Socialiniai tinklai

Aktualijos

Edukacinė išvyka į Vilnių

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 26 – ąją pažangiausiems ir geriausiai pamokas lankantiems Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokiniams organizuota edukacinė kelionė į Vilnių.

Vilniuje mokiniai aplankė Gedimino pilį, pasivaikščiojo Gedimino prospektu, apžiūrėjo Pinigų muziejaus ekspoziciją.

Vėliau jaunuoliai nuskubėjo į LR Seimą, kur mokiniams buvo surengta ekskursija, vyko pokalbis su Seimo nariu Justu Džiugeliu.

Mokiniai susidomėję bendravo su Seimo nariu, uždavė jam daug klausimų. Pokalbis pradžiugino mokinius: paaiškėjo, kad Justas Džiugelis bendrauja su šiuolaikinėmis technologijomis, turi savo paskyrą Facebook socialiniame tinkle ir planuoja aktyviai spręsti neįgaliųjų ir jų šeimų problemas. Gyva diskusija prabėgo nepastebimai. Seimo narys išreiškė savo įspūdžius apie  susitikimą su centro mokiniais savo Facebook paskyroje. Dabar mokiniai turi galimybę stebėti jo viešuosius pasisakymus socialiniame tinkle.

Nuo 2016 metų Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras dalyvauja Erasmus+ programos 3 pagrindinio veiksmo projekte „Lietuvos Seimo rinkimų stebėsena“, kurį koordinuoja nevyriausybinė organizacija „Europos namai“ ir finansuoja Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra. Šiame projekte ugdomas jaunų žmonių pilietiškumas, mokiniai raginami aktyviai dalyvauti visuomeniniame ir politiniame gyvenime.

Koordinuojančios organizacijos darbuotojos įvairių renginių metu ragina mokinius įsilieti į šalies politinį gyvenimą, tapti aktyviais vietinės bendruomenės nariais, aktyviai reikšti savo nuomonę. Jauni žmonės gali išreikšti savo politinę poziciją ir valią – tai yra rinkiminės kampanijos stebėjimas ir vėliau dalyvavimas rinkimuose.

Projekto metu centro mokiniams ir kitiems jauniems žmonėms organizuojamos diskusijos, viktorinos politiniais klausimais, susitikimai su politikais.

Vykdydami projekto veiklas 2016 metais projekto koordinatoriai organizavo mūsų centro mokiniams susitikimą su europarlamentaru Petru Auštrevičiumi.

 

                                                 Projektų vadovė Julija Astrauskienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi