Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šiaulietė džiaugiasi pareigūnų geranoriškumu ir profesionalumu

Avatar

Paskelbta

data

Šiauliuose gyvenančiai  Aušrai Dimaitienei spalio 12-osios rytas atsiuntė nerimo kupiną žinią – skambino jos 74 metų tėvelis, išvakarėse išėjęs į mišką uogauti ir pasiklydęs. Naktį vyras praleido miške, tačiau ir dieną išsikapanoti iš jo jam nepavyko. Pasiklydėlis nežinojo, kur esąs. Į mišką jis patraukė Aukštelkėje, o kur atsidūrė, nesupranta, įtaria, kad galėjo atsidurti Rėkyvoje, nes mato durpyną ir kažkokį statinį šalia kasamų durpių.

Ieškoti pasiklydėlio išvyko du policijos ekipažai – vienas iš Aukštelkės pusės, kitas – iš Rėkyvos. Vyriausieji patruliai Giedrė Baniulė ir Robertas Zuokas kartu su praktiką atliekančiu Vaidu Pažereckiu susisiekė su Rėkyvą gerai pažįstančiu anksčiau čia gyvenusiu kolega Pauliumi Mamonovu ir pasiteiravo, gal jam žinoma tokia vieta Rėkyvos durpyne, kur stovi kažkoks namelis. Pastarasis nurodytą vietą žinojo ir kolegas nukreipė tinkama linkme. Patruliai, kiek leido pažliugęs kelias, važiavo važiuoti, po to, palikę automobilį, į durpyną patraukė pėsčiomis. Aukštelkėje mišką revizavo Šiaulių  miesto ir rajono policijos komisariato vyresnieji tyrėjai Neringa Visockenė ir  Gintautas Meškauskas. Jie įjungė automobilio garso  signalus, tačiau, susisiekus telefonu  su ieškomuoju, paaiškėjo, kad  jo joks   garsas nepasiekia, tačiau kartkartėmis tolumoje jis išvysta kažkokius  šviesos blykstelėjimus. Paaiškėjo, kad jis mato  Rėkyvoje dirbusių patrulių signalus prožektoriumi. Aukštelkėje dirbę pareigūnai jiems paskambino ir informavo, jog jie eina teisinga kryptimi, nes  ieškomasis mato jų prožektoriaus blykstelėjimus.Po kurio laiko patruliai išvydo ir nurodytą statinį, ir netoli jo  stoviniuojantį pasiklydėlį. Naktį praleidęs medyje, vyras pareigūnų  pasirodymu labai apsidžiaugė ir pasižadėjo sau į mišką daugiau kojos nekelti.

Patruliai pasiklydėlį   parvežė į Raizgių soduose esančius jo namus, o kolegos iš  Aukštelkės –  vyro dviratį, kurį jis buvo  palikęs  pamiškėje.

Šiaulietis buvo surastas per pora valandų nuo pranešimo apie jo dingimą gavimo. Jo dukra Aušra Dimaitienė policijai atsiųstame  laiške dėkojo pareigūnams už operatyvią paiešką ir stebėjosi pareigūnų geranoriškumu bei jų profesionaliu darbu. Su didžiausia pagarba  moteris linki jiems visokeriopos sėkmės. 

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi