Socialiniai tinklai

Aktualijos

Dovanų draugei – koronavirusas

Avatar

Paskelbta

data

Didėjant sergančiųjų „Covid 19” skaičiui, nesuvokiamas darosi neatsakingas žmonių elgesys. Žmonės, kuriems jau diagnozuota ši liga, lengvabūdiškai bendrauja su aplinkiniais, lankosi viešosiose vietose, platindami virusą. Tokių žmonių susivokimui tenka panaudoti baudžiamuosius teisinius instrumentus ir dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamomis  ligomis taisyklių pažeidimo pradėti ikiteisminius tyrimus.

Štai rugsėjo 24-ąją, prieš vidurdienį, Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su Radviliškio rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnais tikrino COVID-19 sergančius asmenis, kuriems paskirta saviizoliacija. Nuvykus prie A. Povyliaus g. gyvenančio 24 metų vaikino gyvenamojo namo ir paskambinus jam telefonu, vaikinas neatsiliepė. Tuomet buvo nueita iki jo buto. Duris, kaip vėliau paaiškėjo, atidarė sergančiojo mama. Moteris paaiškino, kad jos sūnaus namuose nėra, jis anksti ryte išvažiavo į Šiaulius pas draugę. Pareigūnai ir vėl pabandė su vaikinu susisiekti telefonu, tačiau jis atsiliepti nesiteikė.

Kad serga COVID-19, vaikinas žinojo, kad jam privaloma saviizoliacija, jis medikų irgi buvo įspėtas. Todėl saviizoliacijos nesilaikymas traktuojamas kaip sąmoningas žmogaus žingsnis užkrėsti kitus pavojinga liga.  Tam, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, tačiau, nepaisant to, kelia pavojų kitiems užsikrėsti pavojinga  užkrečiamąja liga, yra pradedamas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamasis kodeksas už tai numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų.

Rugsėjo 23-iąją radviliškiečius sunerimti privertė neatsakingas 28 metų Jaramino gatvės gyventojos elgesys. Sergančioji COVID-19 buvo pastebėta vaikštanti po Radviliškio centrą. Patikrinus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenų bazėje, nurodytosios moters pavardė tikrai rasta tarp sergančiųjų. Telefonu susisiekę su radviliškiete, pareigūnai išgirdo, kad  ji buvo išėjusi į polikliniką, tačiau jos ten niekas nepriėmė, o šiuo metu ji esnti namuose. Moteriai buvo išaiškintos karantino nesilaikymo pasekmės ir rekomenduota  COVID-19 gydymo klausimais skambinti trumpuoju numeriu.

Kadangi radviliškietė nesilaikė privalomos saviizoliacijos, išvyko iš savo gyvenamosios vietos, vaikščiojo po  miestą, lankėsi viešosiose vietose, bendravo su žmonėmis, ji sukėlė pavojų kitiems asmenims užsikrėsti pavojinga užkrečiamąja liga, jai taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas.

                      Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Suimtas nužudymu Šiauliuose įtariamas vyras

Avatar

Paskelbta

data

Šiandien  teismas trims mėnesiams sankcionavo  58 metų šiauliečio, kuris įtariamas spalio 17-osios vakare Šiauliuose nužudęs  vyrą, suėmimą.

Tą vakarą Šiauliuose į Vilniaus gatvę iškviesti medikai  kraujo klane gulinčiam 33 metų vyrui niekuo padėti nebegalėjo. Dūris į pilvą jam buvo mirtinas. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai dėl nužudymo pradėjo ikiteisminį tyrimą ir ėmė ieškoti įtariamojo. Liudytojų parodymai ir bare buvusių vaizdo stebėjimo kamerų vaizdai Šiaulių pareigūnams padėjo identifikuoti įtariamojo asmenybę. Po pusės paros paieškų įtariamasis buvo sulaikytas P. Višinskio g. Antrankiai vyrui  uždėti spalio 18-osios rytą,  jam išėjus iš kazino.

Sulaikytas 58 metų Nakvynės namų gyventojas buvo nusiteikęs agresyviai. Nepakantumą teisėsaugos pareigūnams suformavo jo paties gyvenimo būdas.  Šis vyras, galima sakyti, pusę savo gyvenimo praleido laisvės atėmimo vietose.  Nuo  21-nerių pradėjęs  teistumo biografiją, laisvėje jis praleisdavo labai mažai laiko. Už vagystes plėšimus, viešosios tvarkos pažeidimus, išžaginimą teistas šiaulietis po paskutinės bausmės už vagystę atlikimo į gimtąjį miestą grįžo šių metų kovo pabaigoje ir apsigyveno Nakvynės namuose. Rugsėjo pabaigoje jam jau buvo pradėtas  ikiteisminis tyrimas dėl naujos nusikalstamos veikos – fizinio skausmo sukėlimo šiuose pačiuose namuose gyvenusiai moteriai. Kadangi jam skirta kardomoji priemonė nebuvo susijusi su laisvės atėmimu, įtariamasis liko gyventi nuo visuomenės neizoliuotas.

Spalio 17-osios vakarą jis leido viename Vilniaus g. esančiame alaus bare, kuriame vakarojo ir 33 metų šiaulietis su draugu. Priėjęs prie jų įtariamasis paprašė žiebtuvėlio cigaretei pridegti. Kadangi 33 metų šiauliečio atsakymas netenkino, tarp vyrų kilo incidentas, kuris persikėlė į lauką ir baigėsi vieno jų mirtimi.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Egidijaus Anglickio nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šią savaitę COVID-19 tyrimai intensyviau bus vykdomi 19-oje didelės rizikos savivaldybių

Avatar

Paskelbta

data

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šią savaitę, nuo spalio 19 d. iki spalio 25 d. imtinai, Raseinių, Kelmės, Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Kauno, Šilalės, Šakių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat Elektrėnų, Druskininkų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 19 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Didelės rizikos savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Taip pat papildomai bus tiriami pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas.

Pagal atnaujintą tvarką intensyvesnis testavimas bus vykdomas tose savivaldybėse, kuriose 14 dienų suminis sergamumo COVID-19 liga rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 50, per 14 dienų nustatyta daugiau kaip 10 šios ligos atvejų ir/arba per savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis sudaro 4 proc. arba daugiau nuo visų savivaldybėje atliktų tyrimų.

Penktadienio, spalio 12 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 70,7.

Atsižvelgiant į sergamumo rodiklius skirtingose savivaldybėse, didelės rizikos savivaldybės kiekvieną savaitę nustatomos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu.

Spalio 16 d. operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA.

Praėjusią savaitę intensyvesnis testavimas buvo vykdomas šiose didelės rizikos savivaldybėse: Raseinių, Radviliškio, Kelmės, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Mažeikių, Šilalės, Kėdainių, Panevėžio rajonų, taip pat Šiaulių, Rietavo, Elektrėnų, Druskininkų, Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų savivaldybėse.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019