Socialiniai tinklai

Aktualijos

NGS Radviliškio skyriaus nariai dalyvavo dviračių žygyje

Avatar

Paskelbta

data


Nepriklausomybės gynėjų sąjungos Radviliškio skyriaus nariai Vytautas Simelis ir Albertas Vitartas liepos 6-7 d. dalyvavo dviračių žygyje, kuris buvo skirtas Lietuvos kariuomenės pergalės prieš bermontininkus 100-mečiui ir Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Deklaracijos pasirašymo 70-mečiui. Žygį organizavo Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyris bei miesto Kultūros centras.

Per dvi dienas, pučiant stipriam vėjui ir lyjant, daugiausia žvyrkeliais buvo numinta per 100 km, aplankyta daug paveldosaugos ir istorinių objektų: malūnas, menantis Lietuvos kariuomenės pergalę prie Radviliškio, Nirtaičių kapinaitės, Šiaulėnų krašto muziejus ir dvarininkų Šemetų koplyčia – mauzoliejus, Kudinų piliakalnis, Šiaulės apžvalgos bokštas, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio memorialas Minaičiuose, Baltosios kaimo vėjo malūnas, paminklas Prisikėlimo apygardos partizanams Šeduvoje, Raginėnų piliakalnis, Daukonių akmuo (Ramytės aukuras), Kleboniškių kaimo buities muziejus su Dubenėtuoju akmeniu ir Vėjo malūnu, Radvilonių dvaro sodyba, Nikės skulptūra Radviliškyje.
Žygeivius kelionės metu su muzika ir vaišėmis sutiko Daugėlaičių, Alksniupių ir Aukštelkų kaimo bendruomenės. Šiaulėnuose medžio drožėjas Eugenijus Arbušauskas pasitiko akordeono muzika, parodė krašto muziejaus ekspozicijas. Liepos 6 d., pirmos žygio dienos pabaigoje, su viso pasaulio lietuviais ant Raginėnų piliakalnio sugiedota Tautiška giesmė.
Žygio dalyviai pagerbė Lietuvos nepriklausomybę gynusius savanorius, partizanus ir atmintinose vietose padėjo gyvų gėlių krepšelius. Sunkus, bet prasmingas žygis baigėsi prie pergalės deivės Nikės paminklo, kuris simbolizuoja Lietuvos kariuomenės savanorių istorinę pergalę prie Radviliškio.

Albertas Vitartas, NGS Radviliškio skyriaus pirmininkas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi: ar vadaktiškiai sulauks asfalto?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono gyventojai nuolat skundžiasi dėl sunkiai pravažiuojamų rajono žvyrkelių. Kad  žvyrkelių būklė rajone ypatingai prasta rodo ir faktas, kad  net meras A. Čepononis paviešino, jog ir jis  pavasarį savo nauju automobiliu ne visais keliais pravažiavo –  prie Beinoravos  teko sukti  savo „arklį“ atgal.

Gyventojai maitinami pažadais

Žmonės dėl  stringančio žvyrkelio per Vadaktus asfaltavimo po daugelio kartų nebesikreipė į rajono merą – turbūt suprato, kad tai būtų beprasmiška. Jie kreipėsi į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių prašydami informacijos, kada galėtų tikėtis asfalto.

Kelias bus asfaltuojamas

Tarybos narys G. Lipnevičius dėl gautų gyventojų skundų kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėją G. Vičą,  konkrečiai klausdamas, kada bus asfaltuojamas žvyrkelis į Vadaktus. Nors šis kelias priklauso Kelių direkcijai, apie jo asfaltavimą  mielai sutiko informuoti Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas.

Tarybos nariui atsiųstame rašte Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas informavo, kad  kelio ruožo į Vadaktus atkarpa Lietuvos automobilių  kelių direkcijos plane numatyta pradėti tvarkyti 2020 m.

„Ši žinia mane tikrai pradžiugino, nes šio kelio asfaltavimo darbų žmonės laukia jau daugelį metų. Tikiuosi, kad valdininkai tesės savo pažadus ir mes visi artimiausiu metu galėsime vykti į Vadaktus naujai asfaltuotu keliu“,- sakė Radviliškio rajono tarybos narys G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Muziejų gatvės eksponatą – į aukcioną

Avatar

Paskelbta

data

Visai dar neseniai Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė išskirtinį projektą  Radviliškio miestui – Muziejų gatvę. Įgyvendinus šį projektą, Laisvės alėjos gatvėje atsirastų net 20 muziejų bei eksponatų. Tokiu būdu į Radviliškio miestą būtų pritrauktas didelis kiekis turistų bei būtų sukurta apie 30 naujų darbo vietų. Šiam Tarybos nario siūlymui pritarė tiek meras A. Čepononis, tiek iš Tarybos narių bei aktyvių visuomenininkų sudaryta  darbo grupė, kuri buvo įkurta tiek dėl Muziejų gatvės, tiek dėl kitos turistinės infrastruktūros rajone strategijos  gerinimo.

Viena kalba, kita daro

Bet kaip Radviliškio rajone jau tapo įprasta, meras viena sako, o kita daro. Spalio 24 d. Tarybos posėdžio metu rajoną valdantys konservatoriai teikė siūlymą Tarybai dėl parduodamo savivaldybei nereikalingo nekilnojamojo turto sąrašą. Į šį sąrašą taip pat įtraukė vieną iš Muziejų gatvės eksponatų – rašytojo Jono Marcinkevičiaus namą, esantį  Laisvės al. 13, kuris yra  unikalus – autentiškas geležinkelininko namas, įtrauktas į kultūros paveldo objektų registrą.  Tarybos posėdžio metu G. Lipnevičius  kreipėsi tiek į merą, tiek į Tarybą ir priminė, kad  šis namas yra vienas iš Muziejų gatvės projekto objektų, su kuriuo visi sutiko ir prieštaraujančių nebuvo. Tarybos narys paprašė kolegų, kad šis unikalus namas būtų išbrauktas iš planuojamo parduoti turto sąrašo. Meras į šį prašymą  neatsižvelgė ir teikė balsavimui.

Už tai, kad šis galimai būsimojo muziejaus eksponatas, kultūros paveldui priklausantis namas  būtų parduotas aukcione, balsavo: konservatoriai: A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, I. Palionienė, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas; „darbiečiai“ J. Baublys, Z. Žvikienė; socialdemokratai E. Ivanauskytė, J. Pravilonis, K. Račkauskis, S. Luščikas; „valstiečiai“ K. Dambrauskas, J. Povilaitis, V. Krikščiūnas.Prieš kultūros paveldo objekto pardavimą aukcione balsavo nepartiniai  V. Aleknienė ir G. Lipnevičius

„Radviliškio kraštas“

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019