Europos kalbų diena

Europos tarybos iniciatyva nuo 2001 m. rugsėjo 26 d. yra minima Europos kalbų diena. Tai puiki diena pakalbėti apie Europos kalbų įvairovę, paraginti mokytis kalbų, taip pat skatinti toleranciją kitų šalių ir kultūrų atžvilgiu. Kaip ir kiekvienais metais tradiciškai ši diena buvo paminėta ir mūsų gimnazijoje. Mokykloje kabinetų durys buvo papuoštos mokinių plakatais, piešiniais bei įvairiais akcentais, susijusiais su ES šalimis. Pavaikščioję po gimnaziją galėjome susipažinti su Europos šalių didžiausiais miestais, tradiciniais patiekalais, lankytinomis vietomis, žymiais žmonėmis, prisiminti šių šalių sostines bei vėliavas.

Įvairių dalykų mokytojai savo pamokose integravo veiklas temomis „Kalbos svarba asmenybės ugdymui”, „Europos Sąjungos šalių papročiai, tradicijos, vertybės”. Anglų kalbos pamokose vaikai galėjo pasitikrinti savo žinias dalyvaudami protmūšyje ”Around the Europe”.

Kalbos – tai praplėstos žmogaus žinios, kantrus darbas su gramatika, leksika, knygomis ir internetu, bendravimas su įvairiais ir įdomiais žmonėmis, kuriuos sieja tas pats ir bendras dalykas – meilė kalbai. Jaunam žmogui, kuris dar mokosi mokykloje, kalbos – tai neriboti galimybių keliai į gražesnę ir įdomesnę ateitį. Buvęs Pietų Afrikos Prezidentas Nelsonas Mandela yra pasakęs: „Jei kalbėsite su žmogumi jam suprantama kalba, jis įsidės jūsų žodžius į galvą. Jei kalbėsite jo gimtąja kalba, jis įsidės jūsų žodžius į širdį“.

Anglų kalbos mokytoja Daiva Listauskienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts