Radviliškiečiai puolė padėti ant žemės gulinčiam žmogui

Gyventojai skundžiasi Ligoninės ir poliklinikos kieme nualpusiam vyrui skubios pagalbos teko palaukti

Radviliškietė Diana, prieš Naujuosius metus, tai yra, 2021 m. gruodžio 30 d., eidama pro ligoninės Konsultacinės polikliniką bei VšĮ Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro polikliniką, pamatė, kad gana jauną vyrą ištiko rimtos bėdos su sveikata. Ji pasakojo: „Išgirdau moterį rėkiant. Priėjau arčiau ir pamačiau aikštelėje ant žemės gulintį vyrą. Jo veidas mėlynavo, jis vis praradinėjo sąmonę. Tai vyko po ligoninės ir poliklinikos langais. Į aikštelę prisirinko žmonių, o „greitoji“ atvažiavo per daugiau nei 20 minučių ir be jokių garso ar šviesos signalų. Kai atvykę medikai teiravosi ligonio duomenų, girdėjau, kad jam 35 metai. Jaunas žmogus. Dar supratau, kad žmogui buvo tikrai ne epilepsijos priepuolis. Žmonės, kurie ieškojo pagalbos nualpusiam vyrui, buvo nulėkę ieškoti pagalbos į ligoninės Konsultacinę polikliniką, tačiau ten buvusi darbuotoja pasakė, kad yra tik rūbininkė ir nieko negali padėti. Paskui jau buvo atėjusi ir moteris su švirkštu, nežinau, kas ji tokia, tačiau pagalbos nebereikėjo, nes jau buvo atvykusi „greitoji“. Tai jeigu žmogui nualpus prie ligoninės ir poliklinikos greitoji pagalba atvyksta tokiu greičiu, tai, vadinasi, į rajoną išsikviesti „greitąją“ – be šansų?“ – retoriškai paklausė tokią situaciją stebėjusi moteris. Kaip sakė Diana, tuo metu galėjo būti po 11 valandos ryto, į laikrodį ji tuo metu nežiūrėjusi ir tiksliai nurodyti laiko negalėjo. Savaitraščio skaitytojai pateikė ir šio įvykio gydymo įstaigų klientų mašinų stovėjimo aikštelėje nuotraukas.

Greitajai pagalbai įvykio vieta buvo nurodyta netiksliai  

VšĮ Radviliškio rajono greitosios medicinos pagalbos centro laikinai einanti direktorės pareigas Virginija Jasiūnienė, užklausta apie tuo metu susiklosčiusią situaciją gydymo įstaigų kieme, skubėjo patikslinti pagalbos iškvietimo aplinkybes. Ji tikino, kad pagalba atvyko kiek tik įmanoma greičiau. Iškvietimas esą gautas 11.17 val. Telefonu pagalbą kvietusi moteris nurodė, kad žmogus nualpo prie ligoninės priėmimo. Greitosios pagalbos automobilis išvyko su švyturėliais prie įėjimo į ligoninės Priėmimo skyrių ir nuvyko 11.21 val., tačiau ten nieko nerado. Pasirodo, žmogui pagalbos reikėjo visai kitoje pastato pusėje. Iškvietimas buvo patikslintas ir greitosios pagalbos automobilis išvyko prie kito įėjimo į ligoninę. Pasak V. Jasiūnienės, sunegalavęs žmogus į ligoninę buvo nuvežtas 11.27 val. Centro vadovė pripažino, kad antrą kartą pagalbos automobilis galimai atvyko be švyturėlių, tačiau tai buvo netolimas atstumas ir esą tai nebuvo būtina. V. Jasiūnienės žiniomis, žmogui ligoninėje pagalba buvo suteikta. Pasak V. Jasiūnienės, gana dažnas atvejis, kad, kviesdami pagalbą, žmonės netiksliai nurodo įvykio vietą, dėl to gaištamas laikas, pagalbos reikalingo ligonio tenka ieškoti.

Pagalbą kvietė ir rūpinosi ligoniu poliklinikos darbuotojos

VšĮ Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Irena Janušonienė informavo, kad 2021 m. gruodžio 30 d. centro darbuotoja pamatė teritorijoje gulintį vyrą, apie tai pranešė registratūros darbuotojai ir iškvietė greitąją medicinos pagalbą. Pagal ekstrinės pagalbos teikimo grafiką tuo metu dirbo šeimos gydytoja Justina Kompauskienė ir ji, iki atvykstant greitajai medicinos pagalbai, teikė skubiąją pagalbą. Pasak įvykį mačiusios liudytojos, iš poliklinikos iš tiesų buvo atėjusi moteris su baltu medikės chalatu, tačiau jos pagalba jau nebebuvo reikalinga. Pasak situaciją nuo pat pradžių stebėjusios moters, pagalbos iš tiesų teko laukti daugiau nei 20 minučių. Beje, greitosios medicinos pagalbos centro būstinė taip pat nuo įvykio vietos yra tik 100-150 metrų atstumu.  

Ligoninės direktorius aiškino, kad žmogus nualpo ne prie ligoninės durų

Tuo tarpu VšĮ „Radviliškio ligoninės“ direktorius Vaidas Smalinskas, paklaustas, kas jam yra žinoma apie netoli jo vadovaujamos įstaigos įvykusį incidentą ir ar ligoninės darbuotojai suteikė pagalbą, aiškino, kad Konsultacinės poliklinikos rūbininkė esą apie tokį įvykį nieko nežino. Primename, kad pagal įvykio liudytojos pasakojimą, būtent Konsultacinės poliklinikos rūbininkė pagalbos prašantiems žmonėms galimai nurodė, kad padėti niekuo negali. Ligoninės direktorius teisinosi, kad situaciją aiškinosi ir, jo žiniomis, asmuo sąmonę prarado prie Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro pastato durų. Paklaustas, kaip tokiais atvejais elgiasi jo vadovaujamos įstaigos darbuotojai (jeigu asmenis netoli gydymo įstaigos ar pačioje gydymo įstaigoje ištinka ūmūs sveikatos sutrikimai), direktorius atsakė, kad  tokiose situacijose, kai asmeniui prireikia medicinos pagalbos, jie padeda patys, o jei yra būtina, kviečia greitąją medicinos pagalbą.

Faktas toks, kad iš poliklinikos medikai atėjo padėti, „greitoji“, kad ir šiek tiek užtrukusi, atvažiavo, o iš ligoninės jokios pagalbos nebuvo sulaukta.

Dėkojame neabejingiems radviliškiečiams, kurie nedvejodami suskubo padėti nukentėjusiajam.

Monika Ilgauskytė

Total
22
Dalinasi
Related Posts