Fizinio aktyvumo skatinimo mokymai vyresnio amžiaus žmonėms Imantuose

Nuo gegužės mėnesio Radviliškio r. visuomenės sveikatos biuras pradėjo vykdyti fizinio aktyvumo skatinimo mokymus vyresnio amžiaus žmonėms Baisogalos priestočio bendruomenėje „Imantai“. Čia mokymų dalyviai renkasi du kartus per savaitę vakarais ir kartu su treneriu kineziterapeutu Juliumi Optu atlieka jiems parinktus pratimus.

Mokymų metu pradedant, įpusėjus ir baigiant sveikatinamojo fizinio aktyvumo mokymus visuomenės sveikatos specialistai kartu su treneriu patikrina žmogaus fizinio aktyvumo lygį ir žinias, tam tikrų kūno raumenų jėgą ir kūno dalių lankstumą, širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumą ir kitus fizinės bei psichinės sveikatos rodiklius.

Atsižvelgiant į rodiklius, kiekvienam dalyviui sudaromas individualus fizinio aktyvumo planas, kuriame nurodomos rekomenduojamos veiklos ir jų dažnumas pagal visuomenės sveikatos biure teikiamų fizinio aktyvumo užsiėmimų tvarkaraštį bei asmens galimybes atlikti veiklą savarankiškai.

Visus metus trunkančių mokymų metu senjorai kviečiami dalyvauti įvairaus pobūdžio aerobinės ištvermės ugdymo, raumenų stiprinimo, koordinacijos palaikymo ir kituose užsiėmimuose, įgyti savarankiškų judėjimo ir sveikatos stiprinimo įgūdžių, kurie pravers kasdieniame jų gyvenime.

Informacija norintiems prisijungti į mokymus:

  • Mokymai skirti asmenims nuo 65 metų.
  • Mokymų trukmė: 12 mėn.
  • Mokymai vyksta antradieniais, ketvirtadieniais, 17.00 val.

Būtina registracijas.armoniene@radviliskiovsb.lt, 8 683 61707.

Dalyvavimas visuomenės sveikatos biurų vykdomose programose padeda mažinti senatvinio silpnumo sindromo riziką, su tuo susijusių traumų dėl griuvimų riziką, o tuo pačiu gerina ir emocinę sveikatą.

Senjorams siūlomos keturios fizinio aktyvumo programos:

  • griuvimų prevencijos programa;
  • gyvenimo kokybę gerinanti programa;
  • bendrą organizmo fizinį pajėgumą gerinanti programa;
  • programa asmenims, kuriems nustatytas senatvinio silpnumo sindromas.

Sveikatinamojo fizinio aktyvumo skatinimo mokymai yra skirti asmenims nuo 65 metų ir yra visiškai nemokami. Dėl registracijos reikėtų kreiptis į visuomenės sveikatos biurus, kurie veikia daugelyje savivaldybių.

Radviliškio r. visuomenės sveikatos biuro ir SAM Spaudos tarnybos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts