Socialiniai tinklai

Aktualijos

INTEGRUOTAS RENGINYS „KAIP PASIKEITĖ LIETUVA PER 100 METŲ?“

Avatar

Paskelbta

data

Siekiant ugdyti mokinių pilietiškumą, istorinį pažinimą, mokant branginti nepriklausomos tautos vertybes, atskleidžiant Lietuvos valstybingumo temą, pažymint svarbią Lietuvos istorijos datą Vasario 16-ąją Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriuje vyko renginys, skirtas Valstybės atkūrimo šimtmečiui „Kaip pasikeitė Lietuva per 100 metų: istorinės datos, atradimai ir asmenybės“.

Vieningai sugiedojus Lietuvos respublikos himną sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Vida Makutienė, kuri pasidžiaugė bendruomenės pastangomis linksmai ir išradingai pasitikti Vasario 16-ąją, kvietė mokinius didžiuotis savo Tėvyne, būti pilietiškais ir atsakingais.

Renginio metu mokytojos Sandra Skromanienė ir Neringa Švėgždienė pristatė vaizdinę medžiagą, kuri priminė ilgą ir sunkų kelią, kurį Lietuva nuėjo iki nepriklausomybės, įvertino vasario 16-osios, žymiausių polinių veikėjų reikšmę valstybės kūrimuisi ir dabarčiai. Nuoširdžiai skambėjo dainos, kurias atliko tautiniais rūbais pasipuošę mokiniai ir mokytojo padėjėja Gvida Skromanienė.

Po to vyko komandinis darbas. Mokiniai turėjo galimybę pademonstruoti savo žinias apie Lietuvos valstybę, sprendė kryžiažodį, atliko kūrybines užduotis.

Renginio metu vieni kitiems priminėme, kad pačios svarbiausios istorinės vertybės – tautos laisvė ir nepriklausomybė. O savo laisvę reikia saugoti ir ja didžiuotis. Meilę tėvynei turi jausti kiekvienas save gerbiantis žmogus. Vasario 16-oji – Lietuvos gimtadienis – turi būti brangi diena kiekvienam iš mūsų.

 

Papildymui:

Lietuvos istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau Vasario 16-oji labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Tai mūsų valstybės gimtadienis, o šiemet Lietuvos Respublika švenčia savo 100 metų jubiliejų!

Specialiojo ugdymo skyriuje artėjančiai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai buvo ruošiamasi atsakingai. Padedant pedagogams, mokiniai puošė skyriaus edukacines erdves, poilsio kambarius, langus Lietuvos simbolikos karpiniais, kūrė darbus parodai „Lietuvos valstybės atkūrimui – 100“, “, aplankė pradinių klasių mokinių sukonstruotų pilių parodą, dalyvavo gimnazijoje vykusioje Vėliavos pagerbimo šventėje, akcijoje „Aš tikrai myliu Lietuvą ir knygą“, lankėsi parodoje „100 istorijos akimirkų“.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kontrolės komitete išspręstų problemų nėra, nors dirbama korektiškai

Avatar

Paskelbta

data

Tarybos posėdyje tvirtinimui buvo pateikta Kontrolės komiteto darbo ataskaita. Ataskaitoje rašoma, jog 2020 m. buvo organizuoti trys Kontrolės komiteto posėdžiai.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, kokius darbus Kontrolės komitetas pabaigė 2020 metais.

Į šį klausimą K.Račkauskis atsakė, jog visi pradėti darbai buvo pabaigti. Pasak komiteto pirmininko K. Račkauskio, dėl  mokinių maitinimo neekologiškais maisto produktais buvo kreiptasi į tarnybas ir gautas atsakymas, kad jos tyrimo nepradės ir nevykdys.

Tarybos narius nustebino toks atsakymas – pasak pirmininko, jis nebesirūpins  vaikų  maitinimu, o darbų, kuriuos neva atliko, taip ir nesugebėjo įvardinti.

Pirmininkui taip pat paantrino šio komiteto narė Z. Žvikienė – į kiekvieno gyventojų prašymą buvo reaguota, visi suplanuoti darbai pabaigti ir dar pridūrė, jog dirbo korektiškai. Bet ji  taip pat pamiršo įvardinti, kokius darbus padarė  ar  kokias problemas išsprendė Radviliškio rajono gyventojams. 

Taip ir liko neaišku, ką  Kontrolės komitetas dirbo, kaip dirbo, ką  padarė, kad  Radviliškio rajono gyventojams būtų  geriau. Bet svarbiausia, kad Kontrolės komiteto nariai žino, kad  kažką dirbo.

Jonas Petrikas


  

Skaityti daugiau

Aktualijos

Smulkus verslas klupdomas ant kelių maldai

Avatar

Paskelbta

data

Lietuvoje nebeliko stipraus, nuoseklaus vadovo su aiškia vizija, platforma, konkrečiais įsipareigojimais, terminais.

Vėl peštynės, nesusikalbėjimas, prezidentūra už didesnį savarankiškai dirbančių apmokestinimą, koalicija lyg ir muistosi tam, bet, neabejotinai, dėl akių.

Viskas  Lietuvoje yra sumodeliuota, suredaguota  kaip  Šveicarijoje, kur už žmones valdžia net sumoka metinius mokesčius ir šie sau gali kojas mirkyti šiltų fiordų srovėse.

Nebeverta aušinti burnos dėl tarimosi su pilietine visuomene. Vien tai, kad  PSO  primygtinai ragina pradinukus leisti į mokyklas, o lokdauninio režimo prievaizdai spjauna ant įstatymų ir suponuoja aiškų faktą, kad be protestų ši gvardija nenurims.

– Nebijokite, kaukių dėvėtojai,- ramina liaudį senmergaitė premjerė, –  pirmadienį svarstysime verslo atlaisvinimo planus, atminkite, kad akmens plokštėje nesame iškalę korono valdymo scenarijaus.

Žodžiu, dirbsime va bank principu, kaip diena – taip naujas varžtų atsisukimas ribotų smegenėlių vingiuose. Statistikos departamentas baugina kvailučius 3 banga, nes vangiai testuojasi,  NVSC  transliuoja depešą, kad, ką  jūs – nėra jokių simptomų. Tą patį porina vienintelė epidemiologė  Loreta  Ašoklienė.  Po valandos statistai, duomenų analitikai atsiprašo naivuolių, kad galbūt perspausta su konstatavimu.

Tai smulkus versliukas lyg ir įkvėpė oro gurkšnelį.  Bet su juokinga laisve, erdve, nuostatomis.

Kirpykloje 10 metrų plotas su 1 kirpėja, kuri turi dėvėti 3 kaukes vienu metu, o įėjęs klientas privalo pasirašyti, kas toks yra ir nurodyti telefoną, kad po to  Razmuvienė galėtų atsekinėti galus,  kas besimptominis, kas su virusu…

Proto genialumas.  Jau lyg ir atsidaro drabužių parduotuvėlės, bet lankytojai įleidžiami po vieną – esant sniegui, krušai, vėtrai šnirpškite nosimi lauke, žmogaus teisės yra  Laisvės partijos vizitinė kortelė.
Tačiau išgerti arbatos, kavos senamiestyje šiukštu negalima, nes  „Bisau  Gvinėjos 2147“ viruso mutantas smogs nepakeliamai.

Nuo šiol mūsų viltis yra  Zemlys –  Balevičius, tik jo matematiniai koeficientai duos nurodymą parduoti gėlių puokštes turgelyje.

Ruslanas  Baranauskas, LMS  narys

Skaityti daugiau

Skaitomiausi