Socialiniai tinklai

Aktualijos

Labdaros fondų pagalba kursto aistras ir pykčius

Avatar

Paskelbta

data

Po to, kaip rašėmeLabdaros fondų pagalba kursto aistras ir pykčius


Šiandien Lietuvoje daugelis šeimų gyvena ant skurdo ribos, neišgali susimokėti kosminiu greičiu didėjančių mokesčių. Statistikos duomenimis, šiandien Lietuvoje skurdžiai gyvena net 30 proc. gyventojų. Skurstančių šeimų paskutinė galimybė kabintis į gyvenimą, mažinti slegiančių skolų naštą – labdaros ir paramos fondai. Šie fondai padeda sunkiai besiverčiantiems Lietuvos gyventojams daiktais, namų apyvokos rakandais bei pinigais.

Fondas padėjo, tačiau prasidėjo nesutarimai su kaimynais

Vieno paramos fondo – „Pražydusi viltis“ – pagalbos prašė ir Šeduvos seniūnijos, Pavartyčių kaimo gyventoja ponia Rita. Moteris turėjo nemažai skolų už vandenį, reikėjo bute remonto. Fondo steigėja Daiva Vaitkevičiūtė šeimai padėjo remontu, daiktais bei lėšomis. Skolos buvo sumokėtos, tačiau prasidėjo nesutarimai su kaimynais. Ritos šeima buvo kaltinama pasinaudojusi žmonių gerumu bei paaukotų daiktų pardavinėjimu internete. Pasak ponios Ritos, kaimynai pavydėjo jai fondo paramos.

Laikui bėgant viskas aprimo, šeima skolas už vandenį sumokėjo. „Dabar stengiuosi kiekvieną mėnesį mokėti už vandenį, kad vėl neatsirastų skolų, iš kurių išbristi labai sunku. Skolos atsirado, kai mano bute gyveno daug žmonių, visi viskuo naudojosi, o mokėti niekas nenorėjo, visos skolos liko man“,-sakė Rita.

Visada džiugu girdėti, kad šeima stojasi ant kojų, dirba vyras avininkystės ūkyje – nors ir gauna minimalų atlyginimą, bet, kaip sakoma, „vis į namus“.

Savaitraštį pasiekė laiškas iš Norvegijos


Savaitraštį „Radviliškio kraštas“ pasiekė Norvegijoje, Bergeno mieste, gyvenančios Mažvydos Kriščiūnienės laiškas, kuriame Ritos šeima vėl kaltinama neteisėtai pasinaudojusi gerų žmonių parama. Mažvydos nuomone, šiai šeimai ir taip jau daug priaukota ir padėta, o jie nori dar daugiau paramos.

Kad būtume objektyvūs, pasikalbėjome ir su ponia Rita, paklausėme, ar laiške išdėstyti faktai teisingi. Nesiruošiame nieko nei teisinti, nei smerkti, išdėstome tik faktus ir abiejų pusių tiesą.

„Aš dažnai organizuoju labdaros ir paramos akcijas iš Norvegijos į Lietuvą, teko turėti ne vieną bendrą darbą ir su D. Vaitkevičiūte. Kai pamačiau jos organizacijos puslapyje, kad vienos šeimos mergaitė ruošiasi studijuoti Šiauliuose, nori būti kirpėja, parašiau komentare, kad galiu suorganizuoti kirpėjos žirklių. Aišku, Rita visai greitai parašė man privačiai, nuo to ir viskas prasidėjo… Nuo 2016 vasaros iki 2017 rugpjūčio mėn. su vyru jiems išsiuntėme apie 1500 eurų, kelis kartus per zzz.lt užsakėme įvairių maisto produktų dėžėmis už ne vieną šimtą eurų, pirkome Kalėdoms eglutę, krūvą žaisliukų, vaikams dovanų, organizavau jų šeimai Norvegijoje drabužių, įvairių daiktų siuntas, vaikišką lovą. Ji visko prašydavo labai sumaniai, tarsi maldaujančiai, kad vyras vos kelis šimtus eurų gauna, kad jai vaistų reikia ir t.t. Tikrai kažkaip paliečia ir jaudina“,- savo laiške rašė Mažvyda iš Norvegijos.

Ponia Rita ne viską paneigė šioje istorijoje. Pasak jos, Mažvyda iš Norvegijos tikrai keletą kartų atsiuntė siuntinių, padovanojo lovelę. Tačiau 1500 eurų šeima sakė negavusi – moteris iš Norvegijos jiems pervedė tik 50 eurų, padovanojo lėlės galvą kirpėjos amato besimokančiai dukrai. „Mes su Mažvyda artimai bendravome, ji mus žadėjo aplankyti. Be siuntinių dar nupirko skanumynų iš zzz.lt parduotuvės“,- sakė Rita.
Dar buvo nurodytas faktas, kad Čikagos lietuvės Šeduvos seniūnijoje gyvenančiai šeimai 2016-17 metais pervedė 9200 dolerių.

„Aš tokių pinigų tikrai nemačiau. Patys pagalvokite, ar per metus gavusi apie 10 tūkstančių eurų aš dar gyvenčiau kaime?“,- sakė Rita. Pasak moters, su lietuvėmis iš Amerikos bendravo jo vyresnioji dukra Evelina, su kuria ji šiuo metu mažai bendrauja. Mamos nuomonei pritarė ir dukra Dovilė „Evelina yra Evelina, ji turi problemų, gal ir prašė pinigų iš Amerikos lietuvių“,- sakė Dovilė.

Buvo paminėtas faktas, kad Rita prašiusi Norvegijoje gyvenančios lietuvės pinigų vaikams nuvežti prie jūros, ji davusi, o kelionė taip ir neįvyko. „Tikrai ruošėmės su vaikais važiuoti prie jūros, tačiau kelionė neįvyko, nes susirinko per mažai žmonių“,- sakė Rita.

Mažvyda minėjo, kad Rita prašiusi pagelbėti jos sūnui, dirbančiam Norvegijoje ir apgautam nesąžiningo darbdavio. „Jokios konkrečios pagalbos aš neprašiau. Mano sūnus dirbo Norvegijoje statybose pas lietuvį ir šis jį apgavo – nesumokėjo atlyginimo. Kadangi Mažvyda ilgai gyvena Norvegijoje, paklausiau, gal žino, kas jam galėtų pagelbėti su darbais. Ji patarė kreiptis į policiją, tuo pagalbos prašymas ir baigėsi. Dabar sūnus dar dirba Norvegijoje, bet jeigu artėjant žiemai sumažės darbų, grįš“,- sakė Rita.

Labdaros ir paramos grupe įkūrė dukra


Mažvyda laiške paminėjo dar vieną faktą – Rita su dukra Dovile įkūrė labdaros organizaciją „Padėkime skurdžiau gyvenantiems žmonėms ir šeimoms”.

Į „Radviliškio krašto“ redakciją paskambinusi Ritos dukra Dovilė paaiškino, kad šios grupės administratorė yra tik ji ir grupės narių tikslas – keistis vaikų išaugtais rūbeliais. „Aš išsiunčiau vienai mamai savo dukros išaugtus rūbelius, reikalingais daiktais pasikeičia ir kiti grupės nariai. Mūsų grupės tikslas – padėti vieni kitiems, keistis reikalingais rūbais ir kitais daiktais“,- sakė Dovilė.

Tai tiek faktų ir komentarų apie labdaringą veiklą. Kaip jau rašėme, mes nesiimame nieko nei teisti, nei kaltinti, tik išklausėme abi puses ir pateikėme dvi tiesas. Kaip matome, labdaros fondų pagalba sukelia tikrai nemažai aistrų.

„Mes nežinome, kodėl Mažvyda parašė tokį laišką, mes jos nieko neprašėme, ji pati siūlė pagalbą“,- sakė Rita ir jos dukra Dovilė.

Įvairūs labdaros bei paramos fondai neišspręs visų vargstančių Lietuvos žmonių problemų, bet gali padėti nenusiristi už visiško skurdo ribos, suteikti viltį pamatyti  šviesą juodame nevilties tunelyje.

Tačiau labdariai taip pat turėtų pamąstyti, ar nedaro „meškos paslaugos“ pagalbos prašantiems žmonėms. Juk gavusieji paramą iš kelių fondų ar organizacijų gali prarasti norą stengtis kabintis į gyvenimą patys. Juk, kaip sakoma, geriau duokime žmogui meškerę, kad žuvį jis pasigautų pats o gausi parama neretai sukelia neigiamą aplinkinių reakciją. Tą  ir norėjome pasakyti šiuo straipsniu.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Palinko kryžius šalia kelio…

Avatar

Paskelbta

data

Į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių bei savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją  kreipėsi  Kaulinių kaimo gyventojai dėl prie pat kelio stovinčio avarinės būklės kryžiaus.

„Kauliniu kaime stovi avarinės būklės kryžius, kone šimto metų senumo. Jį  šiuo metu kažkoks geras žmogus parėmė kuolu. Iki nelaimės vienas žingsnis! Bet kuriuo metu jis gali užgriūti ar ant automobilio, ar ant praeivio – gali būti neišvengta ir aukų. Gal seniūnija ar kitos institucijos turėtų pasirūpinti? Ir dar Lietuva vadinama Marijos žeme…“,- skundėsi gyventojas.

Kito gyventojo skundas, cituojame: „Šiaip čia rimta problema. Paremtas pora metų. Klausimas, kiek dar laikys tas parėmimas. Buvom sakę seniūnei šitą problemą. Atkirto, kad ne seniūnija pastatė ir ne seniūnijos reikalas“
Savaitraščio redakcija kreipėsi į Aukštelkų seniūnijos seniūnę A. Kubilinskienę su paklausimu, kada bus sutvarkytas grėsmę keliantis kryžius. Pasak gyventojų, taip kuolu paremtas kryžius stovi jau pora metų.

Kryžius bus pakeistas, tik kada?

Aukštelkų seniūnė atsakė, jog kryžius bus pakeistas: „Yra pagamintas naujas kryžius, šiuo metu daromi tvirtinimo elementai. Kai viskas bus suruošta, kryžius bus pakeistas“.

Beje, pasak seniūnės, gyventojai į ją nesikreipė dėl pasvirusio seno kryžiaus, o ji savo iniciatyva kalbėjusi su gyventojais: „Gyventojai nesikreipė, praeitais metais pati kalbėjausi su gyventojais,
kuriems tai rūpi ir yra svarbu. Ir buvo rastas sprendimas“.
Įdomu, kas sako netiesą – seniūnė, kad į ją gyventojai nesikreipė, ar gyventojai, kad prašė seniūnijos pagalbos? Paliekame spręsti skaitytojams.

Lauks operatyvaus problemos sprendimo

Problemą dėl pasvirusio kryžiaus Kaulinių kaime savo socialinėje paskyroje paviešino ir Tarybos narys G. Lipnevičius. Jį stebina toks seniūnės neveiklumas ir nesirūpinimas savo seniūnijos gyventojų saugumu: „Kaip matote, net dvejus metus Aukštelkų seniūnija trypčioja ir nesiima priemonių problemai spręsti. O juk gali nukentėti ne tik transporto priemonės, bet ir mūsų vaikai. Kadangi valdininkai skaito mano paskyrą, kreipiuosi draugiškai viešai: „Seniūne, atkreipkite dėmesį ir imkitės priemonių šiai problemai spręsti. Lauksiu problemos sprendimo rezultatų. Iš anksto dėkoju“.

Belieka tikėtis, kad  po tokio problemos paviešinimo grėsmę keliantis kryžius operatyviai bus pašalintas, o jo vietoje pastatytas naujas.

P.S.

Seniūnė dar padėkojo savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai: „Labai malonu, kad matote ir rūpinatės“. Tik įdomu, kur buvo ilgesniam laikui išvykusi pati seniūnė, jeigu net dvejus metus nematė grėsmę keliančio pakrypusio seno kryžiaus.  

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šalyje per vakar parą patvirtinti 73 atvejai

Avatar

Paskelbta

data

Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 73 atvejai. Iš jų 31 Kauno, 22 Šiaulių, 14 Vilniaus, 3 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Tauragės apskrityse.

23 žmonės koronavirusine infekcija užsikrėtė ne židiniuose

3 įvežtiniai atvejai patvirtinti iš Baltarusijos, Rusijos Federacijos ir Vokietijos Federacijos atvykusiems asmenims.

Šiuo metu aštuonių asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, tačiau aiškinantis užsikrėtusiųjų maršrutus, informacija gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

Dvylika COVID-19 ligos atvejų per vakar parą patvirtinti asmenims, kurie užsikrėtė po kontakto, tačiau ne židiniuose.

Iš 73 atvejų 50 atvejis patvirtintas židiniuose

Didžiausias atvejų skaičius per vakar parą užfiksuotas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Čia patvirtinta 12 atvejų ir su šiuo židiniu jau siejama 14 atvejų.

8 koronavirusinės infekcijos atvejai vakar buvo patvirtinti Raseinių savivaldybėje. Per kelias dienas čia užfiksuota jau 11 atvejų.

VšĮ Radviliškio ligoninės židinyje užfiksuoti dar 7 atvejai ir su šiuo židiniu iš viso jau yra siejama 74 atvejai.

5 COVID-19 infekcijos atvejai nustatyti vieno choro muzikantams. Su šiuo židiniu siejama 6 atvejai.

K. Griniaus progimnazijoje Kaune buvo patvirtinti 4 atvejai vienos klasės mokiniams. Iš viso su šiuo židiniu siejami 5 atvejai.

VšĮ Raseinių ligoninėje patvirtinti 3 atvejai. Čia jau užfiksuota 14 atvejų.

Raseinių rajone taip pat po 2 atvejus buvo patvirtinta Blinstrubiškių socialinės globos namuose ir Viduklės ambulatorijoje.

Kupiškio rajone 2 atvejai užfiksuoti viename ūkyje ir 1 atvejis, patvirtintas per vakar parą, yra siejamas su baldų gamybos įmone.

Vilniaus apskrityje City Dance protrūkyje patvirtintas vienas antrinis atvejis ir su šiuo židiniu siejama 17 atvejų.

Po vieną atvejį patvirtinta ir kituose židiniuose Vilniaus apskrityje: ledo ritulio treniruotės, vienos transporto ir vienos mokėjimo apdorojimus vykdančios įmonės.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 3932 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1581 asmenys, 2246 – pasveiko.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019