Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Geografijos pamoka kitaip

Avatar

Paskelbta

data

 


Lietuvos geografijos mokytojų asociacija (LGMA) pakvietė moksleivius ir mokytojus dalyvauti ADVENTUR 2017 parodoje. Norėdami dalyvauti parodoje ir geografijos pamokoje  būrys lizdeikiečių išvyko į Vilnių aplankyti jau penkis metus iš eilės vykstančios, ADVENTUR 2017 parodos. Šių metų parodos tema – PARAGAUK PASAULIO. PARAGAUK LIETUVOS – kelionių įspūdžiai per maisto ragavimą, gastronominis turizmas, pasaulio bei Lietuvos regionų pažinimas per kulinarinį paveldą. Paroda ADVENTUR 2017 tradiciškai veikė trijose teminėse salėse: „Atrask Lietuvą“, „Pažink Pasaulį“ ir „Poilsiauk aktyviai“ bei naujoje salėje, skirtoje pristatyti „Autentišką  Lietuvą“, kurios interaktyvioji dalis –  maisto degustacijos, pramogos bei konkursai.

 
Parodoje mokiniai galėjo susipažinti su įvairių šalių kultūriniu paveldu. Indonezijos, Gruzijos, Rumunijos, Omano, Kipro bei daugelio kitų valstybių atstovai kvietė išbandyti savo šalies virtuvę. Merginų eilės nusidriekė prie kelionių agentūros, kurioje meistrė darė chna tatuiruotes. Daugelis iš jų eilėje stovėjo apie tris valandas! Taip pat daug jaunimo pritraukė Tez-Tour bei air Baltic įmonės, kurios siūlė pasidaryti nuotraukas įdomiose vietose. Taip pat Lizdeikos gimnazijos mokiniai, kaip ir kiti parodos lankytojai,  galėjo susipažinti  su Lietuvos miestų bei miestelių tradicijomis, tarp jų ir  Radviliškio! Radviliškiečiai savo stenduose pristatė rajono kraštovaizdžio, paveldo, gamtos įvairovę. Užklydę smalsuoliai buvo kviečiami pažaisti edukacinį žaidimą „Pažinkime Radviliškio kraštą“.
Ši paroda tapo gyva, interaktyvia geografijos pamoka. LGMA atstovai spalio mėnesį keliavo po Etiopiją. Atliko įvairius tyrimus. Lankė įvairias gentis. Savo tyrimus ir pastebėjimus  asociacijos atstovai papasakojo geografijos pamokoje.

 
Lietuvos geografijos mokytojų asociacija kartu su tarptautine turizmo paroda ADVENTUR 2017 bei Valstybiniu turizmo departamentu organizavo antrąjį Geografijos žinių konkursą 6-12 klasių moksleiviams „Paragauk pasaulio, paragauk Lietuvos“. Konkurse dalyvavo  400 dalyvių iš 76 mokyklų, kurios atstovavo 25 savivaldybes.
Aštuoni mūsų gimnazistai dalyvavo 9 – 12 klasių, jau antrus metus vykstančiame geografijos žinių konkurse. Kurį sudarė net 30 klausimų apie Europos bei viso pasaulio kulinarinį paveldą, žemės ūkio produkcijos gamybą, gamtą ir t.t. Klausimyne buvo pateikti keli  klausimai apie Lietuvos piliakalnius, nes jie – šių metų parodos akcentas. Tarp septyniolikos konkurso nugalėtojų buvo ir Lizdeikos gimnazijos 3A klasės mokinė Austėja Adamonytė.

Lizdeikos gimnazijos 2A klasės mokinė Rugilė Hokušaitė

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi