Gyventojai skundžiasi Radviliškio medikai pavežiojo į Šiaulius ir paliko sveikti pačiai

Kad Radviliškio medikai mėgsta pacientus vežioti po ligonines, jau rašėme. Kad nesuklydome, susidarę tokią nuomonę, patvirtino dar vienas skambutis redakcijai iš Radviliškio ligoninės. Skambino Vida (tikras vardas ir pavardė redakcijai yra žinomi), gyvenanti Šiaulėnuose.

Išsigando, kad liko nebedaug gyventi

Garbaus amžiaus moteris papasakojo, kad praėjusią savaitę, pirmadienį, rugsėjo 20 d., jai prasidėjo kraujavimas iš žarnyno, skaudėjo skrandį. Vida paskambino dukrai medikei, gyvenančiai Vilniuje, pasiguodė, kad liko nebedaug gyventi. Dukra susirūpino, kad mamą reikia skubiai gydyti. Buvo iškviesta greitoji pagalba. Vida buvo nuvežta į Radviliškio ligoninę. Ten medikai nusprendė, kad ligonę reikia vežti į Šiaulius peršviesti skrandį.

Šiauliuose rado žaizdas skrandyje

Greitosios automobiliu Vida buvo nuvežta pas Šiaulių medikus. Tie atliko koronaviruso testą, išplovė skrandį, jį peršvietė ir nustatė, kad jame yra žaizdos. Atseit, Vidos vartojami nuo širdies sutrikimų vaistai jį pragraužė. Nustatė ir tai, kad moteris yra nukraujavusi, jai reikėtų perpilti kraują.

Parvežta į Radviliškį

Nors sveikatos būklė buvo toli gražu nedžiuginanti, moteris ir vėl parvežta į Radviliškį. Čia ligoninė gavo pranešimą, kad Vida serga koronavirusu, nors nejautė jam būdingų simptomų – neturėjo temperatūros, nekosėjo, neslogavo. Ligonė buvo paguldyta atskirai stebėjimui, gavo tik lašelines su kalciu ir magniu bei vienos rūšies geriamų vaistų.

Šiauliuose – ir vėl testas

Po poros dienų radviliškiečiai medikai nusprendė, kad Vidą vėl reikia vežti tirti į Šiaulius. Greitosios automobilis ją nugabeno į Respublikinės Šiaulių ligoninės priimamąjį. Ligonė sakė ten prabuvusi penkias ar šešias valandas, per kurias niekas iš medikų nepriėjo. Ji vėl skambinusi savo dukrai į Vilnių, kad padėtų. Tada medikai susirūpino pamatuoti kraujospūdį, temperatūrą ir vėl atlikti koronaviruso testą.

Radviliškio ligoninės medikai siunčia namo

Tą pačią dieną Vida vėl buvo parvežta į Radviliškio ligoninę ir paguldyta stebėjimo kambaryje. Tuo metu, kai moteris paskambino į redakciją, medikai jai buvo pasakę, kad galės jau vykti namo. Vida išsigando, kad per daugiau nei savaitę ji beveik negavo gydymo, sveikata nepasitaisė, o kas laukia ateityje, tikrai neaišku, nes dėl nukraujavimo niekas nedaryta.

Ligoninės direktorius atsakė pasidomėsiąs situacija

VšĮ Radviliškio ligoninės direktorius Vaidas Smalinskas, redakcijos informuotas apie šios ligonės situaciją, atsakė, kad neturi teisės teikti informacijos apie asmens sveikatos būklę be jo oficialaus sutikimo. Tai, kad moteris buvo vežama konsultuoti į Respublikinę Šiaulių ligoninę, galėjo reikšti tai, kad buvo reikalinga atlikti tyrimus, kurių Radviliškyje padaryti galimybės nėra. Taip pat į Šiaulius vežama tais atvejais, kai įtariamas infarktas, insultas ar galvos trauma. Tai, kad moteriai buvo nustatyta COVID-19 liga, nebūtinai reiškia, kad ji turėjo būti gydoma Ligoninės Covid-19 infekcijos gydymo  poskyryje, skirtame pacientų, užsikrėtusių koronavirusu, gydymui. Jeigu simptomai lengvesni, asmuo, pasirašęs sutikimo izoliuotis formą, gali būti išleidžiamas namo. Nors pacientas jaučia tam tikrus ligos simptomus, gydymas skiriamas pirmiausiai atsižvelgiant į laboratorinių tyrimų rezultatus. Nurodžius paskambinusios ligonės vardą ir pavardę, ligoninės direktorius atsakė pasidomėsiąs jos gydymu. Tikimės, kad ligoninės administracija padėjo moteriai gauti reikalingą gydymą bei medikų dėmesį. Informuojame, kad Radviliškio krašto gyventojai, turėdami nusiskundimų dėl jų ar artimųjų gydymo, gali skambinti ligoninės direktoriui Vaidui Smalinskui telefonu 8 422 52 435.

Kaip gydoma Radviliškio ligoninėje, paliekame spręsti Jums, mūsų skaitytojai. Jeigu norite pasidalinti savo gydymo istorija, informuoti apie netinkamą medikų darbą, o gal jiems padėkoti, prašome paskambinti savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai telefonu 8 606 826 02

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts