Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Už žurnalistinį tyrimą – pareiškimai policijai

Avatar

Paskelbta

data


Ne paslaptis, kad į žiniasklaidą dažnai kreipiamasi su „karštomis“ naujienomis, tam tikrais faktais, kurių paviešinimas ne tik gali sukelti laikinų nepatogumų konkrečiam asmeniui, bet ir „kainuoti“ darbo vietą. Be to, demokratinėje visuomenėje nepriklausomai dirbanti žiniasklaida ne tik būna „nepatogi“ valdžioje esantiems, bet ir dažnai vadinama ketvirtąja valdžia. Nes kai kurių problemų paviešinimas kaip alkoholio vartojimas savivaldybei priklausančioje įstaigoje darbo metu ar nesankcionuoti darbo drausmės pažeidinėjimai, neteisėtas turto panaudojimas leidžia visuomenėje susiformuoti nuomonei apie politikų valią ir sugebėjimą priimti sprendimus toms problemoms spręsti. Nepotizmu ir kleptokratija paremtoje sistemoje politikai ir vadovai labai atsainiai žiūri į tokius pažeidinėjimus, kurie daromi „savų“.

 
Todėl gavęs n –t ąjį kartą pranešimą, kad laikinai pavaduojanti nedarbingumą turinčią gydytoją Z. Rimkevičiūtę kita vidaus ligų gydytoja S. Miknevičienė darbo metu yra galimai neblaivi, nuvykau patikrinti pats. Pirmą kartą į gautą signalą nereagavau labai rimtai, nes žinojau, kokia įtempta situacija yra Baisogalos PSPC. Gal kokie bendradarbiai, pasinaudoję situacija, bando suvesti „sąskaitas“ . Gavęs antrą kartą anoniminį pranešimą iš nežinomo numerio ir jau susidūręs su netikėtai patyrusios „aukštą spaudimą“  Radviliškio PSPC direktorės V. Keršulienės atveju, žinojau, kad reikia informuoti darbdavį ir darbo inspekciją. Tad skambinančiajam pasiūliau tiesiogiai skambinti Baisogalos PSPC direktorei ir darbo inspektoriams Šiauliuose. Bet žmogus atsisakė tai nes  „bijojo susidorojimo“. Tik vėliau supratau, ko jis galėjo bijoti. Pareiškimas policijai dėl šmeižto ir važinėjimas po teismus – ne kiekvieno jėgoms.

 
Suprasdamas, koks dar gajus baimės jausmas nepriklausomoje Lietuvoje, pats pabandžiau paskambinti direktorei A. Juškienei. Nepavykus su ja susisiekti, pranešiau Šiaulių darbo inspekcijos vadovui Z. Griguolai ir perspėjau jį apie galimą darbo teisės pažeidimą. Tik po kurio laiko sužinojau, kad šis valstybės tarnautojas tinkamai sureagavo į gautą pranešimą ir informavo įstaigos vadovą. Paskutinę praeitų metų dieną buvo gautas dar vienas pranešimas. Asmuo prašė padaryti „galą“ gydytojos S. Miknevičienės „dainavimui bei šūkavimui darbo vietoje“. Nesusisiekus nei su pačia direktore A. Juškiene, nei su meru A. Čepononiu, nei su darbo inspekcijos vadovu Z. Griguola, buvo nuspręsta nuvykti į vietą patikrinti informaciją. Atvykus registratūroje buvo pasiklausta, kur gydytoja dirba, ar yra pacientų, nes nesinori sutrukdyti įprasto įstaigos darbo režimo. Pirmas pastebėjimas – ambulatorijos pastato koridoriuje buvo tylu. Nebuvo  pacientų ilgų eilių ar kitų požymių dėl valandas vėluojančių priėmimų pas gydytojus. Kadangi nebuvo pacientų, ir leidus pačiai gydytojai S. Miknevičienei, pokalbis su ja vyko kabinete. Galimai neblaivaus asmens požymiai yra įvardijami neadekvati elgsena, nerišlus kalbėjimas, nekoordinuoti judesiai ir kita. Gydytojos S. Miknevičienės, kuri pietaudama kabinete maistą laikė ant pacientų ligos istorijų ir kitų dokumentų ir netgi nepataikė paimti puodelio, buvo paklausta, ar ji kartais nėra išgėrusi. Nors galėjo paveikti ir adrenalinas. Juk gydytoja tikriausiai per visą savo gyvenimą nebuvo filmuojama. Bet kai atsistojo eiti ir pradėjo svyruoti, ji buvo perspėta, kad bus susisiekta su Baisogalos PSPC direktore A. Juškiene. Telefoninio pokalbio metu kitame ragelio gale girdėjosi, kaip A. Juškienė grasino teismais bet kuriam, kuris kreipiasi į kompetentingas institucijas dėl galimų teisės pažeidimų. Nes neva tokiu būdu yra šmeižiama gydytoja, menkinamas įstaigos vardas.  Žinant, kad praeitų metų spalio mėn. jau buvusi Radviliškio ligoninės direktorės pavaduotoja R. Sesickienė į darbą vyko neblaivi, visuomenės interesas ir žiniasklaidos pareiga informuoti apie kiekvieną tokį atvejį.

 
Nors įstaigoje yra alkotesteris, tikriausiai nesertifikuotas, kaip ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijoje, direktorė A. Juškienė jo neatsinešė. Savo iniciatyva nusprendė iškviesti policijos pareigūnus. Atvykę pareigūnai elgėsi labai profesionaliai, be išankstinių nuostatų, netgi leido žiniasklaidos atstovui stebėti ir filmuoti procedūrą. Su sertifikuotu alkotesteriu nustatę 0,00 promilių, tai yra, kad gydytoja S. Miknevičienė nėra neblaivi, pareigūnai išvyko. Tačiau iš direktorės A. Juškienės pusės pasipylė raginimai atskleisti užsakovus. Jai ne tik nežinoma, kad žurnalisto šaltinio paslaptį saugo įstatymas, bet ji iš karto pasakė, kad kreipsis į policiją dėl įstaigos reputacijos žeminimo.

 
Todėl jau šiais metais žiniasklaidos atstovui teko vykti į policijos komisariatą aiškintis, kodėl nusprendė nuvykti patikrinti informacijos dėl galimai neblaivios gydytojos. Pačiame policijos komisariate pusiau rimtai, pusiau juokais kalbama, kad M. Aleksiūnui pavyko „išblaivinti“ Radviliškio PSPC direktorę V. Keršulienę. Atrodo, kad A. Juškienė, kurios vadovaujamoje Baisogalos PSPC Šiaulių Teritorinių ligonių kasų neplaninio patikrinimo metu nustatyta daug pažeidimų, labiau susirūpinusi, kas perduoda informaciją nei pradėti tvarkyti pažeidimus, kurie įstaigai ir jos reputacijai pridarys daug didesnės žalos. Pavyzdžiui, kad įstaigoje dubliuojasi gydytojų darbo laikas. Juk mokami atlyginimai chirurgui A. Juodžiui (dirbančiam net keturiose įstaigose) ar pediatrei V. Rasiulienei, kurie tuo metu dirba kitose įstaigoje. Liaudiškai sakant, mokamas atlyginimas už „nieką“, oficialiame rašte tai įvardijama kaip darbo laiko dubliavimas. Kitas pakankamai rimtas pažeidimas, kad gydytojai nebūna darbo vietoje darbo grafike nustatytu laiku. Pasak direktorės A. Juškienės, tai ne problema, juk jie padaro savo darbą. Tačiau specialistams iš Ligonių kasų tai atrodo kaip gydytojų paslaugų neužtikrinimas visą parą. Netgi rajono merui A. Čepononiui tai neatrodo svarbu, nes raštiškai patvirtina, kad pažeidimai yra ištaisyti. Tikrinant, ar tikrai ištaisyti pažeidimai, buvo skambinta per pastarąsias savaites bent 5 kartus. Deja, bet ligoninės slaugytojos patvirtina, kad gydytojų S. Miknevičienės ar V. Kanapickienės tokiu laiku niekada nebūna. Nors darbo laikas oficialioje svetainėje nurodomas iki 21.30.

 
Todėl, ar patarta savo partiečio mero A. Čepononio, kuris sakęs, kad A. Juškienė iš Baisogalos PSPC direktorės posto bus atleista tik per jo „lavoną“, ar veikiama kitų „nežinomų“ aplinkybių, direktorė su gydytoja parašė pareiškimus dėl neva padaryto šmeižto. Tiesa, jau paskelbta vieša informacija VPT tinklalapyje dėl Baisogalos ligoninės pastato įvertinimo ir pasiruošimo kapitaliniam remontui. Gal kažkam labai reikia, kad įstaigos vadovas nebūtų labai kompetentingas. Artimiausiu metu nusimato statybos darbai, todėl perdėtas žiniasklaidos domėjimasis nėra sveikintinas dalykas. Ir „užčiaupti“ žiniasklaidą galima pabandyti per jėgos struktūras.

Marius Alsksiūnas

 

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi