Edukacinė pociūnėliečių pradinukų išvyka į Anykščius

Į pasaulinę akciją ,,Pamoka lauke“, kuri buvo surengta gegužės 23 d., šauniai įsijungė Pociūnėlių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai! Tą dieną ugdomoji veikla jiems vyko Anykščiuose.

1-4 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Viduramžių darbai ir pramogos medinėje pilyje“. Pradinių klasių mokytoja Giedrė Petrėtienė pasakojo: ,,Mūsų edukacijos tikslas buvo susipažinti su Mindaugo laikų Lietuvos istorija, XIII-XV a. Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnio istoriniu kompleksu. Mokiniai susipažino su ano meto žmonių gyvenimo būdu, kasdieniniais darbais, mityba, su žemės apdirbimo įrankiais, augintomis žemės ūkio kultūromis, senoviniais vaikų žaidimais. Vaikai susidomėję apžiūrėjo sienų apgulties techniką, trinamąsias girnas, viduramžių drabužius ir papuošalus bei kitus daiktus. Įdomu buvo pamatyti vaistinių ir prieskoninių žolelių lysves. Labai patiko pinti vikingų juosteles, nešančias sėkmę!  O kaip smagu buvo šaudyti iš lankų, mėtyti ietis, mušti ripką!“

Pradinukai taip pat lankėsi ir Anykščių šilelio Medžių lajų take. Vaikams nepamirštamų akimirkų padovanojo pasivaikčiojimas medžių lajų lygyje! Įspūdingas jiems pasirodė ir Puntukas, antrasis pagal dydį riedulys Lietuvoje. Sudomino akmenyje iškalti drąsiųjų lietuvių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bareljefai. Vaikai prisiminė, ką apie šiuos narsius žmones buvo girdėję pamokose.

Pradinių klasių mokiniai, dalyvaudami ugdomojoje veikloje Anykščiuose, pagilino pasaulio pažinimo, lietuvių kalbos, dailės, technologijų, kūno kultūros žinias ir įgūdžius. Mokinius lydėjo mokytojos Giedrė Petrėtienė, Jurgita Goscevičienė, Audronė Macijauskienė, Danguolė Kavaliauskienė. 

Roma Buivydienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Total
0
Dalinasi
Related Posts