Socialiniai tinklai

Aktualijos

Europos diena paminėta kartu                

Avatar

Paskelbta

data

Gegužės 9-ąją Viešoji biblioteka radviliškiečius pakvietė į savo projektinį renginį „Švęskime Europos dieną kartu!“

Šventė tą rytą prasidėjo prie Viešosios bibliotekos Europos vėliavos pagerbimu ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Margaitienės bei Viešosios bibliotekos direktorės Violetos Šukaitienės sveikinimais.

Į susirinkusiuosius kreipėsi renginio vedėjai – Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Marcinkienė ir Radviliškio VšĮ kultūros ir meno klubo „Užbėgtukė“ vadovas Edmundas Verpetinskas. Jie, visus pasveikinę su Europos diena, pakvietė dalyvauti numatytose įvairiose veiklose. Radviliškio kultūros centro vaikų šokių kolektyvas „Šelmiukai“, įtraukdami ir žiūrovus,  pašoko šokių su Europos, Lietuvos bei  Radviliškio vėliavomis.

Po to šventės dalyviai Viešojoje bibliotekoje apžiūrėjo Radviliškio  lopšelio-darželio „Eglutė“ auklėtinių piešinių parodą „Gimtinė mūsų – Europoje“, kuri buvo parengta dar prieš savaitę. Lopšelio-darželio ugdytiniai  žaidė dėlionę „Atrask Europos miestą“, spalvino, piešė, rašė linkėjimus Europai ir puošė simbolinį Europos medį.

Vidudienį bibliotekos Informacijos-kraštotyros skyrius virto mini kūrybinėmis dirbtuvėmis. Čia buvo galima išbandyti šviečiančius molbertus, piešiant tema „Aš pažįstu Europą“. Ši nauja kūrybinė ugdymo priemonė buvo daug kam nežinoma, todėl atrodė gana įdomi ir smagi. Piešiniai ir gera nuotaika įamžinti nuotraukose.

Vėliau Radviliškio Lizdeikos, Vaižganto gimnazijos moksleiviai  rinkosi į bibliotekos konferencijos salę,  kurioje atidarytas menų festivalis „Europos laivas plaukia“, supažindinta su jo programa. Vyko susitikimas su Erasmus+ programos dalyviais.  Šiaulių  valstybinės kolegijos studentų atstovybės prezidentė Greta Jočytė ir Alvydas Ziemelis  pasidalijo asmenine patirtimi, papasakojo apie  gyvenimą ir studijas ES šalyse, kur vyko Erasmus+ stažuotės. Nuotaikinga buvo viktorina  „Keliauju po Europą“, kurioje dalyvavo visi susirinkusieji. Renginio vedėjas Edmundas Verpetinskas  išradingai ir smagiai tikrino žinias apie ES. Pertraukėlių metu visus linksmino vaikų šokių kolektyvas „Šelmiukai“ ir Radviliškio muzikos mokyklos fortepijono klasės auklėtinė.

Viso renginio metu buvo dalijama informacinė medžiaga apie ES. Šventės dalyviai vaišinosi saldumynais ir gaiviais gėrimais. Aktyviausi veiklų dalyviai apdovanoti prizais ir suvenyrais.

 

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Suimtas nužudymu Šiauliuose įtariamas vyras

Avatar

Paskelbta

data

Šiandien  teismas trims mėnesiams sankcionavo  58 metų šiauliečio, kuris įtariamas spalio 17-osios vakare Šiauliuose nužudęs  vyrą, suėmimą.

Tą vakarą Šiauliuose į Vilniaus gatvę iškviesti medikai  kraujo klane gulinčiam 33 metų vyrui niekuo padėti nebegalėjo. Dūris į pilvą jam buvo mirtinas. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai dėl nužudymo pradėjo ikiteisminį tyrimą ir ėmė ieškoti įtariamojo. Liudytojų parodymai ir bare buvusių vaizdo stebėjimo kamerų vaizdai Šiaulių pareigūnams padėjo identifikuoti įtariamojo asmenybę. Po pusės paros paieškų įtariamasis buvo sulaikytas P. Višinskio g. Antrankiai vyrui  uždėti spalio 18-osios rytą,  jam išėjus iš kazino.

Sulaikytas 58 metų Nakvynės namų gyventojas buvo nusiteikęs agresyviai. Nepakantumą teisėsaugos pareigūnams suformavo jo paties gyvenimo būdas.  Šis vyras, galima sakyti, pusę savo gyvenimo praleido laisvės atėmimo vietose.  Nuo  21-nerių pradėjęs  teistumo biografiją, laisvėje jis praleisdavo labai mažai laiko. Už vagystes plėšimus, viešosios tvarkos pažeidimus, išžaginimą teistas šiaulietis po paskutinės bausmės už vagystę atlikimo į gimtąjį miestą grįžo šių metų kovo pabaigoje ir apsigyveno Nakvynės namuose. Rugsėjo pabaigoje jam jau buvo pradėtas  ikiteisminis tyrimas dėl naujos nusikalstamos veikos – fizinio skausmo sukėlimo šiuose pačiuose namuose gyvenusiai moteriai. Kadangi jam skirta kardomoji priemonė nebuvo susijusi su laisvės atėmimu, įtariamasis liko gyventi nuo visuomenės neizoliuotas.

Spalio 17-osios vakarą jis leido viename Vilniaus g. esančiame alaus bare, kuriame vakarojo ir 33 metų šiaulietis su draugu. Priėjęs prie jų įtariamasis paprašė žiebtuvėlio cigaretei pridegti. Kadangi 33 metų šiauliečio atsakymas netenkino, tarp vyrų kilo incidentas, kuris persikėlė į lauką ir baigėsi vieno jų mirtimi.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Egidijaus Anglickio nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šią savaitę COVID-19 tyrimai intensyviau bus vykdomi 19-oje didelės rizikos savivaldybių

Avatar

Paskelbta

data

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šią savaitę, nuo spalio 19 d. iki spalio 25 d. imtinai, Raseinių, Kelmės, Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Kauno, Šilalės, Šakių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat Elektrėnų, Druskininkų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 19 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Didelės rizikos savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Taip pat papildomai bus tiriami pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas.

Pagal atnaujintą tvarką intensyvesnis testavimas bus vykdomas tose savivaldybėse, kuriose 14 dienų suminis sergamumo COVID-19 liga rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 50, per 14 dienų nustatyta daugiau kaip 10 šios ligos atvejų ir/arba per savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis sudaro 4 proc. arba daugiau nuo visų savivaldybėje atliktų tyrimų.

Penktadienio, spalio 12 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 70,7.

Atsižvelgiant į sergamumo rodiklius skirtingose savivaldybėse, didelės rizikos savivaldybės kiekvieną savaitę nustatomos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu.

Spalio 16 d. operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA.

Praėjusią savaitę intensyvesnis testavimas buvo vykdomas šiose didelės rizikos savivaldybėse: Raseinių, Radviliškio, Kelmės, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Mažeikių, Šilalės, Kėdainių, Panevėžio rajonų, taip pat Šiaulių, Rietavo, Elektrėnų, Druskininkų, Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų savivaldybėse.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019