Gyventojai buvo šokiruoti, kai, grįžę namo, rado pradėtas kasti duobes naujiems konteineriams jų kieme

Gyventojai skundžiasi „Dovana” už tvarką –  šiukšlių konteineriai

Keisti dalykai mūsų pasaulyje darosi: ko iš valdžios prašai ir net 5 metus lauki – to negauni, o ko neprašai – grūste grūda ir dar pasako, kad turime džiaugtis ir būti dėkingi Radviliškio rajono administracijai, nes ji viską geriau už visus žino, ko kam reikia.

Taigi, viskas iš pradžių. Kovo 23 dieną, grįžę iš darbų, Radviliškio A. Povyliaus g. 5 namo gyventojai pamatė kieme išraustą duobę ir aplink ją zujančius darbininkus. Vieni pagalvojo, kad prakiuro vamzdis, kiti ne juokais išsigando, gal apkasus kasa – maža ką, kai toks laikas…Aš, kaip namo bendrijos pirmininkė, pasiteiravau dirbančių vyrų, kas nutiko ir nuo atsakymo: „Čia bus šiukšlių konteinerių aikštelė”, net negera pasidarė. Pradėjau teirautis, kas taip sugalvojo, kas darbus užsakė, tačiau atsakyti nė vienas negalėjo, liepė laukti, kol atvažiuos Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) vadybininkas. Sulaukus vadybininko, dar labiau neaišku pasidarė, nes jis tepasakė: „Toks projektas, užsakė jūsų savivaldybė.” Nedelsiant paskambinau merui Vytautui Simeliui, kuris pažadėjo išsiaiškinti ir atsiųsti savivaldybės atstovus situacijai įvertinti.

Operatyviai atvykę, rajono savivaldybės administracijos specialistai bandė raminti namo gyventojus, aiškino, kad šis projektas dar 2020 metais buvo svarstytas ir patvirtintas, kad pakeisti jie nieko negali, nes už projektą atsakingas ŠRATC. Gyventojai suprato tik tiek, kad šiukšlių konteinerių statymo mūsų namo kieme niekas su gyventojais nederino, bendrijai apie projekto svarstymą pranešta nebuvo. Taigi, beliko tik kreiptis į rajono merą, administracijos direktorę, ŠRATC direktorių, savivaldybės Tarybos narius su prašymu atsižvelgti į namo gyventojų interesus ir nestatyti stacionarių šiukšlių konteinerių gyventojų prižiūrimoje namo kiemo teritorijoje. Atkreipėme dėmesį į tai, kad niekas niekada su mūsų bendrijos nariais nederino konteinerių statymo klausimo, nė vienas namo gyventojas tam sutikimo nedavė. Namo gyventojai naudojasi už 50 metrų esančiais šiukšlių konteineriais ir poreikio turėti atskirus šiukšlių konteinerius namo kieme nėra. Be to, numatoma konteinerių aikštelė ne tik darko kiemo vaizdą, bet ir yra netinkamoje vietoje, duobės gylis – apie 50 cm, nes ten yra po betono blokais paslėpti vamzdynai, kabeliai, toje gatvelėje yra parkuojami mūsų namo gyventojų automobiliai (kiemo aikštelė nesutalpina visų automobilių). Tai sudarys namo gyventojams nepatogumus.

Drįsome teigti, kad šis projektas yra parengtas neskaidriai, ignoruojant gyventojų interesus. Taip yra netikslingai panaudojami projekto pinigai, svarbu, kad kažkas „įsisavintų“ (o gal pasisavintų) projektui skirtas lėšas. Manome, kad gyvename demokratinėje valstybėje, kur turi būti viešo intereso skaidrumas ir daromi darbai neturėtų sukelti gyventojų pykčio ir nepasitenkinimo. Tokias konteinerių aikšteles galima būtų įrengti prie sodų bendrijų, atokesnėse vietose, kur yra jų poreikis. Tokiu būdu tų vietų gyventojai nevežtų šiukšlių į mieste ar mūsų mikrorajone esančius konteinerius. Jei nėra kur dėti numatytų konteinerių, tai jiems galima rasti vietos kitoje gatvelės pusėje esančioje tuščioje pievoje. Kol kas darbai sustabdyti, tačiau namo gyventojai  nerimauja, kuo viskas baigsis. Norime kieme tvarkytis, bet nežinome, ar gausime „velykinę dovanėlę” , o tai gadina  nuotaiką. Tikimės supratingumo ir tinkamo požiūrio į žmonių, o ne į verslo interesus.

Balandžio 8 dieną vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės institucijų 2021 metų veiklos ataskaitos renginyje Radviliškio miesto seniūnijos gyventojams, savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė kelis kartus pakartojo, kad viskas daroma dėl gyventojų gerovės. Tik iš kur direktorė žino, ko gyventojams reikia, kokią gerovę jie įsivaizduoja? Juk komunikavimo su paprastais rajono gyventojais nėra, informacija apie savivaldybės projektus, numatomas veiklas sunkiai pasiekiama. Paskutinis pavyzdys – jau minėtas balandžio 8 dienos renginys, į kurį atėjo tik 6 seniūnijos gyventojai. Pranešimas apie renginį buvo tik „Facebook“ paskyroje. Juk ne visi gyventojai turi internetą, ne visi naudojasi „Facebook“ paskyromis. Mieste informacijos neteko matyti. Gal žmonės ne tik nežinojo apie renginį, bet ir nepasitiki vietos valdžia?

Radviliškio daugiabučio namo butų savininkų bendrijos „Radviliškio aras”  pirmininkė Laima Škėmienė

   

                                           

Total
0
Dalinasi
Related Posts