Gyventojai skundžiasi Panaikinta perėja ties prekybos centrais „LIDL“ bei „Maxima“

Netgi ne vienas radviliškietis kreipėsi į savaitraščio redakciją, prašydamas išsiaiškinti, kas nutiko su perėja Gedimino gatvėje ties prekybos centrais „Maxima“ bei „LIDL“. Dingo perėjas žymintys kelio ženklai, nors ant asfalto baltos spalvos „zebras“ dar matyti.

Radviliškio miesto seniūno paklausėme, ar tiesa, kad pėsčiųjų perėja ties „Maxima” Gedimino gatvėje naikinama, kas vyksta ir kodėl. Taip pat pasidomėjome, ką apie šios perėjos reikalingumą mano seniūnas.

Seniūnija pasiūlė kreiptis į Kelių direkciją

Atsakydama į paklausimą seniūno pavaduotoja, pavaduojanti seniūną, Vigilija Dževečkienė trumpai informavo, kad, seniūnijos žiniomis, ši perėja yra naikinama Lietuvos automobilių kelių direkcijos sprendimu bei pasiūlė atsakymo ieškoti būtent joje. Į klausimą, ką mano apie šios perėjos reikalingumą, ji neatsakė.

Perėja panaikinta

Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadybininkas Evaldas Tamariūnas informavo, kad perėja šioje gatvėje iš tiesų panaikinta, ant kelio dangos likę tik dažų žymės, kurias ruošiamasi nuvalyti, kad neklaidintų pėsčiųjų. Kelių direkcija gavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos gatvių ir kelių apžiūros aktą, kuriame buvo rekomenduojama panaikinti pėsčiųjų perėją ties Gedimino g. 42A (valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 212 Radviliškis – Pakruojis  0,109 km), kadangi ji neatitinka Pėsčiųjų perėjimo per kelius ir gatves organizavimo taisyklių. Kelių direkcija įvertino Kelių policijos pateiktas rekomendacijas ir Pėsčiųjų perėjimo per kelius ir gatves organizavimo taisyklių nuostatas bei organizavo perėjos panaikinimo darbus.

Pasiūlė gatvę pereiti šviesoforu reguliuojamoje perėjoje

Sprendimas naikinti minėtą perėją esą priimtas, įvertinus tai, kad netoliese kelią galima pereiti saugesnėje šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje. Atstumas tarp šviesoforu reguliuojamos ir panaikintos perėjos – apie 88 metrus. Be to, ši reguliuojama perėja yra itin plati – apie 13,5 m pločio, per 4 eismo juostas. Deja, Radviliškio miesto gyventojos pateiktoje nuotraukoje matyti, kad ir antrąją perėją žymintys kelio ženklai panaikinti. Šį pastebėjimą išsakėme ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovui E. Tamariūnui bei paklausėme, kurioje vietoje dabar radviliškiečiams pereiti kelią, norint patekti į prekybos centrus. „Atsakymas lieka tas pats: pereiti saugioje, šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje,“ – buvo kategoriškas Kelių direkcijos atstovas. Matyt, dabar kai kuriems radviliškiečiams į prekybos centrus teks kulniuoti kitais keliais, iki šviesoforo.

Panaikinta dar viena perėja

Pradėjus perėjų naikinimu Radviliškio mieste, Lietuvos automobilių kelių direkcija informavo, kad yra panaikinta dar viena perėja – adresu Jaunystės g. 20. Ši perėja taip pat neatitiko nustatytų reikalavimų.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts