Socialiniai tinklai

Aktualijos

Gavus sąskaitas už šildymą – radviliškiečiams šokas

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškiečiai, gavę sąskaitas iš UAB „Radviliškio šiluma“  už butų šildymą gruodžio mėnesį, apstulbo – sąskaitos buvo didesnės nuo 30 iki 50 eurų, nei gautos už lapkričio mėnesį. „Kodėl taip pabrango šiluma, juk didelių šalčių gruodžio mėnesį nebuvo. Gavome sąskaitą už šilumą – beveik šimtas eurų. Kai buvo litai, niekada už šildymą nemokėjome per 350 litų“,- piktinosi radviliškiečiai.
Gyventojų pyktis suprantamas – gavus tokias „plėšikiškas“ sąskaitas, kai nebuvo šalčių, kas bus, kai termometro stulpelis dar nukris žemiau? Tada sąskaitos už šildymą bus dar didesnės ir ne kiekvienas radviliškietis išgalės  jas sumokėti.
„Radviliškio krašto“redakcija kreipėsi į rajono vadovus bei į UAB „Radviliškio šiluma“, prašydama paaiškinti, kodėl radviliškiečiams taip pabrango būstų šildymas.

Rajono vadovai kratosi atsakomybės
Kodėl taip skriaudžia radviliškiečius rajono savivaldybės valdoma įmonė, redakcija paklausė mero pavaduotojo K. Augulio bei administracijos direktorės J. Margaitienės, kadangi mero tuo metu nebuvo. Šie valdininkai nesugebėjo atsakyti į klausimus ir „pagal kompetenciją“ juos persiuntė  UAB „Radviliškio šiluma“ vadovams. Pakartotinai pateikus klausimą rajono vadovams, atsakymą atsiuntė darbe pasirodęs meras.

Mero teigimu, „dėl pabrangusio biokuro gruodžio mėnesį šilumos kaina gyventojams padidėjo apie 7 proc.“  Tačiau gyventojai moka skaičiuoti ir suskaičiavo, kad  sąskaitose šiluma pabrango ne 7, bet beveik 100 procentų.

Beje, meras savo atsakyme nurodė kitą kaltininką – ne savivaldybės įsteigtą įmonę  UAB „Radviliškio šiluma“, tačiau UAB „Radviliškio būstas“, administruojantį  daugelį daugiabučių namų Radviliškio miete. Pasak mero, gruodžio mėnesį buvo suvartotas žymiai didesnis šilumos kiekis būstuose, o dėl to gyventojams derėtų kreiptis į būsto administratorių, kuris reguliuoja pastatuose suvartojamos šilumos srautą, nes šilumos tiekėjas atsako tik už „termofikato pateikimą iki pirmos namo sklendės“.
Mero argumentai skamba keistokai, nes gyventojams rūpi tik gautos didelės sąskaitos, o ne kuri įmonė gauna pelną.  

Dėl šilumos brangimo meras apkaltino… vėją
Tiesą sakant, dėl valdininkų atsirašinėjimų bei kaltės kratymosi nuo savo pečių gyventojams nei šilta, nei šalta, nes raštai išsipūtusių sąskaitų už šilumą nesumažins. Tačiau kas galėtų paneigti, kad  iš didelių sąskaitų už šilumą pasipelnė UAB „Radviliškio šiluma“? Iš šios bendrovės gautame rašte nurodoma, kad   2018 m. lapkričio mėn. šilumos energijos parduota už 275318 eurus, o 2018 m. gruodžio mėn. šilumos energijos parduota už 443355 eurus. Vadinasi, UAB „Radviliškio šiluma“ turėjo net 168037 eurus daugiau pajamų, lyginant lapkritį su gruodžiu, nors vidutinis temperatūrų skirtumas buvo visiškai minimalus.

Beje, nors radviliškiečiai teigė, kad gruodžio mėnesį nebuvo didelių šalčių ir nereikėjo taip intensyviai šildyti butų, meras mano kitaip. Iš jo gautame rašte teigiama, kad  „nors gruodžio mėn. nepasižymėjo dideliais šalčiais, tačiau vyravo dideli vėjai, todėl būstuose, siekiant palaikyti pagal higienos normas nustatytą komfortišką temperatūrą, suvartotas žymiai didesnis šilumos energijos kiekis“. Tik kyla klausimas, kodėl vienų būstų savininkai gavo kosmines sąskaitas, o kitų ne – juk vėjas visur pučia vienodai?

Visos strėlės – į UAB „Radviliškio būstas“
Kaip jau buvo minėta  raštuose, gautuose iš rajono vadovų bei UAB „Radviliškio šiluma“, siūloma kreiptis į būsto administratorius ir su jais aiškintis, kodėl  į butus buvo tiekiami tokie dideli šilumos srautai. Redakcija kreipėsi į UAB „Radviliškio būstas“ ir buvo gautas atsakymas, kad  daugiabučių namų gyventojai nori, kad butuose būtų 20 -21 laipsnis šilumos, o Radviliškio mieste daugiabučių namų šilumos punktai beveik visi yra automatizuoti: ant išorinių fasadinių sienų įrengti davikliai, kurie fiksuoja lauko temperatūrą  ir reguliuoja patalpose šilumą.
Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tą faktą, kad dėl padidėjusių šilumos sąskaitų UAB „Radviliškio būstas“ jokios finansinės naudos neturėjo. Iš padidėjusio mokesčio daugiausia naudos gavo savivaldybės valdoma įmonė – UAB „Radviliškio šiluma“.
UAB „Radviliškio būstas“  teigimu, gyventojų  prašymų dėl  2018 metų gruodžio mėnesio per didelio šildymo intensyvumo buvo gauta labai mažai prašymų. Bendrovė į visus gyventojų prašymus reagavo ir mažino šilumą pagal teiktus kiekvieno kliento prašymus. „Norime visų mūsų klientų paprašyti, kad jei tik jaučiate, kad  jūsų bute yra per šalta ar perkarštą būtinai kreipkitės atvyksime ir pagal jūsų poreikį padidinsime ar sumažinsime šildymo intensyvumą. Pateikiame papildomai kontaktus kuriais galite kreiptis į administratorių : skambučių centras tel. 8 700 55 966, atvykus į UAB „Radviliškio būstas“ įmonę adresu Aušros a. 5, Radviliškis, ar pasinaudojus išmaniąja programėle“,- sako UAB „Radviliškio būstas“  atstovai.

Kas kaltas dėl šilumos kainų didinimo?
Negana to, kad buvo gautos kosminės sąskaitos už būsto šildymą, sausio  mėnesį vykusiame posėdyje Taryba nusprendė dar padidinti mokestį už šildymą. Skelbiame politikų pavardes, pritarusių šilumos branginimui: konservatoriai A. Čepononis, A. Grabauskas, A. Jegnoras, D.Jurėnas, V.S. Skarelienė, K.Dainius, J. Staškūnienė, K. Dočkus; socialdemokratai: K. Augulis, E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, A.Venckus, J.Pravilonis; „darbiečiai“: J.Baublys, R.Tarbūnienė; „valstiečiai“: D.Čapaitis, J.Povilaitis, S.Zajančkauskas, liberalai: A.Ruseckas, R.Vaičiurgis. 

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šeduvoje tradiciškai švęstos Žolinės

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio 15 dieną šeduviai 19-ąjį kartą rinkosi į liaudiškos muzikos festivalį ,,Žolinės vainikas“.

Ši tradicinė Žolinių šventė Šeduvoje prasidėjo atlaidais Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje. Gausus būrys tikinčiųjų atėjo į bažnyčią nešini žolynais, kurie buvo pašventinti.

Susirinkusius sveikino Šeduvos kultūros ir amatų centro liaudiškos muzikos kapela ,,Užuovėja“. Vakare visi šventės dalyviai būriavosi Laisvės aikštėje pasigrožėti floristine paroda „Lietus Lietuvoje“. Parodoje buvo demonstruojami įvairiaspalviais raštais bei žolynais išdabinti skėčiai, kuriuos kūrė: Šeduvos kultūros ir amatų centras, globos namai, pirminės sveikatos priežiūros centras, neįgaliųjų draugija, biblioteka, lopšelis-darželis, Vėriškių bendruomenė, Butėnų bendruomenė, Pavartyčių bendruomenė ir kultūros namai bei Gitana Šiaulė. Susirinkusiuosius miesto aikštėje linksmino ŠAMA apdovanojimą šiais metais pelniusi Baisogalos kultūros centro netradicinė kapelija ,,Dainoriai“.

Lydimi ,,Retromobile“ klubo automobilių, šventės dalyviai iškilminga eisena iš miesto aikštės pajudėjo parko link. Šioje tradicinėje eisenoje dalyvavo LR Seimo narys, rajono meras, Tarybos nariai. Beje, šventinėje eisenoje ir miesto  parke vykusiame renginyje Šeduvos seniūnas nepasirodė. Galbūt seniūnas turėjo svarbesnių reikalų nei Šeduvos miesto šventė?
Parke vykusios šventės metu buvo  apdovanoti gražiausiai tvarkomų sodybų Šeduvos miesto seniūnijoje savininkai.

Šventėje skambėjo Baisogalos kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos ,,Žvangulis“ atliekami kūriniai, Radviliškio, Raseinių, Girkalnio, Kelmės liaudiškų kapelų muzika. Visus sužavėjo skrabalininko Egidijaus Impolio bei Rolando Sereikos (smuikas) duetas. Šventę vedė Apolionija Zizirskienė (Vaidas Pračkaila) ir muzikantas Andrius. Šventės vinis – grupės ,,Kitava“ koncertas. Visiems dalyviams įteiktos Šeduvos kultūros ir amatų centro atminimo dovanos.
„Mes stengiamės kasmet dalyvauti šioje tradicinėje Žolinių šventėje Šeduvoje. Nuoširdus ačiū Izolinai Stanulienei  ir kitiems organizatoriams už gražią ir nuotaikingą šventę“,- renginiu pasidžiaugė Tarybos nariai Vilma Aleknienė ir Gediminas Lipnevičius.
Šventę vainikavo fejerverkai.

Pagal  Šeduvos kultūros ir amatų centro informaciją


Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeduvoje bus įamžintas Palaimintojo T. Matulionio atminimas

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio 6 dieną Radviliškio rajono  savivaldybės tarybos nariai aplankė Palaimintojo Teofiliaus Matulionio atminimo įamžinimo vietą Šeduvoje. Apsilankiusiuosius maloniai pasitiko Šeduvos parapijos klebonas Virginijus Kazaitis, aprodęs memorialinį kambarėlį, kuriame paskutinius savo gyvenimo metus praleido Palaimintasis T. Matulionis. Šiame kambarėlyje  demonstruojami  Palaimintojo Matulionio asmeniniai daiktai bei nuotraukos.
Kad namelis taptų piligrimų traukos centru, jam reikia remonto: sudėti langus, įrengti šildymą bei sanitarinį mazgą.
Pasak Šeduvos Šeduvos bažnyčios klebono V. Kazaičio, kol T. Matulionio name veikė šildymas, buvo kviečiami lektoriai, žmonės susirinkdavo pasikalbėti po pamaldų, tačiau neveikiant šildymui bent šaltuoju metų laiku to buvo neįmanoma padaryti. 
„Teofilius Matulionis jau garsina Šeduvos miestą, nes čia buvo jo paskutinė gyvenimo stotelė. Turime relikviją – Palaimintojo paveikslą. Jeigu T. Matulionis bus paskelbtas Šventuoju, mūsų bažnyčia dar labiau pagarsės, tad, manau, reikia tinkamai pasirūpinti  šio iškilaus dvasininko atminimu“,- sakė dvasininkas V. Kazaitis.
Kad būtų įrengti minėti patogumai, Šeduvos bažnyčios klebono V. Kazaičio nuomone, reikėtų savivaldybė prisidėjimo, tai pat prisidėtų ir parapija.

Šiame susitikime nedalyvavo Šeduvos seniūnas J. Pranys. „Man čia nieko naujo nebuvo, žinome, kad seniūnui miestelio reikalai nelabai nerūpi“,- sakė dvasininkas.
Apie T. Matulionio atminimo išsaugojimą tarėsi Radviliškio rajono  savivaldybės mero pavaduotojas M. Pauliukas, Tarybos nariai V. Aleknienė, Z. Žvikienė bei Šeduvos bažnyčios pastoracinės tarybos nariai A. Petruškienė ir V. Žitkevičius. 

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019