Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Grinkiškio seniūnei G. Bložienei metamas gelbėjimosi ratas

Avatar

Paskelbta

data

Vos prieš porą savaičių rašėme apie Grinkiškio seniūnės G. Bložienės nuosavo buto šildymo piruetus. Kaip ir rajono skaitytojai, tikėjomės objektyvaus ir tikslaus tyrimo. Deja. Po Radviliškio saule niekas nesikeičia. Ir tikriausiai dar niekas nesikeis. Net iš 5 administracijos valdininkų sudaryta darbo grupė vyko į Grinkiškį pažiūrėti  … nupjautų vamzdžių.
Darbo grupė – tik iš lojaliųjų
Paviešinus informaciją apie tai, kad Grinkiškio seniūnė G. Bložienė, priklausanti konservatorių partijai, galėjo net 10 metų nemokėti už šildymą, savivaldybės administracija ėmėsi tyrimo. Administracijos direktorės pavaduotoja J. Venckutė sudarė darbo grupę. Į ją paskyrė V. Žviką, A. Abromavičių, N. Žilvytienę ir R. Špakauską. Darbo grupei vadovauti paskirtas G. Pilypas. Dabar jau miręs A. M. Brazauskas sakydavo, kad bet kokiai problemai numarinti užtenka įkurti darbo grupę, o ji jau prieis prie paprastos išvados: „Viskas teisėtai“ arba „vsio zakonno“, – kaip išsireikšdavo sėkmingiausias Lietuvos sovietinis nomenklatūrinis veikėjas. Tokia pati situacija nutiko ir čia. Paradoksas, bet nesugebėjimas tinkamai imituoti tyrimo, peržengė bet kokio padorumo ribas. Tai jau panašu į valdžioje esančiųjų šaipymąsi iš rajono bendruomenės ir saviškių dangstymą bet kokia kaina. Reziumė viena: kol rajoną valdo „kregždučių“, „raudonų rožių“  su  papildomu liberalizmo atspalviu koalicija, tol iš biudžeto tuks rajono „elitas“.
Negrabiai atliekamas tyrimas
Įsakymas dėl darbo grupės pasirašytas buvo birželio 7 dieną, ketvirtadienį. Išvadas reikėjo pateikti jau 11 dieną, pirmadienį. Manote, kad per dvi darbo dienas realiai galima atlikti objektyvų tyrimą? Bet tiek laiko užtenka, kad visa grupė nuvyktų į vietą. Nuvykus darbo metu, jiems „atsivertų“ privačios nuosavybės durys, kur komisijos nariai galėtų atlikti taip vadinamą fotofiksaciją. Nors prieš dvi savaites straipsnyje buvo akcentuojama, kad naikinami centrinio šildymo įrodymai, deja, darbo grupės „asai“ tuo, tikėtina, nenorėjo domėtis. Jiems būtiniausiai reikėjo užfiksuoti fotonuotraukomis, kad šildymo vamzdžiais šiluma į butą nebeteka. Ir staiga jiems viskas tampa aišku: niekas nesinaudojo mokyklos turtu ar gėriu asmeninei naudai gauti. Užteko vos dviejų dienų  surinkti pakankamai įrodymų, kad „saviškio“ niekas „prigauti“ nebegalės. Gerai, kad teismai tokiais tempais nedirba… Skirtingai nei pirmojo pokalbio metu, pati buto savininkė G. Bložienė taip nebeatviravo. Ji trumpai atrėžė, jog vamzdžiai nupjauti … seniai. Paprašyta sukonkretinti, tikslaus laiko nenurodė. Darbo grupė gavo pasiaiškinimą ir iš mokyklos vadovės, kuris, deja, žiniasklaidai nėra prieinamas.
Nepriklausomas tyrimas
Teko redakcijos kolektyvui šiek tiek pasiklausinėti vietoje, papildomai pasidomėti, kad paaiškėtų, jog darbo grupės priimtas sprendimas, neparemtas visapusišku tyrimu, yra skubotas ir visiškai neišsamus. Priešingai, nei teigia darbo grupė, jog nebuvo naudojamasi mokyklos katilinėje pagaminta šiluma, G. Bložienės 43 kv metrų 2 kambarių bute bent pastaruosius dvejus metus gyveno mokykloje dirbanti specialioji pedagogė Rasa Jarmolavičienė. Ir ne viena, o su savo dukra, kuri Grinkiškio gimnazijoje pabaigė ir ikimokyklinę grupę, o šiais metais – pirmąją klasę. Dar daugiau. Buto savininkei Grinkiškio seniūnei G. Bložienei būtinybė sudaryti vandens teikimo sutartį su tiekėju atsirado vos prieš … savaitę! Nors butas jai priklauso nuo 2007 metų kovo mėn. Be to, yra užfiksuoti pokalbių įrašai, kuriuose laikinai einanti Grinkiškio gimnazijos vadovės pareigas S. Šegždienė teigė, jog šilumą tiekiantys vamzdžiai bus nupjauti iš karto po šildymo sezono. Priminsime, jog S. Šegždienė paskirta laikinai vadovauti šiai įstaigai tik nuo 2017 m. rugsėjo mėn. Kita aplinkybė, į kurią penkių asmenų darbo grupei taip ir nepavyko atkreipti dėmesio – tai koridoriuje stovintis elektros skaitiklis. Antram butui priskirtas skaitiklis parodo nemažą sunaudotos energijos skaičių. Tai patvirtina faktą, jog bute tam tikru laikotarpiu buvo ir, remiantis kaimynų pasakojimais, yra gyvenama. Nors buto savininkė G. Bložienė ir mokyklos administracija neigia, bet mokyklos bendruomenės atstovai, panorėję išlikti anonimiškais, teigė, jog buvo siekiama parduoti butą mokyklai. Tik suma esą buvo gerokai užkelta bei viršijanti mokyklos galimybes.
Laužomi žmonių likimai

Vis tik šioje situacijoje labiausiai apgailėtina taip vadinamos nuomininkės padėtis. Ji ne savo noru buvo įtraukta į šį  „maskaradą“, kurio vienintelis tikslas – padėti konservatorei G. Bložienei išvengti atsakomybės. Šiuo metu Grinkiškio gimnazijos specialiosios pedagogės R. Jarmolavičienės dukra nebegali gyventi kartu, nes nežinia, kada į duris pasibels tikrintojai. Dar blogiau bus, kai atvyks žurnalistai su filmavimo kameromis ir užfiksuos priešingą situaciją nei darbo grupė su padarytomis fotofiksacijomis. Su pačia mokytoja taip ir nepasisekė susisiekti, kad pakomentuotų susidariusią nemalonią situaciją. Tačiau yra žinoma, kad ji aktyviai ieško kito gyvenamojo ploto, kadangi nebenori gyventi bute, kuriame žiemos sezonu nebus centralizuoto šildymo. Bet šių žmonių sudaužomi likimai rajono valdžios sąžinės nepasieks…

Marius Aleksiūnas

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi