas A. Mitkus tęsė posėdį.

Apklausiamas J. Varkulevičius apkaltino visą savivaldybės tarybą per anksti priėmus sprendimą dėl jo atleidimo. Argumentavo, jog trijuose komitetuose tarybos nariai susilaikė, nes nežinojo, kaip balsuoti dėl jo atleidimo. Taip pat teigė, kad lapkričio 24 – ąją, tarybos posėdžio dieną, lankėsi dėl šio klausimo pas merą A. Čepononį, nors teigė žinantis, kad būdamas kaltinamuoju kitoje baudžiamojoje byloje, teismo nutartimi meras negali vykdyti tarybos nario pareigų. Kadangi savivaldybės juristas A. Matuzevičius jau praėjusiame posėdyje pareiškė, kad meras A. Čepononis tikrai neliudys apie J. Varkulevičiaus vizitą, buvęs Lizdeikos gimnazijos direktorius jau retoriškai klausė: „Kodėl meras elgiasi taip nesąžiningai? Ar todėl, kad neturiu jokių įrodymų, kad buvau?“ Galimos įvairios interpretacijos, bet žinant kaip reikalai tvarkomi Radviliškio „Baltuosiuose rūmuose“, suprantamos J. Varkulevičiaus pastangos. Juk to paties siekė ir buvusi Radviliškio ligoninės direktoriaus pavaduotoja R. Sesickienė, ieškodama „užtarimo“ pas merą, kai pernai rudenį policija ją sustabdė vykstančią į darbą išgėrusią.

Turėdamas nedarbingumo pažymėjimą jau nuo pat lapkričio 23 d., ieškantis teisybės J. Varkulevičius neslėpė, kad ir tą dieną, ir kitą dieną lankėsi mokykloje ne kartą. Be to, ir į tarybos posėdį nuėjo, o išgirdęs jam nepalankų sprendimą jis beveik neturėjo jėgų išeiti iš tarybos. Ar klaidina teismą, ar dėl kitų priežasčių, bet net ir neturėdamas jėgų, ir sirgdamas jis vėl atsiduria mokykloje „atsigerti arbatos“.
Dėl galimo taikaus šio ginčo sprendimo, J. Varkulevičius teismui pareiškė, kad savivaldybei pasiūlius jam kokias nors panašias pareigas, jis atsiimtų savo ieškinį ir nereikalautų žalos atlyginimo. Bet tam prieštaravo A. Matuzevičius. Jo nuomone, tenkinant tokį prašymą reikėtų suteikti mokyklos direktoriaus ar pavaduotojo postą, o tokiam skyrimui prieštarauja teisės aktai, numatantys į šias pareigas priimama tik konkurso būdu, todėl išimtinių sąlygų sukūrimas būtent J. Varkulevičiui nėra įmanomas.

Savivaldybės pozicijai atstovaujantis juristas A. Matuzevičius nesutiko su ieškiniu ir prašė teismo jį atmesti. Jis argumentavo, kad J. Varkulevičius, nesilaikydamas Darbo kodekso principo, jog abi šalys  – tiek darbdavys, tiek darbuotojas – turi elgtis sąžiningai, tai yra neinformavo apie savo turimą nedarbingumą. Jis rėmėsi ir senaties termino praleidimu bei padarytos turtinės žalos faktu. Kaip paskutinius argumentus jis įvardino, kad direktoriaus pareigoms yra priimtas kitas asmuo bei įstaigoje susiklosčiusi neigiama atmosfera apsunkintų J.Varkulevičiaus sugrąžinimą ir būtų pažeistos kito asmens teisės. Tam iš principo neprieštaravo ir pats J. Varkulevičius.

Iškviesta liudyti Lizdeikos gimnazijos buhalterė L. Svetikienė prieš posėdį piktinosi, kad ją po teismus „tampo“ kas tik nori jau šešerius metus. Prieš pradedant jai liudyti, teismas iš karto įspėjo J. Varkulevičių „nepulti“ liudininkės. Bet posėdžio metu ji nedaugžodžiavo ir nepatvirtino J. Varkulevičiaus aplinkybės dėl pranešimo, jog ji turėjo žinoti, kad atleidžiamas direktorius serga. J. Varkulevičiui išsprūdo agoniška frazė: „Ką darysi, nei ji ką atsimena, nei į klausimus atsakinėja. Net jau pats meras A. Čepononis neliudija, kad aš pas jį buvau“. Kita kviesta liudytoja, dabartinė Lizdeikos gimnazijos direktorė I. Bajarauskaitė, pateikusi prašymą dėl delegacijos lydėjimo į kitą miestą, neatvyko.

Teismas posėdžio pabaigoje sprendė, kad reikia į bylą trečiuoju asmeniu įtraukti ir pačią Lizdeikos gimnaziją, bet išklausęs ieškovo prašymo, gimnazija buvo įtrauka atsakovu. Jai, kaip savivaldybės įstaigai, duotas 14 dienų terminas susipažinti su pateiktu ieškiniu, todėl dabartinė direktorė I. Bajarauskaitė turėtų jau dalyvauti nebe liudytojos, o atsakovo atstovo statusu. Kitas posėdis numatytas birželio 8 dieną 14 valandą.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi