Gera žinia Baisogalos krašto gyventojams – vanduo atpigs

Ne veltui sakoma, kad prieškalėdinis laikotarpis – stebuklų metas. Šiuo brangymečio laikotarpiu, kai rajone paslaugos bei komunaliniai mokesčiai  brangsta  po keletą kartų, „Baisogalos bioenergija“ prašė Tarybos narių leisti savo klientams atpiginti  vandenį.

UAB „Baisogalos bioenergija” tiekia geriamąjį vandenį 1536 – čiai Baisogalos, Pociūnėlių, Grinkiškio, Pašušvio mstl., Pakiršinio, Vainiūnų, Skėmių, Kairėnėlių, Vaitiekūnų kaimų abonentų (2877 gyventojų) ir 110 įstaigų.

Vandens kainos pokytį  gyventojų naudai lėmė  mažesnės ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudos (dėl naujai pagal veiklos ir plėtros planą faktiškai pradėtų eksploatuoti ilgalaikio turto vienetų), numatytas bet nepadidintas 6,6 proc. darbo užmokestis, nuo bendrovės valios nepriklausančių veiksnių nulemtų, neišvengiamų sąnaudų pokytis.

Vanduo atpigs

Baisogalos  krašto gyventojams pagal naujus įkainius geriamas vanduo atpigs 10 procentų. Gyventojams, kuriems vanduo apskaitomas bute, bus taikoma kaina 1,95 Eur už kub. m. Gyventojai, perkantys geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas individualių gyvenamųjų namų ar kitų patalpų, skirtų asmeninėms, šeimos ar namų reikmėms, įvaduose, mokės  1,81 Eur už kub. m.

Perkantys geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas buities ir komerciniams poreikiams bei perkantys geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir tiekiamą abonentams, mokės 1,90 Eur už kub. m. 

Abonentai, perkantys geriamąjį vandenį, skirtą patalpoms šildyti ir tiekiamą vartotojams, ir  geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir tiekiamą vartotojams, ir vartotojai, perkantys paslaugas daugiabučių gyvenamųjų namų įvade, mokės 1,80 Eur už kub. m.

Tarybos narys padėkojo įmonės vadovams

Išgirdęs gerą žinią apie vandens atpiginimą, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius padėkojo UAB „Baisogalos bioenergija“ vadovams: „Padėkosiu vadovams, kad pirmą kartą teikė pasiūlymą sumažinti gyventojams vandens kainas. Tai tikrai labai gera žinia“.

Tarybos narys „valstietis“ J. Povilaitis, atvirkščiai, nebuvo tuo labai patenkintas: „Gerai, kad vanduo pinga, tačiau, kai nieko neinvestuoji, ūkis nugyvenamas“.

Šiam vandens kainos mažinimui Taryboje buvo pritarta.

Tad nors ir sumažėjo „Baisogalos bioenergijos“ klientų, įmonė surado resursų mažinti vandens kainą. Primename, kad radviliškiečiams vanduo pabrango 9 procentais. Šio pabrangimo priežastys – turto nusidėvėjimas, UAB „Radviliškio vanduo“  darbuotojų  atlyginimų didėjimas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
22
Dalinasi
Related Posts