Socialiniai tinklai

Aktualijos

NGS Radviliškio skyriaus nariai dalyvavo dviračių žygyje

Avatar

Paskelbta

data


Nepriklausomybės gynėjų sąjungos Radviliškio skyriaus nariai Vytautas Simelis ir Albertas Vitartas liepos 6-7 d. dalyvavo dviračių žygyje, kuris buvo skirtas Lietuvos kariuomenės pergalės prieš bermontininkus 100-mečiui ir Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Deklaracijos pasirašymo 70-mečiui. Žygį organizavo Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyris bei miesto Kultūros centras.

Per dvi dienas, pučiant stipriam vėjui ir lyjant, daugiausia žvyrkeliais buvo numinta per 100 km, aplankyta daug paveldosaugos ir istorinių objektų: malūnas, menantis Lietuvos kariuomenės pergalę prie Radviliškio, Nirtaičių kapinaitės, Šiaulėnų krašto muziejus ir dvarininkų Šemetų koplyčia – mauzoliejus, Kudinų piliakalnis, Šiaulės apžvalgos bokštas, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio memorialas Minaičiuose, Baltosios kaimo vėjo malūnas, paminklas Prisikėlimo apygardos partizanams Šeduvoje, Raginėnų piliakalnis, Daukonių akmuo (Ramytės aukuras), Kleboniškių kaimo buities muziejus su Dubenėtuoju akmeniu ir Vėjo malūnu, Radvilonių dvaro sodyba, Nikės skulptūra Radviliškyje.
Žygeivius kelionės metu su muzika ir vaišėmis sutiko Daugėlaičių, Alksniupių ir Aukštelkų kaimo bendruomenės. Šiaulėnuose medžio drožėjas Eugenijus Arbušauskas pasitiko akordeono muzika, parodė krašto muziejaus ekspozicijas. Liepos 6 d., pirmos žygio dienos pabaigoje, su viso pasaulio lietuviais ant Raginėnų piliakalnio sugiedota Tautiška giesmė.
Žygio dalyviai pagerbė Lietuvos nepriklausomybę gynusius savanorius, partizanus ir atmintinose vietose padėjo gyvų gėlių krepšelius. Sunkus, bet prasmingas žygis baigėsi prie pergalės deivės Nikės paminklo, kuris simbolizuoja Lietuvos kariuomenės savanorių istorinę pergalę prie Radviliškio.

Albertas Vitartas, NGS Radviliškio skyriaus pirmininkas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kaip policija sužino, kada pradeda dygti grybai?

Avatar

Paskelbta

data

Labai paprastai – iš pranešimų  apie pasiklydusius grybautojus. Šiandien jau galime konstatuoti, kad grybų sezonas prasidėjo, mat liepos 17-osios vakare Šiaulių apskrities policija sulaukė pirmojo šią vasarą pranešimo apie pasiklydusius  grybautojus. Visą naktį trukusi dviejų garbaus amžiaus senjorų paieška baigėsi sėkmingai – išgelbėti ir grybautojai, ir pora kibirų jų surinktų grybų.

73 ir 79 metų šiauliečiai grybauti automobiliu „Audi 80“ išvažiavo liepos 17-ąją, apie pietus. O apie 21 val. Šiaulių apskrities policijos budėtojai sulaukė vieno jų sūnaus telefono skambučio, kad grybaudamas pasiklydo jo tėvas.  Kai policijos pareigūnai mobiliuoju telefonu susisiekė su pranešėjo tėvu ir kartu buvuviu jo draugu, vyrai nurodyti tikslios savo buvimo vietos  negalėjo. Sakė, kad važiavo link Kuršėnų ir gali būti, kad jie esą Šiaulių rajone esančio Raudėnų kaimo miške.

Tačiau pasiklydėlių  telefonų paskutinioji aktyvizacijos vieta bylojo, kad senoliai turėtų būti Telšių rajone, prie Tryškių esančiuose miškuose. Tad ieškoti  jų išvažiavo jungtinės pajėgos – Šiaulių ir Telšių AVPK pareigūnai. Tryškių seniūnijoje, Leilėnų kaime, jie rado pasiklydėlių paliktą automobilį. Važinėdami ir vaikščiodami  miško keliukais bei takeliais, pareigūnai signalizavo garso ir šviesos signalais. Telefonu senjorai sakė, kad garso signalus  girdi, tačiau miške sunku orientuotis, kurioje pusėje jie girdėti, todėl senoliai bevelijo likti vietoje ir nebeklaidžioti, nes buvo jau labai pavargę. Apie 3 val. nakties į pagalbą  pareigūnams buvo išsiųstas kinologas su dvejų metų belgų aviganiu Kingu.  Tačiau ir jis pareigūnų pas dingusiuosius nenuvedė. Kaip vėliau paaiškėjo, iki tikslo buvo likę apie pora kilometrų, kai pareigūnai sulaukė telefoninio skambučio, jog pasiklydėliai rasti. Šią žinią apie 8 val. ryto pranešė Valstybinės miškų urėdijos Kuršėnų regioninio padalinio vyr. specialistas Simonas Vaitekūnas. Jis atsiliepė į vieno iš pasiklydusių senjorų  sūnaus  prašymą ir kartu su   Tryškių girininku Arvydu Simonaičiu nuvažiavo į mišką. Kadangi pastarasis savo prižiūrimą teritoriją žino kaip savo penkis pirštus, tad pagal pasiklydėlių matomus ir nupasakojamus vaizdus, ypač  detalę, kad jie yra šalia sulūžusio medžiotojų bokštelio,  jam nesunku buvo atsekti senolių  buvimo vietą. Po tamsios ir šaltos miške praleistos nakties senjorams medikų pagalbos neprireikė ir jie su grybų laimikiu po didžiulio pačių ir jų artimųjų patirto streso sėkmingai   parkeliavo į namus.

Tai – sėkmės istorija. Jų yra ne viena. Tačiau policijos pareigūnai  skaičiuoja ir ne vieną tragišką atvejį, kai išėję grybauti ar uogauti senoliai į namus negrįžo ir net nerasti jų palaikai. Dėl silpnos sveikatos, netikėtai miške patirtos traumos, orientacijos praradimo ar išsikrovusio mobiliojo telefonas kai kurie jų namo nebegrįžo. Tad pabandykite įtikinti savo tėvus, savo senelius, kad jų gyvybė yra daug brangesnė už litrą uogų ar grybų, todėl rizikuoti jiems  žygiais į mišką nevertėtų. O jei norite juos pradžiuginti, palaikykite  kompaniją ir kartu keliaukite rinkti miško gėrybių. Bus ramiau ir jums, ir jūsų smalsuoliams senjorams.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019