Socialiniai tinklai

Aktualijos

Į svečius – girtas ir su gėlėmis, važiuotas ir ropomis

Avatar

Paskelbta

data

Gegužės pirmosios dienos akivaizdžiai parodė, kad pavasaris įsilingavo. To požymiai ne tik dangaus mėlynę raižantys paukščiai, bet ir  miesto bei užmiesčio kelius raižančios dviratės  transporto priemonės, tarp kurių ir daug nerimo keliantys  mopedai.

Saugaus eismo specialistų teigimu, mopedas yra itin pavojinga transporto priemonė. Ja važiuojančių asmenų, priešingai nei važiuojančių automobiliais, nedengia kėbulas, jie neturi nei saugos oro pagalvių, nei saugos diržų, o vienintelės apsaugos priemonės yra šalmas ir specialus kostiumas (jei tik jis dėvimas).Dalyviai gali patirti labai rimtų traumų net nedidelio susidūrimo metu.

Bėda ta, kad, kaip parodė pirmosios gegužės dienos, mopedais palenktyniauti su vėju lengvabūdiškai apsisprendžia asmenys, neturintys teisės jų vairuoti, taigi neturintys ir elementarių žinių apie eismo taisykles.

Kodėl dažnai žmonės sėda ant mopedo, neįgiję teisės vairuoti, galima tik paspėlioti. Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymas teisę vairuoti šią transporto priemonę suteikia jau nuo 15 metų. Tačiau mopedas – vienintelė motorinė transporto priemonė, kurią vairuoti teisė suteikiama nelaikius vairavimo praktikos egzamino. Tačiau  teorijos egzaminas būtinas ir jis laikomas VĮ „Regitra“. Deja, matyt, daugumai mopedų savininkų priimtina tik ta dalis, kad vairuoti galima nelaikius vairavimo praktikos egzamino. Ji suabsoliutinama ir interpretuojama, kaip galimybė iš viso nelaikyti egzamino. Todėl ir sėdama ant mopedo, visai nesusipažinus su Kelių eismo taisyklėmis, ignoruojant teorijos egzamino būtinumą. O to pasekmės būna liūdnos.

Štai gegužės 1-ąją rimtas traumas patyrė mopedą vairavęs teisės vairuoti neturintis 15-metis  ir kartu važiavęs jo draugas. Šiaulų rajone, Bazilionų miestelyje, mopedo vairuotojas iš šalutinio kelio įvažiuodamas į pagrindinį, nepraleido juo važiavusio automobilio ir su juo susidūrė. Mopedo vairuotojas patirtas traumas gydosi ambulatoriškai, o štai jo bendrakeleivis atsidūrė Šiaulių ligoninės |Moters ir vaiko klinikos chirurgijos-traumatologijos-ortopedijos skyriuje.

Dar blogiau, kai ant mopedo sėda ne tik neturintys teisės vairuoti, bet dar ir neblaivūs asmenys. Štai balandžio 30-osios popietę Radviliškyje, Baisogaloje, automobilį vairavusi moteris tapo neblaivaus mopedininko kelionės liudininke. Jos dėmesį patraukė Maironio g., šalia mopedo, su gėlėmis stovintis ir besišlapinantis vyras. Akivaizdžiai buvo matyti, kad vyras neblaivus. Moteris stebėjo vyrą toliau, nes kirbėjo bloga nuojauta, kad jis, atlikęs gamtiškuosius reikalus,  gali sėsti ant mopedo.  Nuojauta pasitvirtino ir moteris, mobiliuoju telefonu paskambinusi Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112, pranešė apie kilusį pavojų eismo saugumui, o pati automobiliu nusekė paskui mopedą. Vienoje sankryžoje dviratės transporto priemonės vairuotojas savo „žirgo“ nesuvaldė ir nugriuvo. Kai moteris nugriuvusįjį užkalbino, šis atrėžė, kad čia „ne jos reikalas“, svirduliuodamas atsikėlė ir, užsikapanojęs ant mopedo, kelionę tęsė toliau. Tik jau be gėlių. Jos liko ant grindinio.

Moteris automobiliu važiavo įkandin, bet sankryžoje, užsidegus raudonam šviesoforo signalui, ji privalėjo sustoti ir mopedas dingo iš akiračio. Tačiau sumani moteris sugebėjo jį surasti Pakiršinio kaime, prie vieno daugiabučio namo. Susisiekusi su atvykstančiais policijos pareigūnais, ji informavo, kur šiuo metu yra neblaivaus mopedininko transporto priemonė. Netrukus buvo nustatyta ir kuriame bute yra pats vairuotojas. Policininkus jis pasitiko svirduliuodamas ir puikuodamasis „Aš vairavau, nu ir ką“.Vaikinui buvo nustatytas 2,4 prom. girtumas, teisės vairuoti jis neturėjo. Tačiau, nepaisant to, iš Vaitiekūnų kaimo į svečius Pakiršinyje jis nutarė vykti važiuotas. 24 metų vaikino viešnagę čia nutraukė policijos pareigūnai. Dėl to, kad vairavo transporto priemonę būdamas neblaivus, kai nustatytas didesnis nei 1,5 prom.neblaivumas, jam pradėtas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamas kodeksas už tai numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų.

Policijos pareigūnai dėkingi pilietiškai ir eismo saugumu besirūpinančiai moteriai, kurios iniciatyva buvo užkirstas kelias tolesnėms pavojų keliančioms neblaivaus ir neturinčio teisės vairuoti vaikino gastrolėms mopedu ir kuri pateikė jo nusikalstamos veikos įrodymus – telefonu filmuotą girto vairuotojo kelionę.

Gegužės 4-osios vidurdienį Radviliškio rajone buvo sulaikytas dar vienas pavojų kelyje kėlęs mopedininkas. Kelyje Raseiniai- Baisogala Radviliškio rajono policijos pareigūnai atkreipė dėmesį į  mopedą, kurio vairuotojas nedėvėjo apsauginio šalmo. Sustabdytas 44 metų Kubiliūnų kaimo gyventojas  neturėjo ne tik šalmo, bet ir teisės vairuoti. Jo mopedas buvo išregistruotas ir neperregistruotas įstatymų numatyta tvarka, nedraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Už pastaruosius pažeidimus jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir vyro laukia baudos. Tačiau tuo jo susitikimas su policijos pareigūnais nesibaigė. Vyras atsidūrė areštinėje, nes jam dar buvo nustatytas ir girtumas – 1,96 prom. Tačiau vyras teigė, kad jaučiasi gerai, o alkoholį vartojo prieš pusvalandį Baisogaloje. Pasirodo, mopedininkas seniau buvo baustas, kad važinėjo neblaivus dviračiu, o dabar nutarė jį pakeisti mopedu, bet įpročio vairuoti išgėrus nepakeitė.

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/ixITZmwk2lE                                            

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi