Gyventojai skundžiasi Skėmiuose skendusi sodyba – išgelbėta

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją paskambino vyras – Dalius Kymantas, gyvenantis Kaune, tačiau turintis sodybą Skėmių kaime, Kėdainių gatvėje. Ten gyvena jo 76 metų mama. Žmogus skundėsi, kad jau kurį laiką sodyboje – problemos su drenažo sistema. Kiek bandė kreiptis į savivaldybę, niekas nepadeda, o garbaus amžiaus mama išklauso valdininkų pasiteisinimus ir jais patiki. Deja, nuo to situacija geryn neina – vanduo semia rūsį, kiemą, tenka nuolat pumpuoti vandenį. Pasak D. Kymanto, kol mamos kaimynai nepastatė valymo įrengimų, problemų nebuvo. Vyras teikė rašytinį paklausimą savivaldybės administracijai ir jau tris mėnesius atsakymo negauna. Kadangi žmogui su valdininkais susikalbėti nepavyksta, jis kreipėsi į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją, prašydamas padėti išspręsti problemą.

Savivaldybė kaltino sodybos šeimininkę

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Margaitienės paklausėme, kodėl nepadedama Skėmių kaimo gyventojams. Pateiktame savivaldybės administracijos vardu atsakyme informuojama, kad situacija savivaldybei yra žinoma. „Esame beveik įsitikinę, kad  ši problema yra tik sodybos, esančios Kėdainių g. 86, privačioje teritorijoje. Manome, kad bėda nėra susijusi su sodybos kaimynų nuotekų valymo įrenginių pastatymu ir gedimo remontą atlikti turėtų pati sodybos šeimininkė. Sodybos teritorijoje įrengtas 75 mm diametro vandens drenažo rinktuvas, sodyba yra jo viršūnėje. Pas kaimynus drenažo sistema veikia. Minėtas rinktuvas nepriklauso nuosavybės teise valstybės statiniams. Sodybos teritorijoje yra įrengtas nuotekų rezervuaras, jo talpa mums nežinoma. Kada paskutinį kartą buvo trauktos nuotekos, sodybos šeimininkai tikslios informacijos nepateikė, dokumentų neturėjo. Paskutinį kartą (2022-05-06) apsilankius sodyboje, nuotekų rezervuaras buvo pilnas. Darome prielaidą, kad galimai nuotekos yra pajungtos į drenažo sistemą (kas draudžiama), dėl ko ji ir užsikimšo. Kad tai būtų galima patikrinti, reikia sodyboje atsikasti drenažo rinktuvą ir tiksliai nustatyti gedimo priežastis. Dėl nesutarimų tarp sodybos šeimininkės ir jos sūnaus iki šiol nepavyko to padaryti.“ – atsakingus darbuotojus bandė „išsukti“ atsakymą pateikusi Kultūros, paveldosaugos ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Lina Stirbienė.

Gedimas likviduotas: dėl užsikimšusio drenažo buvo „kaltas“… medis

Savivaldybės atsakyme paminėta, kad garbaus amžiaus sodybos šeimininkei buvo siūloma pasitelkti drenažo prapūtimo mašiną, bet ji atsisakė šia galimybe pasinaudoti, nes manė, kad pinigai šiuo atveju būtų, tikrąja to žodžio prasme, išmesti į balą. Nuojauta jos neapgavo. Pasak savivaldybės administracijos, jie numatė datą, kada bus nustatinėjama gedimo priežastis. Tai ketinta padaryti gegužės 12 d. Patikrinimas įvyko. Kaip informavo savivaldybės atstovė, nustatyta gedimo priežastis – namų sklypo valdoje, šalia drenažo sistemos, augantis medis. Priežastis pašalinta, gedimas likviduotas. Pasirodo, nereikėjo jokio drenažo sistemos prapūtimo bei kaltinimų nuotekų prijungimu prie drenažo…

Įsikišus redakcijai, problema išspręsta

Paklausėme Skėmių seniūnės Ingridos Gladkienės, ar jai yra žinoma apie šios sodybos šeimininkės bei jos sūnaus paviešintas problemas. Seniūnė patvirtino, kad praėjusią savaitę Kymantų sodyboje buvo dirbama, drenažo problema išspręsta, o seniūnijos darbininkas netgi padėjo sutvarkyti takelį po kasinėjimų. Seniūnė tik pastebėjo, kad vis tik garbaus amžiaus moteriai drenažą galėtų padėti susitvarkyti sūnus, užuot skambinęs į seniūniją bei reiškęs nuolatinius priekaištus. Pasiteiravome ir sodybos Kėdainių gatvėje šeimininkės, kokia šiandien jos kieme situacija. Pasak senjorės, dabar didelio lietaus nebuvę, todėl sunku spręsti, kas būtų palijus, tačiau problema bent tam kartui išspręsta – niekas netvinsta.

Mieli mūsų skaitytojai, visada iš pradžių siūlome kreiptis į valdininkus, o negavus pagalbos, informuoti savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją, kuri niekada neatsisakys padėti.

Rita Grigalienė

Asociatyvios nuotraukos

Total
13
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts