Socialiniai tinklai

Aktualijos

Į darželius su pažyma – taip, be pažymos – galbūt

Avatar

Paskelbta

data

Nuo birželio 1 dienos prasidėjo kalendorinė vasara, o su ja – ir nauja ikimokyklinio amžiaus vaikų priėmimo tvarka į ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Dėl šios tvarkos Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys Gediminas Lipnevičius sulaukė nemažai skundų iš rajono ikimokyklinukų tėvelių.

Ar pažymos reikalavimas – ne perteklinis?

Rajono ikimokyklinukų tėvai skundėsi, kad  lopšelių – darželių vadovai iš jų reikalauja  pažymų apie darbą vasaros metu. „Prie prašymo, kad vaikas  lankys lopšelį – darželį vasaros metu, prašoma pridėti įrodančius dokumentus, kad tėvai ar vienas iš tėvų vasarą dirbs. Turime gaišti laiką, trukdyti darbdavį dėl tokios pažymos. Kas sugalvojo tokią tvarką? Ar ji nėra perteklinė?“- piktinosi darželinukų tėvai.

Pasak savivaldybės  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atstovų, tokių pažymų reikalavimas nėra perteklinis – atsižvelgiant į tokių prašymų pagrindų surinktą informaciją, bus organizuojama ikimokyklinių grupių veikla.

Rašte iš savivaldybės teigiama, kad prioritetas lankyti lopšelį – darželį  vasaros metu teikiamas vaikams, „kurių abu tėvai (globėjai) arba  vienas tėvas (globėjas), jei vaiką augina vienas iš tėvų (globėjų), vasaros laikotarpiu, kuriuo pageidauja vaiką vesti į grupę, neatostogauja, nes privalo dirbti, ir pateikia tai įrodančias darbdavių (-io) (įskaitant savarankiškai dirbančius asmenis) pažymas (-ą); vaikams, augantiems šeimose, kurioms teikiama socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslauga dėl šeimoje patiriamų socialinės rizikos veiksnių ir kurių tėvai (globėjai) pateikia tai patvirtinančią Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro pažymą“,- atsakyme rašo savivaldybės administracijos vadovė.

Vadinasi, jeigu tėvai vasarą nedirba, tai ir vaikui lopšelyje – darželyje vietos gali  neatsirasti ?!

Tokią tvarką nusistatė pati savivaldybė

Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų, ar  ikimokyklinio  ugdymo įstaigose reikalauti iš tėvų pažymų – ministerijos nurodymas?

Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio skyriaus vedėja Laimutė Jankauskienė atsakė, kad tokio nurodymo ministerija nėra davusi. „Tokią tvarką nusistatė pačios savivaldybės. Vasarą lopšelių – darželių darbuotojai nori atostogauti, pasidaryti remontus, savivaldybės, įsivesdamos tokią tvarką, nori dar ir  sutaupyti lėšų, tad ir gudrauja prašydamos tokių pažymų, norėdamos „parūšiuoti“ vaikus. Tai savivaldybės, nemylinčios savo gyventojų, požiūris“,-  sakė ministerijos atstovė.

Tai patvirtino ir atsakymas iš  Radviliškio rajono savivaldybės administracijos, kuriame informuojama, kad „ikimokyklinio ugdymo organizavimas yra savarankiškoji savivaldybės funkcija“. Vadinasi, pažymų apie tėvų užimtumą vasaros metu  prašymo tvarka yra inicijuota  tik Radviliškio rajono savivaldybės  administracijos ir Šveitimo ir mokslo ministerija su šiuo reikalavimu visiškai nesusijusi. 

Priminsime, kad šiuo metu  tvarką dėl vaikų priėmimo į darželius vasarą priėmusiai administracijai vadovauja konservatorė J. Margaitienė, kuri glaudžiai bendradarbiauja su savo kolega A. Čepononiu.     

Dirbantiems  tėveliams pirmenybė

Ikimokyklinukų tėveliams belieka pasiguosti, kad  jeigu jie vasarą dirbs, tai vaikams  vieta darželyje tikrai atsiras. Be abejo, dėl to reikės  apie darbą vasarą įrodančios pažymos. Tačiau, jeigu tėvai vasarą nedirba ir pageidauja, kad  vaikas lankytų lopšelį – darželį,  pasak savivaldybės administracijos, „bus stengiamasi sudaryti tokias galimybes“.

Apie šią situaciją pasisakė ir savivaldybės Tarybos narys: „Tėveliai, jei susidursite su atsisakymu priimti vaikus į darželius vasaros laikotarpiu, kreipkitės – kiekvieną atvejį spręsime, ir, manau, išspręsime. Visi vaikai turi teisę lankyti darželius, ypač šiuo karantino laikotarpiu. Jeigu bus vaiko nepriėmimo į darželį atvejų, kreipkitės Tarybos nario el. paštu: gediminas.lipnevicius@radviliskis.lt, arba telefonu 865799599“,- sakė nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius.

Visą birželį Radviliškio rajone veiks 33 ikimokyklinio ugdymo grupės, visą liepą – 23 grupės, visą rugpjūtį – 15 grupių.

Pagal ikimokyklinių ugdymo įstaigų pateiktus duomenis, birželio mėn. įstaigas pageidauja  lankyti 515 vaikų, liepos mėn. – 378, rugpjūčio mėn. – 318.

(Bus daugiau)


Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi