Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Etikos komisija: kartais bedantė, kartais – susidorojimo įrankis

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 5 dieną Radviliškio rajono Etikos komisija rinkosi į posėdį, kuriame nagrinėjo tris klausimus, susijusius su politikų elgesiu bei savo pačios 2017 m. darbo ataskaita.

Posėdyje dalyvavę 6 etikos sargai vienbalsiai nutarė, jog mero A. Čepononio kaltei nustatyti negalima surinkti įrodymų, bet pradės net du lygiagrečius tyrimus dėl politikų: vicemero K. Augulio  ir Tarybos narių E. Martynkino bei J. Malinausko mestų kryžminių kaltinimų.

Mero kaltei nustatyti „netikėtai“ trūksta įrodymų

Po to, kai Valstybinė asmens duomenų inspekcija nustatė, jog Radviliškio rajono savivaldybės direktorė konservatorė J. Margaitienė neteisėtai davė prieigą prie savivaldybėje įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų savo bendrapartiečiui merui A. Čepononiui, Etikos komisija taip pat gavo  piliečio prašymą įvertinti rajono vadovo elgesį. Dėl visuomenei nežinomų „povandeninių“ srovių, vis tik pro J. Povilaičio vadovaujamus etikos sargus šis politikas beveik visada sugeba išslysti it slidus žaltys niekada nenukentėjęs. Savivaldybės užkulisiuose seniai kalbama, kad „valstietis“ J.Povilaitis pastaruoju metu daugiau atstovauja konservatorių interesams nei savo bendrapartiečių.
Arba Etikos komisija ne laiku pradeda tyrimą, o tada jau teismas „užstoja“ merą, arba nebedrįsta antrą kartą nagrinėti, arba įrodymų pritrūksta. Etikos sargams būtinai norėjosi sužinoti, ar galima kokiu nors būdu patikrinti, jog meras iš savo kabineto galėjo stebėti posėdžiaujančius Tarybos narius mažojoje salėje. Trumpą atmintį atgaivintų „Bilobil“ vaistai, tačiau suprantama, kad dėl pirmininko J. Povilaičio ir kitų jo kolegų senatvės buvo pamiršta visiškai nereikšminga detalė: iki 2017 m. liepos mėn. merui teismas neleido vykdyti tarybos nario pareigų. Įjungę kairiuosius savo smegenų pusrutulius ir pasitelkę dedukcinį mąstymą, etikos sargai būtų supratę, kodėl iš 25 Tarybos narių tik vienam vieninteliam asmeniui, kuriam nebuvo leidžiama dalyvauti komitetų darbe, „suteikta“ prieiga. Kam kviesti taip vadinamą specialistą, kuris bijos prarasti darbą, jei paliudys, kad tikriausiai ir turėjo instaliuoti programas mero kabinete esančiame kompiuteryje. Tačiau didžiajai daliai Etikos komisijos narių toks postmodernizmo reiškinys kaip informacinės technologijos ir jų teikiama nauda tiesiog nesuprantamos ir tiesiogine, ir perkeltine prasme, tad lengviausiai buvo priimti sprendimą: nėra įrodymų. Nors valdininkams į sostinę patys rajono „klapčiukai“ rašė: prieiga merui būtina dėl jo įgyvendinamų funkcijų! Paprasčiau tariant, meras užsimanė būti „Didžiuoju broliu“. Deja, J. Povilaičio vadovaujama komisija – tai ne slaptai dirbantys STT vyrukai juodais drabužiais, tačiau tikėtina, jog Etikos komisija tiesiog eilinį kartą pabijojo aiškintis dėl konkretaus politiko sugebėjimų daryti rokiruotes ne tik savivaldybėje, bet ir už jos ribų.

Kaltinimų lavinoje -skundai Etikos komisijai
Paskutiniame Tarybos posėdyje Tarybos narys E. Martynkinas, palaikomas savo kolegos, kreipėsi į merą dėl mero pavaduotojo K. Augulio elgesio ištyrimo. Buvusio bendrapartiečio išsišokimais nepatenkintas K. Augulis tiesioginės transliacijos metu nerišlių žodžių ir minčių kratiniu apkaltino dabar nepartinį E. Martynkiną ir „darbietį“ J. Malinauską šmeižtu. Keturi politikų etiką turintys saugoti Tarybos nariai: „darbietis“ J. Baublys, neseniai į komisiją vietoj E. Martynkino priimta socdemė E. Ivanauskytė, konservatorė A. Januševičienė ir pats pirmininkas „valstietis“ J. Povilaitis asmeniškai dalyvavo ne tik praeitame, bet ir ankstesniuose posėdžiuose, tad viską girdėjo „iš pirmų lūpų“. Iš šalies žvelgiant, tokie Etikos komisijos veiksmai gali būti suprantami kaip prasidėjusi priešrinkiminė kampanija dorotis su konkurentais ir paaiškinami tik vienaip. Bausti kritikos pozicijai nestokojančius Tarybos narius per Etikos komisiją, o vėliau parodyti juos kaip garsiai ir nereikšmingai rėkiančiuosius „chamus“, kuriems Taryba – ne vieta. Deja, bet Etikos komisija šį kartą išdrįso net perimti ikiteisminio tyrimo institucijos funkcijas ir aiškintis, kas, ką ir kur šmeižė. Tikriausiai juridinei konsultacijai į komisiją ir vėl bus iškviestas teisės „guru“ A. Matuzevičius. Jau trečius metus dirbanti šios kadencijos Etikos komisija, vadovaujama pirmininko J. Povilaičio, tikėtina, ne tik dar nesuvokia savo funkcijos, bet ir lyg Odesos viešnamio kekšė „gulasi į lovą su bet kuriuo pakeleiviu“. Gal visai Etikos komisijai faktas apie socdemo K. Augulio neetišką elgesį šalinant bendrapartiečius iš partijos ir nėra žinomas, tačiau abejotina, kad to nežinotų neseniai į komisiją priimta socdemė E. Ivanauskytė.

Du mušasi – trečias laimi
Bet kuris, susidomėjęs vietos politika, supras, kad vicemero K. Augulio žemiškais instinktais ir perdėtu jo garbės suvokimu manipuliuoja „nematoma ranka“. Jei didžioji dalis žmonių pagalvos apie „sunkią“ Antano ranką, manyčiau, jų spėjimas net ir lažybų punktuose būtų priimamas pakankamai geru santykiu. Konservatoriams, kaip didiesiems koalicijos partneriams, tiesiog nieko beveik nereikia daryti, ir, pasinaudojant Etikos komisijos „paslaugomis“, leisti „mažiukams“ iš socdemų stovyklos diskredituoti ją visuomenės akyse. Bet kodėl tokiems jau net ir priešrinkiminiams triukams pasiduoda patyrusio politiko J. Povilaičio vadovaujama komisija, lieka atviras klausimas. Gal jis ne toks jau ir patyręs, jei nesugeba išlikti objektyvus mažareikšmiuose ginčuose ir pamatyti esmę? Suprantama, ir pats politikas nesitikėjo, kad jam sutikus tapti  Etikos komisijos pirmininku, jis vadovaus šiuo metu bene žinomiausiai Tarybos institucijai. Juk Etikos komisija 2017 m. „dirbo“ gal net intensyviau nei 2016 m.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi