Įdomi pociūnėliečių išvyka  į  Naisius

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniai kartu su klasių auklėtojomis Aušrele Slabokiene ir Aldona Maračiauskiene birželio 7 dieną  lankėsi Naisiuose (Šiaulių r.). Kelionės tikslas – susipažinti su baltiškąja mitologija ir kultūra, pagilinti mokomųjų dalykų žinias.

Naisiuose mokiniai grožėjosi pagonišku kraštovaizdžiu: Saulės aikšte, Alkos kalnu, Ugnies aikšte, Laimės ežeru, Meilės sala ir įspūdingąja Baltų arena – piliakalniu. Visiems buvo įdomu pamatyti vienintelį Lietuvoje Baltų dievų skulptūrų muziejų (53 ąžuolinės skulptūros), Inkilų, Baltų žolynų muziejus, kurie sukurti po atviru dangumi. Mokiniai ne tik žavėjosi aplinka, bet ir sužinojo, kad Naisiai – svarbus Lietuvoje kultūros centras. Čia vyksta „Naisių vasaros“ festivaliai, kurių metu šeimos gali smagiai ir blaiviai leisti laiką kūrybinėse dirbtuvėse, mugėse, koncertuose. Naisiuose įkurtas profesionalus jaunųjų aktorių „Naisių vasaros teatras“.

Vėliau visi lankėsi Naisių dažasvydžio centre, kur galėjo išbandyti savo budrumą, taiklumą ir ištvermę. Mokiniai puikiai pasportavo, patyrė daug gerų įspūdžių.

Išvyka į Naisius pagilino mokinių istorijos, geografijos, literatūros, biologijos, dailės, muzikos žinias. Be to, tai buvo puiki proga artimiau pabendrauti  su bendramoksliais, geriau pažinti vieniems kitus.

 

Aušrelė Slabokienė, Roma Buivydienė,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts