Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Geografijos pamoka kitaip

Avatar

Paskelbta

data

 


Lietuvos geografijos mokytojų asociacija (LGMA) pakvietė moksleivius ir mokytojus dalyvauti ADVENTUR 2017 parodoje. Norėdami dalyvauti parodoje ir geografijos pamokoje  būrys lizdeikiečių išvyko į Vilnių aplankyti jau penkis metus iš eilės vykstančios, ADVENTUR 2017 parodos. Šių metų parodos tema – PARAGAUK PASAULIO. PARAGAUK LIETUVOS – kelionių įspūdžiai per maisto ragavimą, gastronominis turizmas, pasaulio bei Lietuvos regionų pažinimas per kulinarinį paveldą. Paroda ADVENTUR 2017 tradiciškai veikė trijose teminėse salėse: „Atrask Lietuvą“, „Pažink Pasaulį“ ir „Poilsiauk aktyviai“ bei naujoje salėje, skirtoje pristatyti „Autentišką  Lietuvą“, kurios interaktyvioji dalis –  maisto degustacijos, pramogos bei konkursai.

 
Parodoje mokiniai galėjo susipažinti su įvairių šalių kultūriniu paveldu. Indonezijos, Gruzijos, Rumunijos, Omano, Kipro bei daugelio kitų valstybių atstovai kvietė išbandyti savo šalies virtuvę. Merginų eilės nusidriekė prie kelionių agentūros, kurioje meistrė darė chna tatuiruotes. Daugelis iš jų eilėje stovėjo apie tris valandas! Taip pat daug jaunimo pritraukė Tez-Tour bei air Baltic įmonės, kurios siūlė pasidaryti nuotraukas įdomiose vietose. Taip pat Lizdeikos gimnazijos mokiniai, kaip ir kiti parodos lankytojai,  galėjo susipažinti  su Lietuvos miestų bei miestelių tradicijomis, tarp jų ir  Radviliškio! Radviliškiečiai savo stenduose pristatė rajono kraštovaizdžio, paveldo, gamtos įvairovę. Užklydę smalsuoliai buvo kviečiami pažaisti edukacinį žaidimą „Pažinkime Radviliškio kraštą“.
Ši paroda tapo gyva, interaktyvia geografijos pamoka. LGMA atstovai spalio mėnesį keliavo po Etiopiją. Atliko įvairius tyrimus. Lankė įvairias gentis. Savo tyrimus ir pastebėjimus  asociacijos atstovai papasakojo geografijos pamokoje.

 
Lietuvos geografijos mokytojų asociacija kartu su tarptautine turizmo paroda ADVENTUR 2017 bei Valstybiniu turizmo departamentu organizavo antrąjį Geografijos žinių konkursą 6-12 klasių moksleiviams „Paragauk pasaulio, paragauk Lietuvos“. Konkurse dalyvavo  400 dalyvių iš 76 mokyklų, kurios atstovavo 25 savivaldybes.
Aštuoni mūsų gimnazistai dalyvavo 9 – 12 klasių, jau antrus metus vykstančiame geografijos žinių konkurse. Kurį sudarė net 30 klausimų apie Europos bei viso pasaulio kulinarinį paveldą, žemės ūkio produkcijos gamybą, gamtą ir t.t. Klausimyne buvo pateikti keli  klausimai apie Lietuvos piliakalnius, nes jie – šių metų parodos akcentas. Tarp septyniolikos konkurso nugalėtojų buvo ir Lizdeikos gimnazijos 3A klasės mokinė Austėja Adamonytė.

Lizdeikos gimnazijos 2A klasės mokinė Rugilė Hokušaitė

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019